Trable na dovolene-jak se dostat domu

Od: odpovědí: 19 změna:

Dobrý den, řeším takovou nepříjemnou záležitost - jsme na dovolené 350 km od domova - 2 dospělí a 2 větší děti, rakev na střeše, držák na kola za auto. Auto se porouchalo tak, že předpokládaná oprava by stála 25 000 (minimálně). Jde o auto z roku 2006, najeto 230 tis. Kc., nafta, Renault Grand Scenic 7 míst. Tohle auto se nás dost netrápilo. Máme jej 5 let a každý rok bylo v servisu s nějakou závadou - pokaždé s jinou. Teď se rozmyslíme, jestli auto dat tady opravit - není jisté, zda do konce naší dovolené se oprava vůbec podaří. Nebo auto dat tady sešrotovat, ale nevíme, jak se dostat domu. Nemáme nikoho známého, kdo by nás takhle napakovaný odvezl.

Opravdu pěkná dovolená. Chjo.

Co myslíte - mám ten krám nechat opravit?

19 odpovědí na otázku

 

 


3x

A vy jste takový hazardér, že jezdíte po světě bez kvalitních asistenčních služeb k autu? To vás obdivuju... stojí to na rok pár stokorun a dostanou vás zdarma domů z libovolného koutu Evropy. Zřejmě jste bohatý a předpokládáte že problém vyřešite v hotovosti - no proti gustu...

Nějaké asistence bývají také součástí platebních karet Reiffeisen banky, i když ne tak kvalitní.

V každém případě, první co jste měl udělat, je podívat se do asistenční brožurky, kterou vám dal pojišťovák co vám sjednával pojištění. Vy to máte doma? Ahha, znám, ono to v autě zbytečně zabírá místo...

Takže jinak - vzít mobil a volat na asistenci své pojišťovny, telefonní číslo máte na Zelené kartě - použijte raději to přímé a ne 1224 z reklam. Řekněte jim problém a zeptejte se, co pro vás mohou udělat zdarma a s čím vám mohou pomoci organizačně. OD TOHO TU POJIŠŤOVNU MÁTE !

Pokud má jenom povinné ručení tak tam bude maximálně odtah do 50km nebo 5000Kč (to už nejspíš vyčerpal) a případně oprava do 2500,- v lepším případě 5000,- což ovšem nijak neřeší problém, když je 350km daleko a oprava stojí 25 tisíc. Takže pochybuji, že mu pojišťovna nějak pomůže...

Vůbec nezáleží na tom, zda má jen povinné nebo i havarijní (tedy u většiny pojišťoven, někde mají u havarijního trochu větší limity). Podstatné je, jak je v té pojistce nastavena asistence - to je nezávislé připojištění, v základu je tam nějaká verze která stačí tak pro jízdy na pole a zpět. Kdo jezdí trochu dál a není "Klikař", tak si připlatí pár stokorun za jistotu.

Příklady:

Před několika lety jsem měl pojistku u Generali, k tomu Generali Top Asistence Extra - za 590 Kč na rok. V podstatě bezlimitní, při poruše termostatu v maďarském Debrecenu mne promptně dotáhli do Brna.

Teď mám ČSOB, kde je to dražší - bezlimitní asistence mne stojí cca 977 Kč ročně, zatím jsem využil jen v rámci jednoho města.

A příklad opačný - měl jsem kdysi asistenci střední úrovně (protože se podmínky od té doby už několikrát měnily tak nebudu jmenovat), placený příjezd servisáka a na mne bylo platit jeho práci. Jenže v zahraničí to nespraví pár desetikorun "na pivo"... Takže příplatek za "práci" - tj vytáhnutí startovací baterie a připojení k mé, cca 5 minut - byl 120€ v hotovosti. Kdyby to nebylo v zimě a o půlnoci a nemuseli jsme ráno do práce, tak bylo levnější aby mi někdo u nás tu baterii koupil a dovezl. Tohle mne nadobro vyléčilo říkat si, že stačí nějaký střed kvality.

