Zácpa a hubnutí

Od: Datum: 01.12.12 22:12 odpovědí: 10 změna: 02.12.12 22:07

Ahoj,

už mám asi 3 týdny problémy, neustále trpím zácpou. Po požití gulalaxu jsem se vyprázdnil, ale zase zácpa.

Můj problém je že mám zácpu a neustale hubnu, už jsem zhubl 4kg za měsíc.

Máte někdo stejný problém?

Děkuji za odpovědi

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.12.12 22:16

Zajdete si radej na vysetreni strev,to hubnuti by se nemelo podcenit.Byla jsem na tom vicekrat,nic to neni.:)At mate jistotu a klidne vanoce.

Od: petrp*
Datum: 01.12.12 22:53

dik za odpověď, už jsem si taky říkal že budu muset zajít k doktorovi. Jak probíhá vyšetření střev?

Datum: 01.12.12 23:07

no jak... :) spodem

Datum: 02.12.12 07:46

Vždycky, když nastupuji do špitálu, docela často, tak se mě ptají, jestli bez zjevného důvodu nehubnu. Z toho usuzuji, že je to velmi důležité. Budete muset zajíl za doktorem a ten určí další postup. Ale nejprve vám vezme krev a tam pozná nějaký problém, který nechá vyšetřit. Ta střeva přijdou na řadu nejspíše až později. ;) Jíte dost vlákniny? Takového jako balastu, který je v zelenině, vločkách, v černém chlebu? Pohybujete se dostatečně? Pijete tekutiny v dostatečném množství?

Od: ron*
Datum: 02.12.12 07:53

Dobrý den.

4 kg za měsíc je celkem dost. Můžete mít i problém se štítnou žlázou. Radím stav nepodceňovat a zajít k lékaři. Přeji, ať je Vám brzy lépe.

Datum: 02.12.12 09:39

Šla bych k lékaři, může to být cokoli od alergie a lepek, cukrovku... Na zácpu je podle mě nejlepší LACTULOSA.

Od: petrp*
Datum: 02.12.12 12:49

Dekuji Vam vsem za odpovedi, zajdu k praktickemu lekari a uvidim.
Jeste jednou dekuji
Datum: 02.12.12 13:48

Jak probiha vysetreni strev.Konecnikem vam zavedou hadicku s kamerou a budou postupne prohlizet.Je to jen mirne neprijemne,ale neboli,daji take neco do zily,aby to clovek tolik nevnimal.V prubehu posouvani hadici strevem,musi trosku vvhanet vzduch,aby si streva zpruchodnili a nebyly nejak slepene a zas mohli posunout hadicku kousek dal.To vhaneni vzduchu,je nekdy mirne bolestive,ale jen na chvilku,je to asi na urovni,kdyz potrebujete na velkou stranu a mate trochu hnacku,tak se to take vetsinou neobejde bez trocha boleni,jak ve strevech vse rachoti.opravdu se neni ceho bat,vse probiha za asistence lekare a sestry,ktera pomaha treba i nekde mirne stlacit bricho,aby vse slo jak po masle.Dulezita je jistota,chodim ted kazdy rok.

Od: erik*
Datum: 02.12.12 21:03

použijte projímmadlo a hodně jeste

Datum: 02.12.12 22:07

Jeste me napadla otazka,kolik denne tak vypijete?Nemocite ted vice?Nebo nezmenilo se v posledni dobe neco,krom te zacpy a zhubnuti?Vite,ono nekdy kila muzou jit dolu,vetsim odvodnenim,mohla bych vypravet.u me to litalo i vice nez 4 kg.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.