Přiznání k dani a příjem z USA

Od: Datum: 04.02.13 16:07 odpovědí: 2 změna: 26.02.13 08:26

Dobrý den,

prosím Vás pěkně, mám takovou otázku, v ČR jsem veden jako OSVČ, ale fakticky pracuju jako contract partner v USA. A teď jaký mám problém, pro jednu US společnost jsem vystavil fakturu na $2500,- přičemž platba z jejich strany proběhla šekem. Šek jsem vybral přímo na pobočce dané banky v USA. Teď ale nevím, jakým způsobem tento příjem přiznat, resp. jakým způsobem to přepočítat na české koruny. Napadají mě totiž tyto varianty:

1) v den výběru peněz z banky si spočítám $2500 x přepočtový kurz ČNB k danému dni

2) v den vystavení šeku si spočítám $2500 x přepočtový kurz ČNB k danému dni

Je mi jasné, že kdyby mi to poslali na český účet, přepočet by proběhl automaticky a já bych jen započítal danou častku již přepočtenou na CZK, ale takhle si prostě nejsem jistý.

Děkuji mnohokrát za odpověď a radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.02.13 02:43
avatar

Domnívám se, že by mělo jít o kurz ze dne výběru. Ale ještě si to ověřte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.13 08:26

Podnikatel může použít:  • jednotný kurz,


  • kurz devizového trhu.Jednotný kurz

Podnikatel, který použije jednotný kurz, bude v průběhu zdaňovacího období vést evidenci příjmů a výdajů v cizí měně. Po skončení roku přepočítá příjmy a výdaje podle jednotného kurzu. Jednotný kurz je zveřejněn počátkem následujícího roku ve Finančním zpravodaji, tj. pro rok 2008 to bude začátkem roku 2009.

Výhodou je minimalizace kurzových rozdílů a nižší administrativní náročnost.


Kurz devizového trhu

Podnikatel, který se rozhodne pro použití kurzu devizového trhu, bude už v průběhu zdaňovacího období přepočítávat hodnotu příjmů a výdajů kurzem devizového trhu podle Zákona o účetnictví. Podnikatel může použít i kurz platný v okamžiku ocenění při nákupu nebo prodeji valut. To lze pouze v případě, jestliže dojde ke skutečnému prodeji nebo nákupu valut v bance nebo směnárně. Podkladem pro evidenci bude doklad o směně. Čtěte více: Než skartujete fakturu, raději měřte dvakrát

doplněno 26.02.13 08:27:

Odkaz : Podnikatel.cz

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.