Nejste přihlášen/a.
Němec prej může do tepláků třeba už v padesáti letech, akorát má nižší důchod, než němec, který skočí do tepláků v pětašedesáti letech. Je to tak?
ODCHOD DO DŮCHODU V NĚMECKU (13.2.2020)
Již déle než rok platí v Německu novela zákona, která umožňuje německým důchodcům odejít do standardního důchodu již v 63 letech. Jedinou zásadní podmínkou je počet odpracovaných let. Ten je pro Němce stanoven na 45 let. Pouze v tomto případě nedojde k žádnému krácení důchodu.
Důvod pro tuto zákonnou změnou je především myšlenka ocenit vyšším důchodem občany, kteří budovali Německo v době kdy to nejvíce potřebovalo a svým způsobem započali éru blahobytu, které se Německo těší v současnosti.
Naopak pro pracující, kteří odvádí sociální pojištění kratší dobu než 45 let bude postupně docházet ke zvýšení odchodu do důchodu až na 67 rok života.
Více na:
No tohle jsem četl. To jsou právě typické zavádějící informace. Ten němec může jít do důchodu mnohem dřív, má krácený důchod, to ano, ale: může jít odpočívat. To my tady nemůžeme. Protože my tu nedostaneme vůbec žádný důchod, a dokonce musíme platit výpalné mafiánským zdravotníkům, tzv. "zdravotní pojištění". Až do těch 65 let.
Je to tak?
Každý stát to má nastavené jinak. Žijeme zde a vztahují se na nás naše zákony.
Nevím proč mudrovat a porovnávat se s Německem.
Zbytečně si děláte zle ve svém životě. Stejně s tím my tady nic neuděláme. Můžeme jít tak leda na Úřad práce, nebo být žena v domácnosti. I když, jak píšete, se stejně musí odvádět zdravotní pojištění. Stačí vyhrát první ve sportce a je to.
Může jít do tepláků i ve třiceti nebo do důchodu klidně ve dvaceti (invalidního).
U nás se říká "do tepláků" ne důchodcům, ale kriminálníkům.
benule: No - to je vono. Takže po padesátce -pokud má odpracováno 35 let- může německý důchodce "obout bačkory" a užívat si stáří. V pětašedesáti už do důchodu přímo musí. Takže oni mají pouze jednu podmínku přiznání důchodu, tady máme dvě: mininální doba pojištění (35 let) a tzv. "dosažení důchodového věku".
pansvacinka® teda, "obout bačkory"je příšerný výraz příliš to evokuje slovní spojení "natáhnout bačkory"a to by skorodůchodce přeci jenom nerad
To, že existuje nebo existoval důchodový fond stále opakovaný mýtus. Před rokem 1989, i po něm, až dodnes, jsou důchody financovány státem, ze státního rozpočtu. Důchodový systém fungoval a funguje na tzv. průběžném principu – důchody jsou hrazeny ze státního rozpočtu a od roku 1993, kdy bylo uzákoněno pojistné, jsou příjmy z pojistného odváděny do státního rozpočtu. Nedochází tedy k tomu, že by byly prostředky shromažďovány v nějakém fondu, z něhož by mohly být nějakým způsobem použity na něco jiného nebo zneužity. Důchodový fond nemohl být rozkraden, protože žádný takový neexistoval.
Viktore, podporujete špatné informace. Dnes se tomu říká hoax.
Páč dříve i dnes byl důchodový systém průběžný, takže dnešní pracující platí důchod současným důchodcům. Nikoliv tak, jak to popisujete.
Zdravím. @pansvacinka, váš slovník je velmi zavádějící. Chcete přesnou odpověď, nebo taky zavádějící? Ida
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.