Platí se za zaslání protokolu o jednání

Od: Datum: 02.12.12 15:13 odpovědí: 5 změna: 02.12.12 16:54

Dobrý den.

Platí se za zaslání protokolu o jednání před soudem prvního stupně? Může žalobce požádat emailem, nebo jinak soudce o zaslání, nebo může požádat pouze právní zástupce žalobce?

Může žalobce poslat soudci otázku např. kdy k němu pošle soudního znalce? Jak postupovat? Být trpělivý a vyčkat?

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.12.12 15:38
avatar

Dobrý den. Soud protokol z jednání zasílá k rukám právního zástupce, pokud jej nemáte, pošle přímo k Vašim rukám. Neplatí se nic. Co se týče dotazů na soud ohledně soudního znalce atd. pochybuji, že Vám někdo podá informace na požádání. Mějte tedy trpělivost a vyčkejte.

doplněno 02.12.12 15:50:

O to žádat nemusíte, to soud posílá automaticky.

doplněno 02.12.12 17:17:

Pokud máte právního zástupce, pak soud komunikuje s Vámi jeho prostřednictvím. Tudíž to, co pošle jemu, už nemusí posílat soud Vám. Právní zástupce je povinen svého klienta informovat a taktéž v případě potřeby komunikovat se soudem v zájmu svého klienta. Takže spíše urgujte tuto věc u svého právníka, ať toto pro Vás zajistí. Proto si ho přece platíte...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: smolar*
Datum: 02.12.12 15:47

Pošle přímo k mám rukám? Ale musím požádat? Mohu požádat emailem?

Od: smolar*
Datum: 02.12.12 15:48

Oprava: K mým rukám...

Od: smolar*
Datum: 02.12.12 16:25

Pokud mi to neposlal právní zástupce, tak od soudu mi nikdy nic nepřišlo. A ten si to po skončení jednání vyžádal zaslání zápisů. A teď nic neposlal ani právník. Na emaily neodpověděl. Asi jsou na horách?

Datum: 02.12.12 16:54

V první řadě se obraťte na Vašeho právního zástupce (osobně, nebo přinejhorším telefonicky), mailem je to naprd. Pokud toto neobdržel on, zkuste se obrátit pod Vaším přideleným číslem jednací na příslušný soud, opět nejlépe osobně, přinejhorším telefonicky. Věc nebude vyřizovat pravděpodobně přímo soudce, ale jemu přidělený vyšší soudní úředník, který k danému případu vede veškerou dokumentaci. Je také možné, že jste se při soudním jednání Vy, nebo Váš právník vzdal práva na tento zápis (i když si nejsem jistý, jestli toto vůbec jde, pravděpodobně ne). Také je možné, že jste se nevzdali práva na odvolání a potom běží zákonem stanovená lhůta, až tato lhůta doběhne, tak by Vás měl soud prostřednictvím Vašeho právního zástupce vyrozumět o tom, že rozsudek nabyl právní moci, popř. zda si podala protistrana stížnost/rozpor,námitku (nebo já nevím, jak se to označuje), proti tomuto rozhodnutí a že bude na někdy stanoveno např. další líčení, popř. ve Vašem případě evidentně ještě líčení nezkončilo a soud ustanovuje znalce z určité oblasti specializace. Je to všechno pro laika strašně složitý proces papírování. Ideální zaběhnout na soud a poptat se. To že Vás např. soudí neznamená, že Vám neporadí. Základem je slušné jednání a vystupování.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.