Seznam hříchů - Mikuláš

Od: Datum: 30.11.12 17:21 odpovědí: 14 změna: 05.01.13 15:50

Dobrý den,

blíží se nám mikulášská nadílka a potřebovali bychom dát dohromady seznam hříchů a pochval pro našeho 5letého klučinu. To, že je to pěkné zlobidlo, člověk mu musí všechno říkat třikrát než poslechne, že nechce chodit spát, to už na seznamu má a může se těšit :D ...ale chtěl bych vás poprosit, jak trápí ratolest vás, nebo co je špatným chováním či španým zvykem, který je typický pro děti a měl by patřit na seznam?

Odpovídejte prosím z vlastní zkušenosti, děkuji :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.11.12 17:30

Chlapeček možná neumí říkat děkuji a prosím, možná špatně jí, možná se šťourá v nose. Ale opravdu velmi vám doporučuji, aby těch hříchů bylo jen maloučko a pochval o mnoho víc.

A žádné čerty! Snad někde na hromadné mikulášské nadílce, ale domů ani jednoho!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.11.12 17:58

Jak já nesnáším strašení dětí nějakým hříchem. Co to ten hřích vlastně je? Sousedovic dítě už nemá dudlík a to moje ano, sousedovic dítě pozdraví a to moje ne, moje dítě jde spát bez řečí ve20h a sousedovo s řevem ve 22h. Nechme ty děti žít, nejsoou to cvičené opice a nestrašme jakýmsi peklem. Mikuláš maximálně uslyší říkanku, bude-li dítě chtít, a dítě dostane balíček ovoce a sladkostí. Děti zlobí, některé víc a jiné méně.

Od: jami*
Datum: 01.12.12 00:16

jojo... hodně lidí bere svý děti jako svoje vizitky a bojí se, aby jim děti neudělali ostudu... ale sami před svojí rohožkou už si nikdo nezametou...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.12.12 07:36

souhlasim s lidus.moji rodice si to jeste upravili o vanocich,ze darky podle zasluh a ja jsem podle nich zlobila,tedy mela hrichu vzdy vice mnez bratr a proto dostavala vzdy darky,jen aby se nereklo.Dodnes se mi z tohoto stylu,i o Mikulasi nedela nejlip.Myslim si,ze na vytky k chovani,je cas cely rok a spojovat jim je s Mikulasem,kdyz maji mit hezke vzpominky,je pri nejmensim,nedomyslene a spatna vychova.Proto se primlouvam,nechte vychovu prubezne a nekazte to hezke,na co ma kazde dite narok,i to ,,zlobive''Vite ja si myslim,ze zlobivi deti ani nejsou,jen mozna hyperaktivni,s poruchou ADHD.Muj syn ji ma,a take mu musim denne vsechno opakovat a neni schopen naucit se dennimu ritualu.tyto deti za to nemuzou a neznamena to,ze by byly hloupy ,nebo zlobive a nejsou to opice,jak spravne vystihla Lidus.Mozna ze si nesete nejaky zvyk ze sveho detstvi a zrovna vam to neublizilo,treba toho karani nebylo tolik.Kdyby se Mikulas zeptal jestly jsou deti hodne a samozrejme,ze deti,kdyz neco ocekavaji a vidi Mikulase,hodne budou a pokracoval ve vete,tak kdyz vidim,ze jsou tak hodne,to je musim obdarovat...Tak sice je to v podobnem spatnem duchu,ale uz to neni tak drasticke.Navic,deti se maji vice chvalit,nez naopak,to je spravna vychova.Deti si uvedomi,jake chovani je spravne a budou v nem podporeny,zadne vycitky,co bylo spatne,to neni spravne.Jen muj nazor.

doplněno 01.12.12 07:38:

preklep-hloupe

doplněno 01.12.12 07:39:

jestli

Datum: 30.11.12 18:06

Lhaní, bití kamarádů, neuklízení hraček.. jejda, toho je:) Ale vypíchla bych jen dvě tři nejdůležitější věci, víc jich nemá smysl.

Oproti svým kolegyním, které by čerty nestrašily, a "odborným časopisům, co by nechaly děti růst jak dříví v lese, k nám do školky přijde na mikuláše i čert. A pro každé dítě máme připravený jeden malý hříšek, sice pravdivý, ale jen tak naoko:) Takto to funguje už léta, čerty jsem zažila já, moje máma, táta, brácha... a žádnou újmu nemáme. Děti ve školce se moc těší, a ačkoli se trošku bojí právě čerta (a jak se blíží mikuláš, jsou čím dál víc hodnější:D), jako každý rok to dobře dopadne.

