Nejste přihlášen/a.
"Pak stačí sledovat trhy, při poklesech poslat další peníze"
Pochopils, ze babicka s dedeckem chce dat vnouckum a tata s nulovou financni gramotnosti nechce nic resit ani prihazovat ani studovat? Chce pohodlne reseni. Takove neexistuje, jedine diverzifikace.
Za me Btc Eth, Etf, SS. Ale na to musi mit sakra gramotnost, co ma tak do 3% populace, tedy nerealne.
Když jsem před lety zakládal obchodní účet ve FIO bance (kvůli převodu akcií z RM systému), nabízeli nějaké investiční fondy s různým stupněm rizika.
Kamarád koupil před lety sad. Když letos zasadíte ovocné stromy nebo ještě lépe ořešáky, za 15 let budete sklízet.
Nebo to pomrzne a nebude nic. Jedině banka. Žádné investice atg. Za 20 let nebude existovat žádná akcie současných firem nebo bude vše jinak. Proč si dělat ještě více starostí.
Založte jim penzijní spoření. Tam se peníze zhodnocují i státním příspěvkem. A až si začnou sami vydělávat, mohou tam už pak spořit sami. Já jsem měl pezijko dokonce dvakrát a při odchodu do důchodu tam byla pěkná suma.
Fondy jsou riziko, ale penzijko garantuje stát. Když zaměstnavatel také přispívá, pěkně to naskakuje.
stir® - ničím nepodložená hovadina. My máme zkušenosti jen nejlepší. Používali jsme společnost, která je dnes největší na trhu.
ferax Peníze v čase. Říká vám to něco? Pokud tam vkládám 100 Kč/měsíc a zaměstnavatel 1 500 Kč/měsíc, k tomu nějaké drobné zhodnocení, pak by to mohlo mít logiku. V opačném případě jde o nesmysl. Pokud chce někdo něco nechat dětem/vnukům, tak určitě penzijní spoření patří k tomu nejhoršímu, co se jim může přihodit.
Navíc, nějaké penzijní fondy, spoření a jak všelijak se to jmenuje, jsou v případě "krize" na ráně první. A spořílkům může být jedno, jestli to zabavují komunisti, nebo kapitalisti - prostě nula z nuly pojde.
lamy 13 - Garance je dána zákonem. A můžete vkládat po částech i jednorázově. Je to jen otázka nastavení.
Pri takom horizonte urcite fondy a to akciove. Ak zaratam len 5% zhodnotenie rocne, po 20 rokoch bude z toho 1 300 000
Rizika jsou velká. V případě krize bývá propad desítek % - 60% není výjimkou. Otázkou pak je, kdy se cena vrátí na původní úroveň - někdy za půl roku (krize covid), jindy za 5 let. Do akcií jdou pouze ty peníze, jejichž ztráta se člověka nijak nedotkne.
Ak sa bojite rizika, spravte diverzifikaciu, povedzme 60% akcie a 40% nieco viac konzervativne, napr dlhopisy. Pokial sa rizika bojite a neznesiete napr predstavu, ako dnes mate 1000 a zajtra 600 (lenze to sa vrati na povodnu uroven a bude este rast), potom ozaj len nejake bankove produkty, kde to zerie inflacia. Pri akciach ode o dlhobobu, u vas 20 rocnu investiciu, aj pri nejakom prepade budete v zisku (a ovela vacsom ako v banke).
Dolezite je v pripade fondov nemat fond alebo priamo akcie, ktore vyplacuju dividendu. Tu by ste danit museli. V pripade ETF fondu staci drzat rok a vas zisk sa nedani (ak nepredate, tak sa ale z principu nic nedeje). Nemozno samozrejme vylucit snahu statu casom to zdanit, ale zatial je to uplne ok. Date peniaze a pripadne priebezne dokladate, ked je pokles trhov.
Pre vas teda ziadna zmena , prijem mate len z prace a tam si ziadate rocne zuctovanie.
Dividenda nemusi byt zdanena pri zdroji, najma pri US fondoch su to zlozite situacie, staci si to nastudovat.
Tu je jeden zakladny problem : kto sa takto pyta, nema veci nastuodovane a navyse sa boji rizika. Ziadny zazrak, kde je dobry vynos a nizke riziko neexistuje. To si musi kazdy uvazit sam, do coho ist, to si vyzaduje studium a potom sa uz pytat nemusi.
Nehnutelnosti nie su ziadna vyhra, take, kde sa byva uz vobec. Sanca, ze tam bude 20 rokov seriozny najomnik je nula. Je s tym vela roboty a radsej stratit docasne 20% vo fonde, nez prist o plno penazi (trvalo), ked socka zmizne s dlhom a znici vam byt.
Já: zcela jednoznačně jedině pozemek (stavební už teď, anebo ve výhledu), či pozemek něčím atraktivní - bez ohledu
na cenu (vždy se najde člověk, který si dokáže na atraktivním místě stavbu prosadit).
Klidně bych si zbytek peněz vypůjčil.
Doufám, že se Piráti k moci nedostanou, protože ti by (vloženo:dle mého) znárodňovali jako diví.
Blbost, to je investice sporenim, kam lejes prubezne zbytecne penize. Ne ze tam nasypes pul mega najednou
Tolik přemýšlení a ty děcka jednou shrábnou peníze a stejně to neocení, sotva poděkují. Až bude možnost, ať si ti vaši příbuzní radši jedou na nějakou pěknou hodnotnou dovolenou.
To je další úhel pohledu. Pro prevenci tohoto případu bych doporučil investovat do kvalitního vzdělání dětí, nejlépe skrze domácího učitele. Tak se dřív vzdělávaly vyšší vrstvy. Kromě toho samozřejmě budou děti potřebovat dobré rodinné zázemí, kvalitní čas a vzory. Mé oblíbené citáty: "Chcete-li vychovávat dítě, začněte jeho babičkou." "K výchově dítěte je třeba celá vesnice."
To není inestice z pohledu tazatele. Utratit peníze umí určitě sám. A co se týká vzdělání, tak to je nevysvětlená záhada. V době uzavření škol se přišlo na to, že jsou děti nuceny se učit až 60% učiva naprosto nepotřebného.
Investice do vzdělání je jen fikce. Ani učitelé některé věco nedokáží vysvětlit a jen opakují předepsané. To není žádné vzdělání. Znalosti studentů středních škol 1. republiky a dnes převedeno do aktuální doby byly nesrovnatelně větší.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.