Mohou se v asijských chrámech nosit ponožky?

Od: odpovědí: 5 změna:
Jak je to prosím se zouváním v asijských chrámech? Musíte si sundávat i ponožky a být úplně bosí?
5 odpovědí na otázku

 

 


3x
avatar axus

Hmm...v asijskych.

Co presne si predstavujes pod takovym vyrazem asijsky chram?
Treba pravoslavne chramy? Nebo muslimske modlitebny - mesity? Zidovske modlitebny - synagogy? Budhisticke chramy? Taoisticke chramy? Sintoisticke svatyne? Hinduisticke mandiry? Sikhske chramy?...

Chapes, ze Asie je oznaceni pro obrovsky kus pevniny, kde zije spousta lidi ruznych vyznani a s ruznym pristupem k jejich svatynim?

 


1x
Nevím jak jinde v Asii... V Japonsku mám vyzkoušeno, že jak v buddhistických tak v šintoistických chrámech stačí sundat a odložit boty, ponožky si můžete nechat na sobě.

 


0x

Např. v Barmě se musí dodržovat budhistická etiketa, tzn. oděv musí zakrývat celá záda, ramena i kolena, chodidla musí být při návštěvě chrámů bosá. Z toho lze usuzovat, že to bude platit v celé Asii.


doplněno 27.07.20 09:26:

Teď mě napadlo, že zdejší rádce joudic je expert na Asii, třeba přidá svoji zkušenost.

 


0x

V Asii je takove horko-celorocne ze tam snad ani ponozky nemaji,asi by to bylo i komicke do zabek narvat fusekle,v chramu jsme byli vzdy bosi.

 


0x

Zdravím,

jestli je povinné sundávat i ponožky upřímně nevím. Když jsme v Asii s manželkou a dětmi byli, tak jsme ponožky za celou dobu asi ani vůbec neměli – byli jsme vždy naboso v žabkách nebo pantoflích, kluci velmi často i venku byli úplně bosky, stejně jako místní děti. V chrámu jsme se vždy museli rozhodně povinně zout, ale ponožky jsme nikdy neměli, kluci často neměli ani ty boty, takže jsme nic takového neřešili.

Hezký den!

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]