Konec jednoho přátelství?

Od: Datum: 04.12.12 14:19 odpovědí: 5 změna: 05.12.12 10:14

Naše manželství trvá spoustu let, máme dvě už skorodospělé děti, život sklouzl do jakéhosi stereotypu. A pak se objevili oni, dvojice, také manželský pár, jen trochu mladší. Byla to náhoda, zásah osudu, kdo ví. Stereotyp byl pryč, vystřídaly jej bujará a častá setkání, večírky až do brzkých ranních hodin, zábava. Bylo nám společně dobře, všechno jsme si o sobě řekli, těšili jsme se na sebe. Bylo to spontánní. Takové "přátelství" jsme možná ještě nezažili. Ale v poslední době se to začalo kamsi vytrácet, s nápady na společné akce přicházíme už jen my, méně se vídáme, jejich zájem o setkání s námi (viditelně?) pohasíná. Když přijdeme s nápadem na společné setkání, zůstává často i bez rekce. Vyčítáme si, že jsme to možná přehnali. Tím že jsme přiživovali ten zřejmě zběsilý koloběh různých setkání a tím utahali rozvíjející se fajn vztah . Takže konec jednoho přátelství? Dá se to ještě nějak zvrátit? Monika a Martin


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.12.12 15:20
avatar

Zdravím vás Moniko a Martine. Možná, že ten stereotyp se vloudil i k nim. Zatímco pro vás přátelství znamenalo dar z nebes a oživilo to vaše všední dny, u druhé dvojice se mohlo stát, že to po čase do stereotypu vklouzlo. I bujarých akcí až do rána, se člověk nasytí a po čase to spíš začne unavovat. Možná to takto cítí vaši přátelé nyní. Mohou mít třeba i problémy, o které se nechtějí dělit s nikým a nemají jen náladu na druhé lidi. To se též může stát. Nemusí to být konec vašeho přátelství, možná jen potřebují pauzu. Dopřejte jim čas. Promluvte si s nimi jako přátelé a dejte jim najevo, že až budou chtít, ať se ozvou sami. Že je rádi uvidíte. Dál už to nechte na nich. Také zavzpomínejte, zda mezi vámi nedošlo třeba k nějakému nedorozumění atd. To je pak třeba si navzájem vysvětlit. Víte, oni možná dobře ví, že pro vás byli rozptýlením a že vám i z tohoto důvodu bylo s nimi dobře. A je možné, že pokud mají nějaké trable sami, nechtějí vás do nich zatahovat atd. Když si lidé rozumí a prostě si navzájem "sednou" nezmění se to ze dne na den, z ničeho nic. Mohou být také jen prostě unaveni a potřebují si od toho všeho odpočinout. Je to jen můj názor na celou věc. Přeji vám, aby se to zase srovnalo.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.12.12 18:05
avatar

Konec přátelství to být nemusí. Zkuste tomu nechat chvíli čas a pak navrhněte něco jiného.

Ne každému sednou bujaré večírky, mohli byste např. zajít společně za kulturou, vyjet někam na výlet, apod.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.12.12 20:43
avatar

no já myslím, že těch skutečně dobrých přátel najdete za celý život tak leda sotva pár. Být vámi, pak si nedělám žádné výčitky, protože to co se stalo vám, je úplně normální. Si pamatuji na flámy, kdy jsme vítali východ slunce. To všechno ale bejvávalo. Jednomu se nechce, druhý nemůže, třetí musí zítra kamsi jet, čtvrtého nepustí jeho stará, pátý se odstěhoval, šestý je marod a tak dále. Taky už můžeme tak leda vzpomínat. Nědělejte si z toho hlavu a najděte si jinou společnost. My s mojí ženou jsme v astronomickém kroužku. Tam se dá ponocovat a flámovat na vysoké vědecké úrovni.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: momi
Datum: 05.12.12 10:01

Díky za názory, jak tak nad tím přemýšlíme, máte naprostou pravdu. Na začátku to byla taková euforie (nic podobného jsme dlouho nebo možná vůbec nezažili), oboustranná, báječně jsme si "sedli", skvěle jsme si rozuměli, ale nic nevydrží věčně. Ono nejde ani tak o obnovení těch bujarých večírků, které měly svůj původ v oné euforii na počátku a už jsou dávno minulostí, jako spíš o to, zda a kam se to bude dál vyvíjet. Plánů nejen "večírkových" byla ještě před pár týdny či vlastně spíše měsíci spousta, teď už to ale vyznívá do ztracena. Vzájemná komunikace prakticky pohasla, z jejich strany se ozvali jen když něco potřebovali. Nechceme být na obtíž, nepřipomínáme se proto, s novými nápady co podniknout nepřicházíme, neradi bychom vypadali jako ti kdo se vnucují, kdo pořád s něčím otravují. Necháváme tomu čas, ale už asi tušíme. Monika a Martin

Datum: 05.12.12 10:14
avatar

Věřte tomu, stejně jako vztahy, láska, mění se i přátelství.

Také jsme měli velice příjemný manželský pár, chodili spolu na zábavy a plesy, na výlety na kolách, či jsme se jezdili v noci koupat na písníky. Bylo to fajn.

Jenže najednou nám je všem už skoro 60. Jejich dcera i naše děti mají už své rodiny, máme vnoučata, nějakou tu operaci za sebou, leccos zabolí. A už není čas a ani chuť na nějaké bujaré večírky, zalezeme si raději k televizi či počítači a oni jistě taky. A tak se to prostě vytratilo. Nerozešli jsme se ve zlém, dá se říct, že jsme se nerozešli vlastně vůbec, ale obě rodiny už mají jiné priority a náš život se ubírá jiným směrem.

Myslím si, že mnoho přátelství z mládí takto skončí, ne ve zlém, ale přijdou vnoučata, nějaké ty nemoci, lidé se chovají trochu jinak, už nemají zájem bendit po nocích, nastává jiný, pohodlnější životní styl. Myslím, že se k tomu dopracuje postupně každý z nás, i ti sebevětší bouřliváci. Asi to tak má být. Jaga. :)

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.