Zastupující lékař odmítá přijmout pacienta

Od: odpovědí: 6 změna:

Dobrý den,

ptám se za svého přítele, je doma nemocný, má horečky, rýmu, kašel a je mu zle. Potřeboval by jen prohlédnout a neschopenku. Naše lékařka má dovolenou a zastupuje ji jiná. Když tam dnes volal, jestli může přijít osobně (teď je to jen na objednání kvůli koroně), odmítla ho vzít, protože nemá smlouvu s přítelovou pojišťovnou. A že prý i kdyby ho vzala, tak tam nemá jezdit osobně a jen po někom poslat své doklady.

1.)jak si tohle může sakra dovolit? Když je zastupující lékařka a my nemáme možnost jít k naší, tak nás přece musí vzít..i na infolince pojišťovny mu řekli, že v nezbytných záležitostech ho musí ošetřit i lékař, který nemá smlouvu s jeho pojišťovnou.

2.)jak má sakra poslat "po někom" doklady? Když já jsem v práci a samozřejmě končím až ve chvíli, kdy ordinace už je zavřená a on taky nikoho jiného nemusí mít, kdo by mu tam s tím zajel...

Je tohle normální? Jak se proti tomu bránit?

6 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar lidus

Zastupující lékař i bez smlouvy se ZTP musí nemocného ošetřit. Jste s lokality kde je korona? Pokud ne, není důvod nepřijetí pacienta.Zkuste pohotovost, tam přijmout musí.

 


0x
avatar anzionka

V dnešní době to normální je, přeci zastupující lékař dobrovolně nebude vyšetřovat někoho, kdo s velkou pravděpodobností má koronavirus. S velkou pravděpodobností by o jeho návštěvu v ordinaci nestál ani jeho regulérní obvodní lékař.

Jakože lékař si může vybrat že bude ošetřovat jen zdravé a nemocného vyfakuje? Asi to potřebuje vysvětlit, nejlíp hned po pozdravu větou "jednání zaznamenávám" - bude vědět že může mít problém a nejspíš se bude chovat jinak.

Pokud jde jen o neschopenku, tak dopravit doklady a napíše jí, tam problém nebude. Když nemůže nemocný tak musí někdo jiný.

Oficiálně to lékař nesmí a nemůže, ale co může, je fingovat, že nebere nikoho z cizí pojišťovny a že musí někdo doručit nějaké doklady a tak, hlavně mi nechoďte sem do ordinace, za žádnou cenu. Žádný lékař nikomu na plnou hubu neřekne, neošetřím vás, protože máte pravděpodobně koronavirus.

 


0x
avatar suzymon

No já bych znova lékařce zavolala a sdělila jí, že si budu na ni stěžovat. Ale pokud máte opravdu podezření na koronavir, tak zavolejte na tu svou pojišťovnu a zeptejte se, kde se ve Vašem bydlišti provádí ty odběry. Přece nemůžou nikoho nechat bez pomoci. *sok*

 


Tak nakonec doopravdy pomohlo pohrozit tím, že člověk zná svoje práva...A neschopenku mu vystaví na dálku a má prý ležet, čaj a Paralen a za týden jít na kontrolu k obvodnímu (ta už bude zpět z dovolené).

Co se korony týká, tak přítel má velmi silnou rýmu a ta prý u korony nebývá, tak doufáme, že se jen nachladil z klimatizace nebo něco podobného.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]