Jak se bránit při stalkingu?

Od: Datum: 04.02.13 16:17 odpovědí: 15 změna: 05.02.13 14:12

Dobrý den, mám takový dotaz. Chodila jsem s jedním mužem, ze začátku byl vztah v pořádku, samé dárky, byl moc milý a pozorný. Pak jsem si všimla po době jeho změny chování, které mi moc přiliš příjemné nebyli. Tak jsem se s ním rozešla, protože jsem z něj měla i strach. Jenže mu pořád nějak nedocházelo, že jsme se rozešli, pořád mi volal, psal, že má pro mě dárečky. Já jsem ho ignorovala a nevšímala, až do doby, než mě začal sledovat, všude nahánět. Ptal se všude s moji fotkou, jeslti jsem tam byla atd. Dokonce mi začal vyhrožovat, že pokud s ním nebudu a nebudu s ním mluvit atd. že mě udá za podvod, jelikož mi zaplatil nájem a já ho prej údajně podvedla. Což samozřejmě není pravda, zaplatil sám od sebe nájem i bez mého souhlasu se svým vědomím, jelikož se mnou bydlel a řekl mi, že prece tu nebude jen tak. Jenže teď mi vyhrožuje tím, že me za to udá, že půjdu k soudu, že prej jsem ho obrala. Samozřejmě mi řekl, že má i právníka, ale ve skutečnosti jsem zjistila, že to žádný právník není. Důkaz nemá žádný. Peníze mi dal na ruku, bez svědků a s tím, že mi je dává. Jen mi to přijde, že se mě snaží tím vydírat abych byla s ním. Hrozně se ho bojím, protože mě všude sleduje a jeho sms jsou pořád mi nepříjemné. Píše mi neustále zlato, lásko, že jedeme do lázní na wellness. Jenže já ho nechci a on to nechápe. nevím co už mám dělat. prosím poraďte mi někdo jeslti se můžu nějak právně bránit? A jestli mě může dostat za podvod k soudu? Moc děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.02.13 16:22

Neprodleně se obraťte na Policii ČR. Jeho chování je trestné. Neváhejte, může se to vyhrotit. A za podvod Vás k soudu dostat nemůže, pokud jste mu nic nepodepsala.

Ohodnoceno: 0x

Od: pitris*
Datum: 04.02.13 16:26

Děkuji. Nic jsem mu nepodepsala. Já ani ty peníze od něj nechtěla, ale když pak naléhal, tak jsem mu řekla že teda jo. Teď mi psal, že mi dobíjí kredit a ja mu napsala, že ho nechci, at jde s tím někam a co myslíte. Kredit mi samozřejmě dobil...

Datum: 04.02.13 16:26

Tady je Pora'dte .cz a o kousek dál od vás bude Policie . Kde myslíte , že se vám dostane lepší rady?

doplněno 04.02.13 16:27:

vy jste ho nějak podvedla? Jestli né tak čeho se bojíte?

doplněno 04.02.13 16:58:

nikdo se vám tam smát nebude . Vy vidíte svůj problém ,kterej je ještě možná celkem v pohodě ,ale oni už znaj mnohem horších případů . Ten kdo to dělá s tím nikdy sám nepřestane

Datum: 04.02.13 16:28

Nechtěla jsem hned lézt na policií s něčím s čím by se mi vysmáli, tak jsem se chtěla zeptat napřed tady...

Datum: 04.02.13 16:36

Nikdo se Vám nevysměje, stalking je trestný čin.

Pokud by to přesto policisté brali na lehkou váhu, neváhejte si na ně stěžovat a hnát to výš.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.02.13 16:30

V ničem jsem ho nepodvedla. Jen on mi psal, že si něco najde, i kdyby měl lhát... Prostě se bojím celkově...

Datum: 04.02.13 16:33

Pokud je pravda to, co jste napsala, tak se opravdu jedná o stalking, a to je velmi nebezpečné jednání. Takže se obraťte na policii a vyličte jim vše, co jste zde popsala. Určitě se Vám nevysmějí.

