Nejste přihlášen/a.
Oficiálně se musíte pohybovat v souladu se Zákoníkem práce a některá ustanovení nemůžete překročit, i kdybyste dobrovolně chtěl. Je to proto, že i ta "dobrovolnost" by se dala nějakým nátlakem vynutit.
Neoficiálně by to šlo na čestné slovo, nemohla by se oficiálně psát docházka a dostal byste to formou odměn. Druhou věcí je ale případný problém v okamžiku, kdy by proběhla kontrola a zjistilo se, že v té době nemáte na pracovišti co pohledávat.
Nic z výše uvedeného ale nemění na tom, že někteří zaměstnavatelé k nezákonným přesčasům zaměstnance nutí, natož aby jim za ně platili. Vy to holt máte obráceně. Můžete být aspoň rád za solidního zaměstnavatele.
Nelze sepsání čehokolik, udělat vyjímku ze zákona. Je v rámci ochrany Vašeho zdraví, stanoven počet hodin, které můžete odpracovat přesčas
Nařízená práce přesčas nesmí u zaměstnance činit více než 8 hodin v jednotlivých týdnech a 150 hodin v kalendářním roce. ... (4) Celkový rozsah práce přesčas nesmí činit v průměru více než 8 hodin týdně v období, které může činit nejvýše 26 týdnů po sobě jdoucích.
.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.