Nejste přihlášen/a.
1. Tenor v zadnem pripde nema rozsah C-C2. Od zhruba C2 zacina nehlubsi bass. A urcite ten rozsah neni pouze 1 oktava.
Tenorovy rozsah je zhruba od C3 do C5.
2. Kazdy hlas je trochu jiny, nekdo ho ma vyse nekdo nize. Takze muzou byt dva lide oznaceni za tenory, kdy jednomu ale budou vyhovovat hlubsi tony a dostane se s hlasem i do nizsich poloh a u druheho naopak. Takoveho pak muzeme konkretneji oznacit treba za kontratenor a ten by to F nad jeho vysokym C treba zazpival normalnim hlasem.
3. Jinak ano, tony nad beznym rozsahem hlasu lze zazpivat falzetem. Napr. prave nekteri kontratenoriste, jejichz bezny rozsah konci obvykle nekde u E5 dokazi falzetem zazpivat i C6, coz je sopranove vysoke C.
4. Kdyz nekoho oznacic za krale / kralovnu vysokeho C, mas tim na mysli prave bud tenoristu nebo sopranistku. Tim, ze rozsahy techto hlasu konci prave okolo C (v pripade tenoru u C5, v pripade sopranu u C6), je pro mnohe zpevaky tezke v techto extremnich polohach zpivat. Jsou ale prave taci, kterym i tato etremni poloha vyhovuje a zazpivaji v ni perfektne a dostanou se s normanim hlasem jeste treba i o 2 tony vyse, nez je bezny rozsah.
A nakonec bych jeste doplnil, ze samozrejme bezny rozsah hlasu je mnohem sirsi nez zhruba ty dve oktavy, ktere definuji jednotlive hlasy. Bezne je u lidi zhruba 3 a 1/3 oktavy, takze skutecne je to o tom, ze kazdy zpevak je spise definovany tim, kde se mu spiva nejlepe, nez ze by to bylo skutecne omezeni jeho hlasovych moznosti.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.