To je sice pěkný, ale kdyby měl dotyčný nějakou asistenční službu, která není jenom ten úplný základ tak se neptá co má dělat;)

 


1x

Rakev a držák poslat nějakou dodávkovou službou, domů dojet veřejnou dopravou.

 


1x
avatar lidus

Předpokládám, že diagnostiku závad jste si nechal udělat, dál je to na vás zda se oprava vyplatí. 350 km není zase tak moc, nějaký kamarád, kamarád kamaráda by se za cenu benzínu jistě našel. Přeji hezký zbytek dovolené a šťastnou cestu domů. Nakonec děti a manželka mohou jet i s koly vlakem.

 


1x

Takže jsou to vstřiky nebo něco jiného? 25 tisíc za 4 vstřiky není zase tolik a když koupíte jiné auto tak nikde není záruka, že nebudete měnit to co jste tady na tom už vyměnil... Takže z dodaných informací těžko říct jestli opravit nebo ne, protože záleží co už se měnilo a taky jaké díly se použily.

Na cestu domů by byla nejleší dodávka nebo nějaké jiné auto z půjčovny kam se vše vleze pokud pro vás nemůže nikdo přijet.

 


1x
Pokud dáte auto sešrotovat budete dál řešit problém jak se dostat domů.
Co to pojmout jinak, nechat se dovést domů odtahovou i s autem.(rozumná cena odtahu cca 7000,-) Následně vůz doma prodat dál za 10000-15000 (reálná cena tohoto vozu na díly).
Hlavně nepíšete jakou máte závadu, ale s hodně závadami se dá i dojet :) Pak by se všem radilo o mnoho líp.

 


0x
avatar majo78

2006 a ještě k tomu renault za mě sešrotovat a domu taxíkem nejlevnější varianta aslespoň budete vědět že auto s pi.. na předu se nekupuje

Znám mnoho lidí co mají Renaulty od nova již několikáté a jsou spokojeni...
Spíš záleží v jakém stavu auto je a i na štěstí... Mnoho lidí žije z podstaty, že nejlepší je koncern... A že O1 byla úsporná a nenáročná, jen nepohodlná.. Ale s tou to skončilo... A tak se zase žije s tím, že každý Renault musí být špatný...
Záleží co je to za opravu, za 25.000 může být u některých aut třeba spojka, turbo,
vstrikovače... To jsou v podstatě spotřební věci a nic není věčné..

 


0x

A co takhle povinné ručení? Tam by měla být asistenční služba. Zkuste napsat zástupci Renault ať víte, jak se k tomu postaví. To jste měl udělat hned.

renault.cz/...

proč by se k tomu Renault měl u 14 let starého auta kdoví jak a kde servisovaného z druhé ruky nějak stavět?

 


Na ubytování už nás dovezla asistenční služba. Stalo se nám to asi 50 km od penzionu. No byl to tenkrát kup od příbuzného. Teď už vím, že špatnej no.

 


0x
Nechte ho sestavovat,pujcte s v místě pak dodávku a dojedete domu.

 


0x
avatar dabel
Co někdo z rodiny co má auto koupí se tažná tyč a frčíte sám sem takhle na tyči strávil 400km je to náročný ale dá se to jen to musíte naplánovat tak aby ste jely za světla v noci se to neda je to o nervy zkusil sem po tmě cca 20km a už nikdy víc *smich*

 

20.07.20 20:14
Pěkný
To ja byl na laně jen vzdalenost Brno-ČB

 


0x
avatar martincakl
Myslím, že by to mohla být hezká dovolená, pokud si z ní přivezete nový a spolehlivý automobil. A za ten starý Vám něco málo odečtou..(v podstatě víc, než jakou má reálnou prodejní cenu).

 


0x
avatar jinx

Napište kde ste a kam Vás treba odtiahnuť ,možno sa nájde dobrá duša.350km by ešte šlo.

 


0x
1. Koupit auto.
2. Přemístit do něj věci.
3. Staré auto nechat sešrotovat.
4. Užít si zbytek dovolené.
5. Po návratu nechat staré auto vyřadit z evidence a nové přihlásit.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]