Nejste přihlášen/a.
Protože nikdo z nás neví, co považujete za výhodu a co za nevýhodu, zkusím to srovnat.
DPP: lze pracovat do 300 hodin ročně, myšleno jedno rodné číslo pro jedno IČ, hodiny DPP u téhož IČ se v roce sčítají. Odměna do 10.000 hrubého měsíčně nepodléhá odvodu SP a ZP.
DPČ: lze odpracovat polovinu stanovené týdenní pracovní doby, počítáno po celou dobu trvání DPČ (resp. 52 týdnů po sobě jdoucích). ZP se neplatí, když odměna z DPČ nedosáhne 3.500 Kč (hrubá v měsíci). SP se platí ze všeho nebo neplatí do 3.499 Kč hrubé odměny podle znění ujednání o odměně - přečtěte si něco o zaměstnání malého rozsahu. Pozor, není to totéž jako malý úvazek nebo málo práce.
Nevím, co z toho je pro Vás výhoda. Neodvádět pojištění? ZP si musíte zaplatit jako samoplátce, je povinné, a SP sice platit nemusíte, ale odpracované měsíce se Vám nepočítají do nároku na důchod (pozor, existuje i invalidní důchod, který můžete potřebovat už zítra) a kdybyste onemocněla nebo otěhotněla, nevznikne Vám nárok na nemocenskou dávku.
Jako vždy. Informace pouštíte po kousíčkách. To, že budete v evidenci ÚP, jste v otázce neuvedla. Pak můžu napsat román a k ničemu.
V nekolidujícím zaměstnání (tj. současně s registrací na ÚP) na DPČ si můžete vydělat maximálně polovinu minimální mzdy, od 1.1.2021 tedy 7.600 Kč měsíčně. Nevím, jak máte sjednanou DPČ, jestli si aspoň tolik vyděláte nebo ne.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.