Akcie za malé částky

Od: odpovědí: 7 změna:

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jestli se dá někde investovat do akcií i od malých částek, třeba 300 nebo 500Kč.

Ptal jsem se na stránkách fio a tam mi řekli že můžu od 10.000 za akcii, a to je na mě moc.

Děkuji za rady.

7 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar hm

To je nějaké podivné. Podle mě můžeš klidně koupit jednu akcii, třeba za 50 Kč, a hotovo. Otázkou je, zda se to vyplatí, protože se za obchod platí poplatky. A pak ti tu akcii někdo bude evidovat a ten si může taky o něco říct.

 


0x
Investujte přes Degiro. Tam jsou tak nízké poplatky, že i s nízkým vkladem to lze..
Degiro je skutečně levnější, ale... Zdanění dividend 35%! A kurzové riziko, takže potřebuješ další peníze na hedging.

 


0x
avatar stir
Ve fiu můžeš koupit klidně jednu akcii, to problém není, ale řekli ti dobře, že alespoň od 10tis výše. Jelikož se platí poplatek 0,35% ale minimální je 40kc plus 10kc bere tvůrce trhu. Takže 50 Kč za nákup plus 50kc za prodej. To by akcie třeba ČEZu musela udělat 20% a teprve bys byl na nule. U akcie za cca 100kc by pak musela udělat sto procent a nic bys nevydelal. Otevři si demo účet a tam si můžeš hrát virtuálně.

 


0x
avatar smode
Dobrý den. Za tak malé částky to skutečně nemá smysl. Spíše to ještě budete díky poplatkům dotovat. Při více obchodech týdně je pak i mezi účty 100k a třeba 250k ve výdělku výrazný rozdíl (vzhledem k poplatkům). Jak již zmínil kolega, založte si paper účet (demo) a budete to mít levnější (nic nevyděláte ale alespoň nepůjdete do mínusu).

 


0x
avatar jabraka

Řada bank zakládá účty,kde se dá investovat do podílových listů,nebo spořící účty,přinese to rožní úrok s uložené částky asi 1 - 2 %.Je to z malé částky hodně malý výdělek,takže to nestojí ani za námahu.A všechny takové vklady bohužel ztrácejí inflací.Pak sice uložíč vklad,dostaneš 2 % a inflace seřere 4%.Přicházíš tedy o 2% vkladu.

JABRAKA

 


0x
avatar stir
Od 100kc můžeš investovat u patrie produkt indigo. Investují za tebe a měli zhodnocení 11%.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]