Slevy na dani

Od: Datum: 04.12.12 18:44 odpovědí: 6 změna: 04.12.12 21:49

Jsem studentem SŠ a již skoro rok se zabývám obchodováním s cennými papíry na burze, když to tak shrnu tak vlastně mám obrovskou sumu zisků ale také slušnou sumu ztrát.

Problémem je pro mě daňové přiznání, které budu muset podat z počátku roku 2013 - je tam možné odečíst slevy na dani? (tzn. slevy na poplatníka, studenta apod.), nebo je případně možné nějak snížit celkově odváděnou daň?

Problémem je, že mé "tržby" se pohybují v desítkách tisíc a ztráty tak podobně, takže čistého zisku mám tak cca 5000 Kč, což je v porovnání s celkovými zisky opravdu nic...

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mozna
Datum: 04.12.12 19:15

Dobrý den, pokud vlastníte živnostenské oprávnění, což myslím, že by jste měl, tuším, že jde o živnost volnou, pokud jste ještě student, a máte zisky + výdaje, tak vám za rok 2013 učetní spočítá výdělak a náklady a vyjde vám vyměřovací zaklad, nebudete tedy uplatnovat náklady paušálem ale skutečnými výdaji.

Datum: 04.12.12 19:17

sleva na danoveho poplatníka je automaticky nějakých nevím přesně na Kč myslím že 21 000 kc

Od: ron*
Datum: 04.12.12 19:18

Ano, můžete si uplatnit slevy na dani při podání daňového přiznání. Základní měsíční sleva na poplatníka je 2.070 Kč, měsíční sleva na studenta je 335 Kč. Tyto částky vynásobíte 12x a o výslednou sumu si snížíte daňový základ. Jsou i další možnosti, o které si můžete daňový základ snížit. Např. bezplatné dárcovství kreve - a jeden odběr snížíte daňový základ o 2.000, pojistné zaplacené na životní pojištění, úroky z úvěru na řešení bytových potřeb atd. Jste ale středoškolák, tak předpokládám, že hypotéku či životní pojistku neplatíte.

Od: studentik*
Datum: 04.12.12 20:15

Děkuji moc za rady, jen bych chtěl ale upozornit, že živnost zatím nevlastním, takže tímto by mě tedy zajímalo, zdali tohle všechno mohu uplatnit i když právě tu živnost ještě nemám...

Datum: 04.12.12 20:46

dle mého názoru je to očividně výdělečná činnost, a na tyto služby by jste živnost měl mít, možná se mýlim, každopádne bližší info vám řeknou bud na finančním nebo živnostenským uřadě. nebo mě někdo doplní

Od: studentik*
Datum: 04.12.12 21:49

teď jsem se díval a naštěstí pro obchodování s CP není povinná živnost... Každopádně mohu tedy i když nemám tu živnost odečíst si ty uvedené slevy? tzn. na poplatníka a na studenta?

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.