Kde zjistit stanoveného opatrovníka soudem

Od: Datum: 02.12.12 09:49 odpovědí: 1 změna: 02.12.12 23:03

Dobrý den,

V říjnu t..r. byl na pokyn zdravotnického zařízení - ústavu Rozhodnutím soudu zbaven svépravnosti rodinný příslušník. Bude další jednání , jak se zjistí, kdo bude opatrovníkem? Pokud nedošlo k informování člena rodiny co dělat?

Jaký bude následující postup?

děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: socialnipracovnice*
Datum: 02.12.12 23:03

Po vynesení rozsudku o zbavení způsobilosti k právním úkonům následuje řízení o ustanovení opatrovníka. V něm soud hledá osobu vhodnou pro výkon této funkce - nejprve hledá mezi členy rodiny. Pokud vhodnou osobu nenajde, ustanoví opatrovníkem oebc, resp. pracovníka městského či obecního úřadu obce s rozšířenou působností, v jejímž obvodu má osoba zbavená způsobilosti k právním úkonům trvalé bydliště. Pokud se chcete řízení účastnit nebo máte o funkci opatrovníka zájem, doporučuji kontaktovat soud, který o celé záležitosti rozhoduje, nebo pracovníka úřadu, který má v daném místě na starost osoby zbavené způsobilosti k právním úkonům.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.