Platební rozkaz

Od: Datum: 04.12.12 20:07 odpovědí: 5 změna: 05.12.12 11:54

Dobrý den i přes velice nepříjemnou situaci prosím o jakékoliv rady.

Od soudu mi přišel platební rozkaz, je zajímavý a to tím že mně nabádá abych se na určitý termín dostavil k soudu k projednání a vydání platebního návrhu.

Jedná se o pl.rozkaz který poslal soud a napsal mně abych se k dau dostavil na soud, poté tam jsou přílohy konkrétního advokáta který žádá soud o vydání pl.rozkazu proti mně, chce se domáhat částek 5200,-Kč s příslušenstvím+ úroky , poté ještě 6400,-Kč jako náklady řízení( 800,-Kč soud, a 5400 pro advokáta).

Pokud se nedostavím k soudu bude tedy tento platební rozkaz schválen? Myslíte si že pokud se nedostavím k soudu, a bude společnosti která podala žalobu pl.rozkaz vydán proti mně že bude následovat ihned exekuce?

je možné i když mám jít k soudu podat odpor? Komu ho zaslat advokátovi nebo na soud?

Jde mi o pozdržení kvůli uhrazení, popřípadě o klid, o klid i kdybych věděl že byl vydán, tak abych vědel že mám určité dny na uihrazení.Děkuji za odpovedi.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.12.12 20:33

Dobrý den. Máte to trochu, dle mého soudu, pomotané. Zřejmě Vám přišel od soudu žalobní návrh na vydání platebního rozkazu, který podal žalobce. (ne ještě vydaný platební rozkaz). A soud v té věci nařídil jednání. Pokud se na jednání bez řádné omluvy nedostavíte, může soud žalobci vyhovět, pokud shledá jeho žalobu, jako oprávněnou a platební rozkaz vydá. Vydání platebního rozkazu Vám bude doručeno soudem a v něm bude poučení o tom, že máte lhůtu 15 dnů na podání odporu. Ten se podává k soudu. Tím se platební rozkaz zrušuje a nařídí se ve věci jednání. Bude vynesen nový rozsudek a ten musí nabýt právní moc. Teprve poté lze vymáhat dluh exekučně. Pokud se z jednání řádně omluvíte předem z vážných důvodů (např. onemocníte) je třeba zaslat soudu kopii neschopenky. To potom soud většinou jednání odročí na jiný termín.

Datum: 05.12.12 00:09

já bych řekl, že to máte dost pomotané..

pokud jste byl předvolán k jednání, tak soud určitě nevydal platební rozkaz..

naopak, pokud soud nařídil jednání k projednání věci (teoreticky ještě přípravné jednání), pak se rozhodl platební rozkaz nevydat (platebním rozkazem se rozhoduje bez projednání věci, provádění důkazů apod. - ostatně měl byste tam napsáno, že máte uhradit částku xy do 15 dnů a nemusel byste tápat, do kdy máte čas)

pokud se na jednání nedostavíte, tak svou pozici oslabujete v tom, že soud má pouze argumenty žalobce..

co se týče času, který máte na zaplacení, ten budete mít v písemném vyhotovení rozsudku o zaplacení, který vám rovněž přijde poštou.. velmi pravděpodobně tam bude uvedeno "do 3 dnů od právní moci", tzn. že, pokud dluh uznáváte, tak máte k zaplacení čas od teď do cca 18-20 dní (v závislosti na sobotách a nedělích) od doručení písemného rozsudku... po vykonatelnosti rozsudku již záleží čistě na věřiteli (žalobci), za jak dlouho se obrátí na exekutora..

Od: ales74
Datum: 05.12.12 00:33

Dobrý den ano jedná se o předvolání k soudu na určitý den.Dopis přišel od soudu a to s tím ať se dostavím, ana ten a ten den k soudu, pokud se nedostavím tak že vše může být projednáno bez mého souhlasu a beze mně.V příloze je návrh na vydání platebního rozkazu proti mně, přímo od právního zástupce který zastupuje danou firmu.

Nemoc v úvahu nepřichází, takže pokud chápu správně, pokud se nedsotavím vystaví pl.rozkaz- nejspíše pravděpodobně a poté mám teprve podat odpor?

Získám tím čas ale zas je riziko zvýšení nákladů co jsem četl, děkuji za odpověďi.

Datum: 05.12.12 00:44

ano, vaše účast není potřebná..

soud nevydá platební rozkaz, nýbrž rozsudek... ale to je v zásadě jedno...pokud je dluh po právu, tak ho musíte zaplatit tak jako tak..

proti rozsudku můžete podat odvolání... tím právní moc dost oddálíte, ale pokud neuspějete, zaplatíte navíc i náklady odvolacího řízení..

čas do vykonatelnosti rozsudku - viz předchozí odpověď

Od: ales*
Datum: 05.12.12 11:54

zaplatíte navíc i náklady odvolacího řízení..

Kolik náklady činí cca?

Jde o to abychzvážil vše potřebné.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.