Zabavení věcí

Od: odpovědí: 6 změna:
Dobrý den mám exekuci.Jsem sama s 10synem a 18letou dcerou.Ta si za své peníze koupila vybavení pokoje a počítač.Když přijdou exekutori mohou jí ty věci zabavit?Děkuji za odpověď
6 odpovědí na otázku

 

 


2x
Zkoušela jste insolvenci? Zbavíte se exekucí. Případné výživné na děti vymáhejte, případně nechte zvýšit (třeba i jen dohodou). Sposta otců platí výživné na děti ve stejné výši po celý život dítěte a vůbec neberou v potaz to že naklady se zvedají a matky se bojí si říct o zvýšení. Hodně štěstí, držím palce.;)

 


1x

Musíte hodnověrně prokázat (vy nebo dcera) vlastnické právo dcery k tomuto majetku. Pokud by se tak stalo už při návštěvě exekutora, mohl by od zabavení věcí upustit - neprokážete-li hned nebo exekutor upustit odmítne, je nutné do 30 dnů od doby, kdy se dcera o odmítnutí dozví, podat návrh na vyškrtnutí věci ze soupisu:

Z. č. 120/2001 Sb. exekuční řád

§ 68 Vyškrtnutí věci ze soupisu

(1) Ten, jemuž svědčí právo k věci, které nepřipouští exekuci (dále jen "navrhovatel") může podat návrh na vyškrtnutí věci ze soupisu. Návrh lze podat do 30 dnů ode dne, kdy se navrhovatel dozvěděl o soupisu věci, a to u exekutora, který věc pojal do soupisu. Opožděný návrh exekutor odmítne.

(2) O návrhu na vyškrtnutí věci ze soupisu rozhodne exekutor do 15 dnů od jeho doručení. Nebyl-li návrh odmítnut pro opožděnost, rozhodne exekutor o návrhu na základě znaleckých posudků, zpráv a vyjádření orgánů, fyzických a právnických osob, notářských nebo exekutorských zápisů a jiných listin, předložených navrhovatelem společně s návrhem.

(3) Exekutor vždy vyškrtne věc ze soupisu, souhlasí-li s tím oprávněný. Exekutor vždy vyškrtne věc ze soupisu, pokud během exekuce vyjde najevo, že povinnému nepatří či patřit nemůže.

Jestliže by došlo k zamítnutí návrhu, je poslední možností vylučovací žaloba - nutno podat do 30 dnů ode dne doručení rozhodnutí o zamítnutí vyškrtnutí ze soupisu; Zmeškání lhůty znamená, že o věci přijde.

 


0x

Zkusit mohou cokoliv je jen otázkou ja se "poškozený" umí bránit a hlavně jak umí dokázat že dané věci nejsou osoby s exe.

 


0x
avatar iz

Prokáže-li (např. účtenkami nebo záručními listy na své jméno) Vaše dcera, že vybavení pokoje i počítač patří jí, neměl by je exekutor zabavit.

Co to je účtenky na jméno nebo záruční list na jméno? To se ještě někde uvádí?

Naopak dnes v době netu to je faktura obvykle na jméno..

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]