Nejste přihlášen/a.
Ano, tak to bude. Ovšem pokud nebudeš chtít vypadat jako návštěva z jiné planety, věz, že výraz Lítačka do Prahy přinesla náplava odkudsi z Čiernej pri Čope, obyvatelé Prahy říkají "tramvajenka", "legitka" a tak, vlastně cokoli kromě Lítačka.
Přeji zajímavé a úspěšné studium a ať se ti tu líbí.
Ještě bych se, prosím, zeptal, jestli to takto funguje i v autobuse? V autobuse musí jít člověk přes řidiče (alespoň na Vysočině, nevím, jak v Praze), takže mu pouze ukážu mobil s tím QR kódem a to je vše? Nebo to funguje jinak?
Děkuji.
Prostě si cestuješ křížem krážem, přesedáš z tramvaje na metro a z metra na autobus, nikomu nic nehlásíš ani neukazuješ, nastupuješ i vystupuješ všemi dveřmi a ukážeš průkaz až v případě, že tě k tomu vyzve revizor. Ti obvykle chodí odzadu soupravy dopředu a vysazení jsou na mladé muže a cizince. Často jsou v metru na přestupech, případně si vybírají delší zastávky autobusu. Dříve to bylo tak, že když člověk tramvajenku měl zakoupenou, ale zapomněl ji, tak ukázal občanku, oni si ho zapsali a pak se dostavil s průkazkou a místo pokuty několik set zaplatil několik málo desetikorun. Jestli je tomu tak i dnes, to netuším.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.