Neschopenka vs pracák

Od: Datum: 17.06.10 08:55 odpovědí: 4 změna: 19.06.10 12:36

Mám dotaz, šla jsem marodit v ochranné lhůtě. Pokud mi bude neschopenka ukončena řekněme ve středu a já půjdu od čtvrtka marodit k jinému lékaři a vystaví mi novou pracovní neschopenku. Budu dál pobírat sociální dávky? Nebo už budu nezaměstnaná a poběží mi podpora?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.06.10 16:41
avatar

Jestliže Vám nová PN naváže bez přerušení na první PN, bude to tzv. pokračování nemoci - bez ohledu na diagnózu nebo změnu lékaře. Nemoc v ochranné lhůtě tak poběží dál.

Pozor, musí opravdu navazovat - např. středa/čtvrtek. Nelze pátek/pondělí, to by nárok na nemocenské dávky zanikl.

Neodolám - co tomu druhému doktorovi chcete říct? Mockrát jsem si lámala hlavu nad takovýmito a podobnými formulacemi "kdyby něco, šla bych marodit". Nechápu. Buď jsem nemocná, nebo nejsem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jozinec
Datum: 17.06.10 17:23

Když vezmete v potaz, že podobně "chytrých" lidí je tisíce, pak není divu, že na nic nejsou peníze. My podobné "případy" řešíme osobní návštěvou lékaře s tím, že ho upozorníme, že necháme přezkoumat zdravotní stav "pacienta" a nezapomeneme vzpomenout na případné důsledky pro něho, vč. náhrad za námi zaplacené zdravotní pojištění a všech způsobených škod. Většina si to rychle rozmyslí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: malvinka*
Datum: 17.06.10 17:27

Taky se v poslední době nestačím dotazům divit*nevi*. Ve školce dávají dětem penízky, někdo je,, notorický pacient,, *nevi*.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: abdul*
Datum: 19.06.10 12:36

Řešíme to taky...bohužel návštěva lékaře většinou nic nevyřeší.Pro lékaře je daleko větší riziko někomu odmítnout neschopenku, než jí vystavit. To že " pacientovi" nic není, se prokazuje těžko ale co když simulantovi opravdu druhý den něco bude?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.