Nejste přihlášen/a.
Mám 86 letou příbuznou, která má jít na operaci žlučníku (žlučníkové kameny). Má srdeční ischemii. Jinak je čilá, pohyblivá, samostatná. Podstoupil někdo z vašich příbuzných či známých v tomto vyšším věku tuto operaci, jak to proběhlo a pomohla mu? Děkuji za případné zkušenosti.
Doplňuji: Ano, má bolesti. Ona se bojí, že to bude ještě horší. Chirurg jí řekl, že to bude horší a doporučil jí operaci. Kardiolog jí to zase nevymlouval, ale je to prý riziko. Proto mě zajímá, jak to u starších lidí probíhá.
V 86 to samozřejmě riziko je, ani ne tak samotná operace, kdy je pacient hlídán anesteziology, ale rekonvalescence, je důležité, v jaké kondici je ta příbuzná, píšete, že v dobré. Pokud má ale pořád bolesti, které nejde jinak řešit, kameny jí mohou ucpávat žlučovody, pak je nejspíš operace nezbytná, chirurg by ji nehnal na sál pro nic za nic. Důležitá bude pooperační péče, co nejdřívější rehabilitace (chůze, dechová cvičení atd.), sledování zavodnění atd. Věk má paní úctyhodný, tak lze jen poradit dobrou chirurgii a následně hlídat, zda se personál o paní dobře stará, věnuje se jí.
Operace je vždy rizikem pro pacienta v takovém věku.
Má bolesti?
Vždy se hledá ta nejlepší cesta. Lepší je jít do rizika a bolestí jí zbavit i s tím, že jim tam zůstane na stole. Už není co ztratit, proto i kardiolog nic nevymlouval, ač si plně uvědomuje rizika.
Život v bolestech není k žití.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.