Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Zdraví lidí

Od: st odpovědí: 22 změna:
Když přestanou lidi používat postřiky s glyfosáty na chodníky, pole a vlastní zahrady?

 

 

22 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

3x
avatar babkazov

st, máš sice pravdu, ale "štěkáš na nesprávný strom". Tady, v poraďte.cz, jsme laikové různých profesí, ve velkém počtu důchodci. Nikdo z nás netuší, jak by mohl to, co se tobě a vlastně ani nám, nelíbí, změnit. Umíme poradit, dát každý svůj pohled většinou podepřený vlastní zkušeností, nabídnout tazateli řešení jeho problému..Může si vybrat z toho, co je pro něj nejlepší. *hej*Jestli víš jak na to, dej vědět, většina z nás tě podpoříme. Asi jen podpisem, ale nic jiného už nemůžeme.

 

hodnocení

0x

Nepoužívám, ale město stříká na chodníky. Pracovníci města chodí každý rok několikrát a stříkají na plevel na chodnících po celém městě.

 

st
hodnocení

V dnešní době už města nemusí stříkat chemické prostředky s glyfosáty na plevel.
V některých městech používají k likvidaci plevele vařící vodu, páru (např. Louny, Mělník, Praha, Brno, Jihlava, Jeseník). Někde používají postřiky s kyselinou pelargonovou. Používají také mechanickou likvidaci plevele pomocí rotačních ocelových kartáčů (Jeseník).

 

hodnocení

0x
avatar magdon

Vaše otázka je buď neúplná, nebo divně položená. Na co konkrétně se vlastně ptáte se lze jen dohadovat.

Vaše vlastní odpověď z 8:41 přehlednosti otázky taky moc nepomohla. *nevi*

 

riva
hodnocení

0x

Glyfosát? Jeho toxicita je podobná toxicitě kuchyňské soli. A na rozdíl od ní není stabilní, ale v přírodě se celkem rychle rozkládá. Takže na zdraví lidí má vliv nepatrný - na rozdíl od té soli, které někteří z nás spotřebují mnohem víc, než se doporučuje.

janm*

Teoreticky ano, prakticky ne, stopy nerozloženého glyfosátu byly nalezeny i ve studniční vodě, čili prakticky ne vždy a ne zcela se rozloží zcela anebo než, tak stačí byť stopově kontaminovat třeba tu vodu. Navíc glyfosát je ten nejznámnější jsou i jiné ze skupiny pesticidů kterými jsou běžně půda i voda byť někdy jen stopově kontaminovány. Zdroj vám neuvedu protože jsem to četl tak čtrnáct dnů zpátky. Jinak k tazatelově otázce, jistě kdyby se přestaly používat pesticidy a vůbec kontaminovat příroda nevhodnými škodlivými látkami všeho druhu ( ještě doprava průmysl atd.) , pak se jistě situace zlepší ale počítejte s dobou mnoha desetiletí snad i staletí než by to zcela vymizelo, viz. např. DDT u nás se již dávno nepoužívá přesto jeho stopy běžně najdou v našich tělech. (koho to tehdy otestovali jakousi europoslankyni nebo co? )

janm*

P.S.

V současnosti se začíná více "dbát" na zamořování okolí chemickými látkami mikroplasty apod., hledají se řešení, na druhé straně zase drasticky narůstá kácení lesů a pralesů v důsledku využívání a dalšího plánovaného využívání biomasy místo uhlí v dříve uhelných elektrárnách, jedna taková průměrná elektrárna zkonzumuje minimálně 1000-2000 km2 lesa za rok, čili cesta naprosto kontraproduktivní. Navíc se začíná "za.írat" ve zvýšeném množství oběžná dráha Země vlivem zvyšujícího se počtu satelitů družic k zajištění mobilní komunikace a v souvislosti s tím je a bude naše planeta ještě víc než dosud zanesena nadměrným elektrosmogem čili jakési fyzikální znečištění a to bude stále narůstat.

A to DDT jí nějak uškodilo?

janm*

No to nevím, jisté je že takové látky nemají v těle co dělat. Vezměte si enormní nárůst tzv. "civilizačních nemocí" enormní nárůst onkologických onemocnění, nárůst různých neurodegenerativních nemocí, zvyšující se počet malformací u dětí a tak dále...

