Jak překonat žárlivost?a naučit se důvěřovat?

Od: Datum: 03.11.12 11:56 odpovědí: 5 změna: 03.11.12 17:16

dobrý den,mam takový problem,jsem žarlivej a níčím tak sebe tak pomalu i svojí přitelkyni:(...ještě to není tak hrozný zatím to v sobě držím a dusím to v sobě,ale potřebuji poradit co s tím mam dělat...nechci žárlit pokazil bych si to...ja prostě nemam důvěru a nevm jak jí získat...i když nic asi neprovedla...tak nevěřím a jsem hrozně podezřívaví...ona měla 11 let vztah a rozešla se s ním,protože on se jí vůbec nevěnoval...a já se straštně moc snažím,myslím si že jsem i proní dobrej ale je tu ten háček a moje chyba,žárlivost a nedůvěrnost:(( nechci si to s tím pokazit...žárlim když se podíva na chlapy a nebo když se s nějakým směje,a žárlím i na kolegy,nevím co mam dělat...mam jí hrozně rád a chci proní udělat vše ale potřebuji mít trošku jistotu a ne byý pořád v nejistotě,nechci se trápit a říkat si co zrovna ted může dělat nebo tak...je o 7 let starší než ja a mam i proto strach,snažím se opravdu nežárlit ale pořád mě to přemáhá :(( chci nad tím zvítězit,myslíte že mi někdo poradíte a že by s tím něco šlo dělat?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.11.12 12:59

Dobrý den Jaroslave. Cituji: Žárlivost je jako rakovina. Postupně, ale důkladně vám rozloží a zničí váš partnerský vztah. Tam, kde byla láska a zalíbení, se usídlí strach a výčitky. Pokud ve vztahu trpíte žárlivostí, nesnažte se vyléčit pouze její následky. Snažte se nejprve najít, proč vlastně žárlíte. Pokud naleznete její kořen, můžete jej vytrhnout a jednou provždy se žárlivostí skončit...

Toto a mnoho dalšího se dočtete zde:

http://www.zarlivost.estranky.cz/

Datum: 03.11.12 15:09

Zkuste si vzít do ruky hrst písku a pevně ji sevřete. - Písek vám proteče mezi prsty. Když držíte pěst volně, tak tam zůstane. Stejné je to s lidmi. Nikoho nemůžete vlastnit a spolehnout se na něčí věrnost už vůbec ne. Je potřeba se naučit žít tak, aby se člověk nevázal jen na tu jednu jedinou bytost a nemiloval ji svazující láskou, kde se nedá dýchat.

Žárlivost je taky nejlepším krokem k tomu, abyste tuto bytost ztratil, protože žárlivecké scény nevydrží nikdo. Žárlivost taky není nijak ukojitelná. Pokud jí popustíte uzdu, neexistuje důkaz, který by vás přesvědčil, i kdybyste milovanou bytost držel doma za zatlučenými okny a v okovech. Žárlivec žárlí dál a dělá peklo ze života sobě i jí.

Zkuste si rozmyslet až do konce to, co vás děsí. Patrně to, že ona vám bude nevěrná s jiným. I kdyby se to potrvdilo. Co byste dělal? K čemu by vám ta informace byla? Dokázal byste ji opustit? Patrně asi ne, když jste na ni tak závislý, že? Tak nepátrejte po něčem, o co nestojíte a už vůbec si to nepředstavujte, protože největší peklo je ve vlastní hlavě.

Tak po tom nepátrejte, snažte se žít i svým vlastním životem, aby se veškeré dění a myšlenky netočily kolem ní. Zapracujte na svém sebevědomí a dělejte to, co vám ho zvedne. Smiřte se s tím, že žádná láska doživotní záruky neposkytuje a žijte. Dopřejte jí prostor pro touhu po vás. Když se kolem ní budete neustále motat, zahodíte veškeré koníčky a budete jen přemýšlet, jak jí odezírat ze rtů přání ještě dřív, než ho vysloví, tak se jí znudíte. Nelze toužit po něčem, co mám denně, i ve chvílích, kdy o to nestojím.

Mějte svůj volný čas, naplňte sám sebe i něčím jiným a věřím, že ten problém odejde sám. Pokud se přistihnete při žárlení, zkuste si sám sebe dobírat a dělat z toho srandu, protože žárlivec směšný je.

Pokud nebudete schopen to zvládnout sám, nezbývá, než zamířit na léčení k psychologovi.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.11.12 15:32

S tím se těžko bojuje. Já jsem dřív byl taky celkem žárlivec, (patrně ale v menší míře, než vy) i když jsem vůbec neměl důvod. Je to o sebědůvěře. Mně pomohly 2 věci. 1) Řekl jsem si, že když budu žárlit, tak tím stejně ničeho nedosáhnu. Pokud bude chtít, tak mně podvede, ať budu žárlit jak chci a žárlením ji spíše od sebe odpudím. 2) Nevím, kolik máte za sebou partnerek, ale já čím víc jsem měl vztahů a "kamarádek", tím jsem získával větší sebědůvěru. Teď mám přítelkyni už poměrně dlouho, jsem naprosto spokojený, je to nejlepší ženská, jakou jsem měl a přitom nežárlím. Taky na druhou stranu nevěnujte všechen svůj čas jenom jí, běžte ven se známýmá, ať nemáte čas přemýšlet nad blbostma.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.11.12 17:06

Žárlivost je nedůvěra nikoliv v partnera, nýbrž v sebe sama a podceňování obou. Nejde ne/důvěru partnerce, nýbrž o to, že nevěříte sám sobě.

Proberte si, proč sám sebe i svou partnerku podceňujete. Vážně si myslíte, že nemá zdravý úsudek, že si Vás vybrala jenom "z nouze", a že se stále poohlíží po někom "kvalitnějším"?

Budete-li jí toto dávat najevo, nakonec to tak dopadne: Vaše partnerka si časem najde partnera, který jí na rozdíl od Vás nebude otravovat život svou věčnou žárlivostí.

Datum: 03.11.12 17:16

také si myslím, že je problém hlavně ve vaší sebedůvěře, zřejmě si pro ni nepřipadáte dost dobrý a máte obavy, že si najde někoho "lepšího" - měl byste si to připustit a začít pracovat sám na sobě, problém není v ní - sám říkáte, že zřejmě nic špatného nedělá...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.