Na mrtvoly. Jinde to řešili mrazicími vozy (New York), skladováním na zimním stadiónu (Madrid), nebo převozem do méně zatížených oblastí (Itálie). U nás měli někde zvláštní vozy a tím dvojnásobný přísun mrtvých zvládli.
Pan Flegr myslel zřejmě mrazáky na mrtvoly. Ve smyslu toho, že pokud budou přetížená krematoria (což se někde opravdu stalo), tak by museli přikoupit chladicí vozy (což se taky stalo), s tím, že pokud by těch mrtvých bylo ještě víc (asi jako teď třeba v Indii nebo v té oblasti, Brazílie), tak pokud by toto nestačilo, tak ty mrazáky dají rovnou do ulic, než někdo bude mít kapacitu a čas je odvézt na příslušná místa. Naštěstí se to u nás nevyplnilo. To, že by byl nedostatek mrazáků na vakcíny, to myslím nemyslel.
Tak mrazáky na mrtvoly v ulicích zatím nejsou, ale ve velkých nemocnicích nějaké přidané ano. A že krematoria nestíhají je také způsobeno systémem kremace. Hodí se tam rakev s tělem, až se to spálí, nechá se pec pár hodin vychladnout, endoprotézy vypadnou a jdou k recyklaci, nespálené kosti se rozemelou kulovým mlýnem a jdou do urny. Kolikpak asi mrtvol se při tomhle režimu zvládne v jedné peci za den spálit.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.