Deštěnka (limonáda)

Od: ® odpovědí: 12 změna:

Zdravím! Asi zvláštní dotaz,ale... Nevíte prosím,hlavně jihočeši, jestli se ještě vyrábí citronová limonáda, takzvaná "deštěnka" vyráběna v Deštné? Za komunismu a možná ještě v 90-tých letech se prodávala právě v JČ ve skleněných 0,7l lahvích.Na netu jsem našel info,že by se snad v malém měla ještě prodávat a to hlavně na východe JČ.Pokud ano,nevíte prosím, kde konkrétně by se dala sehnat? Díky!

12 odpovědí na otázku

 

 


5x
avatar martincakl
Nelze sehnat, nevyrábí se již mnoho let.
V Deštné firma neexistuje a její nástupce tuto (vynikající) limonádu nevyrábí.

Martině, tato limonáda byla skutečně vynikající. V letech 1998-2001 jsem jezdila služebně do jižních Čech, kde se tehdy dala Deštěnka koupit. Vyráběla se v Deštné v JČ kraji. Neměla chybu! Nejvíc jsem milovala jablečnou, měla příjemnou barvu a plnou chuť, spíš džus než limča. Také jsem se pídila, zda se dosud vyrábí a dozvěděla jsem se, že už ne.

Je škoda, že plno dobrých věcí zaniká. Hned bych si dala pohár vychlazené Deštěnky. *pivo* Jaga.

Jaká škoda. Vždyť jste si o to řekli. Tak nenaříkejte

babajaga: Práva Deštenka byla pouze čirá limonáda s příchutí citronu. Na korunce bylo pouze vyřazeno "lim.s přích." Později měla i etiketu lepenou, ale pak to šlo vše do háje.

 


0x

velkoobchod.rojal.cz/... toto je zřejmé socialistická limca prodávaná dosud.

Ne to není ani z daleka Deštěnka! Ta byla bez barvy,tudíž čirá jako pitná voda.

 


0x

Nástupnickou firmou, která Deštěnku ještě nějaký čas vyráběla, je Fontea, která se odstěhovala do Veselí nad Lužnicí. fontea.cz/...
Ale Deštěnku už nevyrábí. Vyrábí spoustu většinou neznačkových limonád pro jiné firmy (svoji Aqua Bella, Fontessa, MAXXI, Senza, OLÉ, myslím, že také TOMA a další). Některé věci jsou výborné díky skvělé vodě z blízkých Horusic, některé jsou nepitelné, hlavně pokud se pokusí o něco, jako bývala Deštěnka.

Fontea ještě nějakou dobu "Deštenku" vyráběla, ale s původní limonádou to nemělo zhola nic společného.

 


0x

fontea.sk/... tu ji máte

To je pouze napodobenina. Deštenka se vyráběla přímo a jen v Deštné u Jindřichova Hradce a z místního pramene vody. Toto balení potom ještě Fontea vyráběla, ale chuťově to s původním produktem nemělo nic společného, vyjma názvu..

 


0x

Nikdy jsem o ní ani neslyšela ,pokud to byla pouze voda ochucená citronem a cukrem,hlavní devize je ta voda, pak je to těžké, vyrobit stejnou, i kdyby chtěli...

 


viz wikipedia : "Deštenka, také zvaná Deštěnka, je limonáda vyráběná z vody pramenící v jihočeské Deštné. Byla vyráběna od počátku 20. století do roku 2003, později byla její výroba obnovena. Bývá k dostání zejména ve východní části jižních Čech." Samozřejmě záleží, jak je tato informace stará.

 

 


 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]