Rozvod vs svatba v cizině

Od: Datum: 01.12.12 09:48 odpovědí: 2 změna: 01.12.12 14:31

Dobré sobotní odpoledne,

chtěla jsem se zeptat... chci se dát rozvést. Nežijeme s manželem společně téměř rok. On s rozvodem souhlasí a já samozřejmě taky, vše máme vyřešené, společné děti také nemáme. Vše je věcí pouze formalit.

Problém je v tom, že jsme se brali v cizině, on tam zůstal a já se vrátila. Víte někdo, jak postupovat, pokud se chceme vzájemně rozvést?
Informace se poněkud liší.

Děkuji, Šárka


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.12.12 11:04
 
avatar

Dobrý den Šárko. Pokud vím, tak je-li jeden z manželů českým občanem, může rozhodovat český soud. Dle § 38 odst. 1 zákona č. 97/1963 Sb. o mezinárodním právu soukromém a procesním. Jen upozorňuji na to, že je nutné, aby sňatek uzavřený v cizině, byl řádně uznán v ČR, což se řeší u zvláštní matriky v Brně. Pak lze žalobu na rozvod manželství podat k soudu tady.

doplněno 01.12.12 15:12:

Jako účastník řízení by se měl účastnit jednání. Může však zplnomocnit někoho, kdo ho u soudu zastoupí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sarkaona*
Datum: 01.12.12 14:31
 

aha a musí se manžel dostavit osobně? A děkuji

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.