Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Dědictví / SJM

Od: lojza odpovědí: 10 změna:
Zdravím.
Nabyl jsem po zesnulém otci majetek, který plánuji prodat. Prodej se však uskuteční až po svatbě s přítelkyní. Z těchto peněz plánuji postavit nový rodinný dům. Je na tyto finanční prostředky stále nahlíženo jako na dědictví a RD tak může být pouze v mém majetku, nebo už bude dům předmětem SJM? Děkuji za odpověď.

 

 

10 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

3x
avatar stir
Dědictví do SJM nespadá. Je úplně jedno jestli máte před nebo po svatbě.

 

111®
hodnocení

2x

jenže když prodá před svatbou a postaví po svatbě tak má asi smůlu..

 

krtek6
hodnocení

2x

Byt po otci bude tvůj. Pokud ho však prodáš v době když budeš ženatý tak máš smůlu a peníze budou i manželky stejně tak jako potom ten RD, který z nich postavíš:)...aneb návod jak se dobře provdat a zabezpečit*smich*

Peníze budou taky jen jeho, může si koupit třeba auto nebo je darovat komu bude chtít. Do SJM spadnou, pokud mu manželka třeba na to auto přispěje jednou korunou.
krtek6

nemáš pravdu...je to tak jak píšu..

 

111®
hodnocení

0x

co je pořízeno po svatbě je SJM

Mýlíte se.

111®

tak to jsem rád, že se o to p rozvodu nebudou dělit, že barák bude pána...

 

hodnocení

0x

NOZ § 709

(1) Součástí společného jmění je to, čeho nabyl jeden z manželů nebo čeho nabyli oba manželé společně za trvání manželství, s výjimkou toho, co

b) nabyl darem, děděním nebo odkazem jen jeden z manželů, ledaže dárce při darování nebo zůstavitel v pořízení pro případ smrti projevil jiný úmysl,

ale pozor

(2) Součástí společného jmění je zisk z toho, co náleží výhradně jednomu z manželů.

Takže např. úroky už do SJM spadají. Pokud byste i jen částečně použil po svatbě na stavbu peníze jiné (typicky mzda/plat), rovněž by se již nejednalo o váš výhradní majetek. Samozřejmě při případném vypořádání by se hledělo na to, co který z vás do nemovitosti vložil.

Na vašem místě bych se svatbou nespěchal a napřed postavil barák a jinak bych obětoval pár stovek a navštívil právníka,který se tímto zabývá a ten vám dá 100 procentní odpověd protože tady nikdo neví nic,ale všichni vědí všechno.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]