A hlavně s ním už nekomunikujte - neodpovídejte mu - nereagujte. To, že mu řeknete, že nechcete dobít kredit, tak tím ho podporujete v dalších akcích.

Ohodnoceno: 2x

Od: mowla*
Datum: 04.02.13 16:36

Veškerou komunikaci od něj si archivuj (SMS, maily, telefony si můžeš nahrávat) - a až jich ´pár´ budešmít, obrať se na PČR a podej trestní oznámení. PČR si jej pozve na podání vysvětlení - a to takovým otravům obvykle stačí, takže tím by to mohlo i skončit. Pokud ne, shromažďuj komunikaci dál a tak za 6 týdnů podej trestní oznámení nové.

Hlavně se nenech stresovat - ´blbec´ je v tomto případě on - ne ty...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 04.02.13 16:49

Děkuji, víte já už se bojím každého slova co on řekne, bojím se jít ven se psem, bojím se každého zvonku... Nikdy jsem neměla s nikým opletačky a jen co poprvě vlezu na seznamku, hned jeden tam je...

Datum: 04.02.13 16:54

Dobrý den. Pitris, zde jsou užitečné informace, které Vám mohou pomoci leccos ujasnit.

http://www.pravnilinka.cz/bez…-poradna-zdarma/stalking.html

Ptáte se dále, zda Vás může dostat k soudu za podvod. Když to bude chtít udělat, tak může. Ovšem bude muset prokázat, že jste se podvodu opravdu dopustila...Myslím si ale, že Vás jen straší...

doplněno 04.02.13 17:01:

PS: Písemnou komunikaci si schovávejte nejen tu od něho, ale také i tu Vaši.

Datum: 04.02.13 17:12

Obraťte se na Policii ČR jedná se o trestný čin.

Datum: 05.02.13 00:18

krom všeho shora řečeného doporučuji obrátit se i na občanské sdružení, které se zaměřuje na pomoc v situacích jako domácí násilí nebo nebezpečné pronásledování... pro trestný čin musí být splněny veškeré dílčí podmínky, obecně je trestný čin až poslední instancí..

někdy zabere rezolutní a konečné odmítnutí veškerého kontaktu, někdy nezabere ani předchozí rozhodnutí o přestupku proti občanskému soužití nebo předběžné opatření o zákazu přiblížení...

lidé ve specializovaném občanském sdružení vás vyslechnout a poradí vám, jak postupovat ve vaší konkrétní situaci..

mají velké zkušenosti a pravděpodobně budou mít i větší pochopení než běžný policista...

nevím odkud jste, ale touto oblastí se dlouhodobě zabývá např. spona: http://blansko.charita.cz/ohrozene/spona/

příp. celorepublikově např.: rosa: www.rosa-os.cz

(když nic jiného mohou vám poradit obecně nebo doporučit něco v místě vašeho bydliště)

Ohodnoceno: 1x

Od: jardino555*
Datum: 05.02.13 06:11

Právně bránit? V tomhle státě? ha ha. Já bych si s ním poradil natotata...

Od: ruze®
Datum: 05.02.13 08:47

Měla jste si dávno změnit tel.číslo a zajít na policii,takoví můžou být časem i nebezpeční a může vám i ublížit! Peníze na nájem dal dobrovolně,když u vás bydlel,tak tím vás jen zastrašuje.Nenechte se!

Od: jurka*
Datum: 05.02.13 14:12

Něco málo je i tady:

http://www.stopstalking.cz/

Nedávno jsem byl svědkem stalkingu a tak jsem hledal kde se má dotyčná slečna obrátit. Jestli můžete zalohujte si jeho sms, od operátora můžete i získat výpisy volání. A obraťte se na policii. Držím palce ať se ho rychle zbavíte. Z osobní zkušenosti už teď vím co je stalking za šílenost.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.