Nezaplacené platby zdrav.pojištění

Od: Datum: 12.11.12 11:34 odpovědí: 1 změna: 12.11.12 11:51

Moje přítelkině byla v roce 1999 v cizině,a neplatila uvedený rok zdravotní pojištění.Neměla informaci že ikdyž v republice nechodí k lékaři a vycestuje musí platit. Po návratu přešla k jiné zdravotní poj.Od bývalé zdravotní pojišťovny dostala zprávu aby doložila doklad kde má zaplacené zdra.poj.za rok 1999,který nemá zaplacen.Za uvedený rok zdrav.pojištění zaplaceno nemá.Od té doby se jí zdravotní pojišťovna neozvala.Prosím o informaci, kdyby se zdravotní poj.v této době snažila poplatky vymáhat jestli již není promlčená doba.Děkuji s pozdravem, topmir2011.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.12 11:51
 
avatar

Promlčecí lhůta je pětiletá. Takže pokud uběhlo více než pět let od posledního kontaktu s pojišťovnou, kde na dlužnou částku upozorňuje, je částka promlčená. Pokud se pojišťovna ozve, je potřeba vznést písemně námitku promlčení. Tím by pojišťovna měla již smůlu a danou částku by vymáhat nemohla.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.