Samozřejmě s mírou, čert musí být postava v pozadí, ne na dítě vletět a cpát ho do pytle;)

Ohodnoceno: 1x

Od: gerywwww
Datum: 30.11.12 19:00

Buď úplně v klidu. Náš sedmiletý syn z těch smrtelných hříchů nemá na seznamu akorát cizoložství. Jinak to má komplet a pár nesmrtelných navrch...

A co je pro něj zcela typický? "Jo, tati, už jdu". Po této větě vím, že můžu dopít kafe, zapálit si ještě jednu cigaretu, pustit psa na zahradu, omést sníh z auta, pak zavolat ještě jednou a do pěti minut se synek objeví...

https://www.poradte.cz/navody/kdy-chodi-mikulas/

Datum: 30.11.12 19:05

gery.po kompak to synek má? ;)

Datum: 30.11.12 19:01

Omlouvám se, že neodpovídám, ale zaujal mne "seznam hříchů" to vážně někdo používá (nikdy jsem se s tím nesetkala)?

Datum: 30.11.12 19:29

Když jsem chodila za čerta, dostali jsme od tety taky napsaný seznam hříchů. A to dost dopodrobna, třeba že si holky neuklízejí papuče nebo další "hovadiny", důležité je, že ten Mikuláš to VŠECHNO VÍ! A úplně přesně.

Pro pobavení přikládám mou čertovskou fotku:

doplněno 30.11.12 21:13:

Liduš díky, akorát ještě nikdy nikdo prý neviděl čerta s brýlema, ale v nějakých pohádkách má i čert brýle! (hlavně by byl tenhle čert bez brýlí úplně slepý! )

Datum: 30.11.12 20:16

Míšo ty jsi krááásnááá!

Datum: 01.12.12 07:14

Seznam hříchů bych vůbec neřešila! Jen ať si malý vzpomene na písničku a básničku. A vy klučíkovi druhý den připomeňte, že mu Mikuláš říkal, ať je hodný. *hej*Nevyvolávejte v dítěti pocit provinění a to, že všecko, co udělal, někdo vidí. To, co malý dělá špatně, zlobí, musíte najít způsob, jak tomu předejít, jak to řešit. To, že mu musíte všecko říkat několikrát, je tím, že on má jinou činnost, na kterou se soustředí, do které je zabraný. Např. "Konči hru. Za chvíli budeme uklízet, protože budeme večeřet." Po několika minutách: Konči a začni uklízet! A za chvilku. Uklízej!*hej*

Od: clovek*
Datum: 05.01.13 01:20

Zaměřte se spíš na ty své. jedním z největších je podvádění dítěte Mikulášem, ježýíškem, Santa Klausem, ... A dalšími stupiditami, které prý mají zpestřit dětství, To nejlepší,co můžete pro dítě udělat, je ignorovat tyhle tradice a říkat mu pravdu. Žádný Ježíšek (ˇani andílek nosící dárečk, ani kolébané miminko) - ale Ježíš, jehož narození se o Vánocích připomíná (a taky PROČ). Žádné vymyšlené bytosti, ale fakta o těch skutečných, které "homo sapiens" popírá a pak si vymýšlí jejich imitace. Je kruté dětem takhle lhát - pod jakoukoli záminkou.

Datum: 05.01.13 10:25

clovek. Víte, že jsem byla takto KRUTĚ obelhávána kdysi svými rodiči a dodnes na to vzpomínám s láskou? A když byla dcera malá, tak jsem ty STUPIDITY také zavedla.A dcera opět vzpomíná s láskou. No a už mám vnoučata, ke kterým chodí jak Mikuláš, tak Ježíšek a je to kouzelný PODVOD.

Trošku lituji Vaše děti, že jste je o tuto krásnou iluzi a hlavně vzpomínky připravil. Nic ve zlém - jen můj názor.

Datum: 05.01.13 15:50

Chudáci děti bez pohádek, princezen, čertů a andělů. Nějak jsem si nevšimla, že by tyto tradice na mě a mém okolí zanechaly nějaké stopy, a rádi na to vzpomínáme. Neumím si představit začít dětem ve skolce vykládat, že čerti ani Mikuláš nejsou, když se na ně děti tak moc těší.:) Děti jsou děti a mají svůj svět plný skřítků, neviditelných kamarádů a pohádkových bytostí apod.

Proč jim ho brát pod (námi) vymyšlenou záminkou "abychom jim nelhali" - abychom sami měli čisté svědomí?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.