Zajímalo by mě to z právního hlediska, někdo se dopustil protiprávního jednání když mi volal, zda-li jde ten hovor vystopovat, když jsem si ho nenahrál.
Povinnost mobilních operátorů uchovávat údaje se týká data, času, způsobu a doby trvání komunikace, nikoliv obsahu hovorů a zpráv. Takže, jaká slova zazněla, nezjistíte... Zbytek může zjistit oprávněný žadatel (policie, soudy,...) v závažných případech
Jestli myslíte, že se každý hovoz celý zaznamenává, tak to ne. Dovede si představit ta úložiště, na kterých by ty miliardy natočených hovorů musely být? Takže jsou tam jen základní data, kdo, kdy komu volal (z jakého čísla na které) a jak dlouhý byl hovor a podobně.
Samozřejmě hovory nahrát jdou, ale to se dělá u nás legálně jen na příkaz soudu a na základě toho jej může operátor v součinností s policií zaznamenat, anebo nelegálně různými jinými způsoby.
Pokud jste Vy nebo volající nebyl v době hovoru "zájmovou osobou" policie a nebyl schválen odposlech, pak jen údaje o hovoru, nikoli nahrávka. Operátoři hovory nahrávají neradi a jen za úhradu. Je to technicky náročné a tedy i drahé.
Hezký den. Oficiálně ne, ve skutečnosti lze vše. Veškeré hovory včetně telefonních čísel, lokační časové mapy, Vašeho soukromého telefonního seznamu a dalších údajů se uchovávají navždy již od roku 2002 a to na příkaz státu - který toto uchování dat také platí. Tedy veškeré hovory které jste od toho roku provedl, jsou uloženy. Též lze vystopovat na pár metrů kde jste se celé roky nacházel (měl-li jste u sebe telefon (jakýkoliv)). Přístup k těmto informacím mají pouze státní složky. Nic se pochopitelně v žádném případě nemaže. doplněno 11.06.21 09:08: Mimochodem zcela běžně toho využívá např. Policie. Jestli si myslíte že se skryjete někde na chatě a nikdo o vás neví tak je to dosti naivní představa. Viz např. můj kamarád co se první den přestěhoval do pronajatého bytu ve 13. patře a stejné odpoledne na něj zvonili strážníci stran dořešení nesrovnalostí dopravní nehody. Byl vyděšen, neboť nikdo ještě nevěděl jeho novou adresu - měli jen jeho tel. číslo. Tzn. vědí o nás naprosto vše včetně historie. Veškeré detektivky jsou směšné pohádky pro malé děti. Pokud by vás chtěli opravdu chytit, mají vás ihned.
Nejsem specialista, ale o několika případech vím, že je musí uschovávat po dobu 6 měsíců. Samozřejmě na požádání policie i déle. Páč když dneska voláte, uloží se hovor, právě na těch 6 měsíců. Nejlépe Vám to poví Váš operátor, nebo telekomunikační úřad.
Nie celkom. Za zakona sa uklada : kto volal koho a kedy. Doplenene : vratane toho, cez aku zakladovu stanicu siel hovor, co umoznuje urcite vasu polohu. Obsah nie.
Sucasne ma policia a tajne sluzby pristup do ustredne operatora, oni si volia, z akych cisiel sa uklada aj obsah (telefonat a sms). Bezny pracovnik operatora vam ani nevie povedat, ci ste odpocuvany.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.