Nejste přihlášen/a.
Promiň, ale nesmyslná otázka. Úředník může pracovat kde chce, pokud ho tam přijmou.
@zuhud: Nikde se o tom nepíše, protože to není třeba. Řídí se to Zákoníkem práce.
@satam ne zákoníkem práce, ale zákonem o státní službě. A úředník pracuje tam, kam ho přidělí - když byl před pár lety ten cirkus kolem zákona o státní službě a všichni (vedoucí pozice) jsme znovu dělali výběrová řízení na svá místa, která jsme roky zastávali jako zaměstnanci podle zákoníku práce, podepisovali jsme i ustanovení o tom, že souhlasíme s přidělením kamkoli podle potřeb státu (nevím už, jak to tam přesně bylo, ale v tomto smyslu).
Nic proti. Ovšem nejsou jen státní úředníci. To se i ti ostatní (měštští, obecní apod.) řídí zákonem o státní službě?
Přiznávám, že se v tomhle nevyznám, nikdy jsem se tím nezabýval.
vypisujeme výběrové řízení na úředníka pro funkci , pro pracoviště XY..co na tom chceš řešit? Přihlásíš se, vezmou/nevezmou,, tebe někde odmítli?
Samozřejmě může. A má to často i výhody. Na cestě do zaměstnání ho nezdrží dopravní kalamity, je s ním mnohem snazší sjednání schůzky po pracovní době, po nástupu do zaměstnání se většinou ihned orientuje v místní problematice... A úředníci nepracují jen ve "velkých" úřadech, nějaké úředníky mají i docela malé úřady obecní. Matrikářku, někoho přes finance atd. A v těchto malých obecních úřadech pracují místní občané.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.