Dále třeba že přirozené radioaktivní pozadí našeho okolí se naproti devatenáctému století zvýšilo 3x , předsedkyně sújb dr. D, Drábová uvádí jako hrozbu spad a to ještě ze 60 let ! (jaderné zkoušky tehdy ještě většinou i atmosférické a celkově jich bylo na světě kolik přes dva tisíce?)

janm*

A nejaktuálněji stále se zvyšující elektrosmog, o posouvání povolených limitů v normách si může každý dohledat sám, ano "laboratorně" to neškodí, nikdo ale přesně neví, co to udělá když se v tom budou všichni "koupat" 24 h denně 365 dní v roce a to třeba padesát let... Lidem se podsouvají různé nesmysly v podobě "chytrých domácností" které často mají jet v bezdrátovém režimu, čili mimo okolního prostředí i domácnost přeplněná elektrosmogem, bude to prý velmi užitečné když bude rychlovarná konvice "komunikovat" se záchodem záchod s pračkou a lednička s rádiem *smich* Dodnes se nepodařilo zjistit proč od sedumdesátých let na světě setrvale a zejména ve vyspělých zemích roste množství onkologických a neurodegenerativních nemocí a zdá se že to stále zrychluje, četl jsem kdysi studii která poukazuje na to že jen kouřením pitím a obezitou to zkrátka vysvětlit nelze, je tu něco špatně jen se nepátrá pořádně po tom co, neví se co...

Zákaz DDT zabil víc lidí, než všechny války za celou historii lidstva. Ono je to vždycky něco za něco. Zemědělství bez chemie nás neuživí. Plasty můžeme něčím nahradit - zkuste navrhnout čím.

janm*

Jestli klady DDT vyváží zápory je diskutabilní, rozhodně to ale není látka "přírodní" a rozhodně není zdraví prospěšná to bez diskuze je. Respektive dnes se často myslí zvráceným způsobem, např. vážně onemocníte a lékaři protože to jinak neumí nasadí léčbu kdy sice ochrnete zdementníte apod. ale "budete žít" a řeknou : "Tato léčba zachránila víc životů než kdyby nebyla." Bude z vás živá mrtvola ale budete žít není to úžasné? Tímto "stylem" "menšího zla" jde celá současná civilizace, je to ale cesta do pekel. A tímto směrem jdou i dnešní "ekologové" v rámci ekologie často dnes dělají více škody než užitku.

Plasty často nejsou problém samy o sobě ale spíš proto že se "aditivují" aby byly odolné proti UV, aby byly trvanlivé a nehořlavé atd. čili obsahují přídatné látky daleko škodlivější než jsou ony sami... Myslím si že znečištění plasty lze řešit jednak jejich zpětným odchytem (je ale nutnost zavést např. zálohování nebo placený sběr jinak se budou po příkopech a v mořích válet stále) a tam kde to situace umožní užívat plasty rozložitelné.

No, rozložitelné jsou a rozložitelné. Kolik asi mikroplastů vzniká rozkladem "ekoplastů". Běžný termoplast s přidaným modifikovaným škrobem. Škrob se odbourá biologicky a zbytek se rozpadne na mikročástice .. Eko ..

st
hodnocení

Plevel je lepší postříkat večer octem, než chemickým postřikem s glyfosátem. Jeho toxicita je žádná. Je biologicky dobrě odbouratelný.Účinnost je dobrá.
V chemickém postřiku s glyfosáty nejsou jen glyfosáty, ale i jiná škodlivá chemie.
st
hodnocení

Roundup se stříká i teď zjara zbytečně na poli na loňskou řepku, která se nepovedla.
Žádná plevel zde není, jen namrzlá řepka.
Bude zde znovu síť řepka. Stačí to jen zaorat. Nemusí se sem zbytečně stříkat chemický postřik na plevel, který může znečistit i podzemní vody.
riva

Nebudete používat v zemědělství chemii, budete tam mít "přírodní " karcinogeny z plísní. I díky chemizaci zemědělství máme dostatek (nadbytek) potravy a navíc potravy zdravotně nezávadné. Je ti vidět i na tom, jak se prodlužuje věk dožití.

janm*

Věk dožití se možná prodlužuje, ale těch demencí a rakoviny, je otázka jestli takové dožití za to stojí když pak jen lítáte po špitálech nebo tupě hledíte do zdi ústavu... Už dávno neplatí že starý člověk je "moudrý" tj. plný zkušeností a rozvahy jako tomu bylo dříve, dnes to lidem většinou vezme demence a počítám že z těch přírodních plísní to nebude, protože v minulých staletích byly také, myslím že se to nadhodnocuje aby z toho vyšlo že je to vlastně jedno, (vždyť příroda škodí také že ) takže to můžeme neustále valit chemií na tvrdo a ve velkém a "dožiješ se vyššího věku tak si nestěžuj" :-D

16.05.21 22:00

*zed*

 

 

st
hodnocení

Řepka není plevel v řepce, když vyroste od loňska na poli po orbě zjara. Chemie se v zemědělství používat může, ale rozumě.

 

st
hodnocení

Glyfosát jedovatý je. Je škodlivý i pro lidi.
6 zpravy.aktualne.cz/...

 

st
hodnocení

silaprozivot.com/...
doplněno 17.05.21 03:58: myslivost.cz/...
doplněno 17.05.21 04:00: myslivost.cz/...

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]