Pozastavení PvN během nekolidujícího zaměst

Od: Datum: 04.02.13 16:39 odpovědí: 1 změna: 05.02.13 02:38

Dobrý den!

Jsem v evidenci ÚP a pobírám již 5 měsíců podporu v nezaměstnanosti. Je mi 53 let, tudíž má podpůrčí doba potrvá ještě 3 měsíce. Nyní se mi naskytla možnost přivýdělku několik hodin týdně po dobu 3-5 měsíců. Jednalo by se o práci na Dohodu.Dočetla jsem se, že pokud přistoupím na Dohodu o provedení práce a moje mzda nepřesáhne 4.000,-Kč měsíčně, mohu i nadále zůstat v evidenci ÚP, ale výplata podpory v nezaměstnanosti se po dobu přivýdělku pozastaví. Po skončení nekolidujícího zaměstnání se opět obnoví.

Otázka zní: Jaká bude výše podpory, z čeho bude vypočítána? Bude pokračovat, tam kde byla pozastavena, nebo se bude vypočítávat nově z přivýdělku?

Děkuji předem za odpověď. Iva


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.13 02:38
avatar

Předpokládám, že půjde o práci na základě DPP s odměnou do 4.000 Kč měsíčně. Ta nezakládá účast na důchodovém pojištění, takže se do výše podpory nepromítne.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.