Neberu svého otce za otce

Od: odpovědí: 11 změna:

Ahoj,

nechci se moc rozepisovat takže to vezmu rychle.

Je mi skoro 20let a můj otec mi i po 20 letech nevěří v ničem. Nejsem nějak nezodpovědná, nikdy jsem nic neukradla nebo nenabourala auto nic takového a on mi prostě nevěří v ničem. příklad: tento týden u mě mají přespat 3 kamarádky, které mimochodem zná, viděli se a on řekl, že by zu v našem bytě mohli něco ukrást spíše mohli ukrást jeho řetízek nebo se hrabat v jeho osobních věcech. Upřímně neříkám stát se to může ale jaká je pravděpovobnost že stane? znám svoje kamarádky 5 let a myslím si, že jsou na tolik vychované aby tohle neudělali a navíc budeme venku všichni grilovat.

V této situaci jsem si vlastně uvědomila a néé jen v této, že můj otec me nevěří a asi nikdy věřit nebude a bude ze mě dělat pořád debila, kterej není zodpovědný a další věci, jako to dělal jako otec.

Děkuju, potřebovala jsem to někam napsat a i možná poradit,

11 odpovědí na otázku

 

 


6x

Jste plnoletá, co vám brání se osamostatnit a odstěhovat. Pak se vztahy s rodiči skoro vždycky zlepší.

 


5x
avatar martincakl
Ve zkratce řečeno..
Ne každý rodič musí být nutně nadšen z toho, že mu doma budou "hospodařit" 4 postpubertální dívky..a já bych také nebyl (a do toho ještě může přijít obava, že k nim přibudou 4 stejně staří mládenci).
Matně si pamatuji, že kolegy syn měl doma nějaký mejdan a odpálil tatínkovi reprosoustavy za 17tis (no jistě, není to tak moc, ale k radosti to stačí).

 


4x
avatar kapkanadeje

Zdravím. Pokud Váš otec nedůvěřuje Vašim kamarádkám, tak si je nezvěte domů. Domluvte si grilování a přespání jinde. Až budete bydlet samostatně a ve svém, už Vám do toho mluvit nebude. Kdo ví z čeho ta nedůvěra otce pramení. Možná má jen špatné zkušenosti, nebo prostě nemá rád návštěvy. Vy své kamarádky můžete vidět a vnímat jinak než on. Jinak co se týče přímo Vás a otce.. Nikdy jste nezavdala příčinu k jeho nedůvěře? Jste spolehlivá, pečlivá? Plníte to, na čem se dohodnete? Pomáháte doma? Komunikujete spolu otevřeně? A co Váš přístup k němu? Zkoušíte se na různé věci dívat i z jeho pohledu? Napsala jste, že ho neberete za otce. Možná v tom je ten problém. Vzájemný respekt a ohledy mezi rodiči a dětmi je důležitý při společném soužití. Stejně jako vzájemná důvěra. Někde to ale prostě nefunguje. Tak co se osamostatnit se vším všudy a žít si svůj život po svém?


doplněno 07.08.20 21:11:

Ano, smutné to opravdu je...


Jsem spolehlivá aspon myslím, že ano. ano plním ať se to týká čehokoliv, vždy se dohodneme a uděláme to tak. Doma pomáhám, vařím, když mama není doma, uklízím, starám se jak o něj tak o mého bratra. S komunikativností to je složitější, máme odlišné názory a on je velice rychle výbušný stějně jako já. spíše se svěřují mamce, než jemu, v tom je asi možná chyba. cožt si uvědomuji ale bohužel nezajímal se o mě, ani nevěděl, kam chodím do školy, což mmě příjde na otce smutné nemyslíte?

 


1x

Budete na zahradě grilovat, tak si tam postavte stan a do bytu vůbec nemusíte kamarádky vodit.

 


0x

V čích postelích by měly ty kamarádky přespat? Kde bude spát otec? Jaké máte Vy a kamarádky zaměstnání? Proč akci nepořádáte u některé z kamarádek?


Budou tu spát 3 kamarádky, jedna se mnou u mě v pokoji a dvě na gauči. Nedovolila bych si aby spali v ložnici v jejich posteli, příjde mě to divné a navíc to je jejich soukromí, takže to vůbec. Přes odpoeldne budeme na zahradě grilovat. ROdiče odjíždí na víkend na vodu. Tkaže jsem tu nechtěla být za prvé sama a za druhé u jedné z kamaárek jsme dřívě také pořádali grilovačku. když rodiče odjeli naše rodiny se znají.

@michaella A máma s tím souhlasí?!

 


0x

Každý jsme jiný, někdo si peníze(věci) šetří, někdo výplatu/mzdu rozfofruje za blbosti nebo za kamarády a po týdnu si jde pro zálohu.. Pokud si tvůj otec s matkou na dům a jeho vybavení dlouho šetřili, případně nějaké věci splácí a mělo by to vše při tvém grilování "lehnout popelem", tak se tátovi (mámě) nediv. Neznám podrobnosti života tvých rodičů, táta možná vyrůstal v rodině kde se šetřilo a dávalo pozor na věci nebo to má možná už ve své "povaze". Pokud už vyděláváš peníze, složte se s kamarádkama na nějaký jednodenní/dvoudenní pobyt s grilem/ohništěm na nějaké chatě v blízkosti domova, kde se můžete "vyblbnout" bez námitek rodičů, ale na vlastní zodpovědnost. Samostatným rozhodováním (nejen o penězích) člověk většinou začne uvažovat jinak o světě a o životních hodnotách.

 


0x

Osobně bych něco takového také nechtěl. Můj dům, můj hrad. Co vám brání jít naopak k některé z těch kamarádek?

 


0x
Dobrý den, myslím, že by jste se měla odstěhovat, přeci jen je vám 20 a měla by jste se umět o sebe postarat, protože pokud vám to vadí, nevidím jiné řešení. Kdyby v mém domě prespavaly 3 20ti lete přítelkyně mě dcery, taky bych z toho moc nadšený nebyl. Kdyby jste se odstěhovala a dokázala mu, že se o sebe umíte postarat, možná by vám začal věřit.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]