Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Ceny v 80. letech (kčs)?

Od: oom odpovědí: 55 změna:

Ahoj, prosím pamětníky, kolik stálo před revolucí následující zboží (služby)?

- telefon meziměsto z budky

- lístek MHD v Praze

- poštovní známka na dopis

- obyčejný oběd v levnější restauraci

- vlak z Prahy do Brna (druha trida)

- autobus meziměsto 100 km trasa

- lahev limonady

 

 

55 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

5x
avatar babajaga

Poštovní známka na dopis stávala 60 haléřů, na pohled 30 haléřů. To bylo v 70. letech.

Láhev limonády 50 haléřů. /0,3 l/. Poděbradka citrónová, ochucená /jiné příchutě nebyly/ byla v láhvi 0,7 l a stála 1,20 Kčs.

Nepočítám zálohu na láhve.

Eskymo, takové tenké, v čokoládě, bez klacíku, stálo 50 haléřů. Nanuk s klacíkem, bez čokolády byl za korunu. Ruská zmrzlina v oplatkách za 3 Kčs. Lízátko na špejli, ve tvaru takového průhledného lupínku srtálo 25 haléřů. Láhev jablečného sirupu do vody 3 Kčs.

Koncem 70. let jsem při studiích obědvala v polední pauze v takové normální restauraci U slunce. Dávaly jsme si rády se spolužačkami: Hejk na kmíně, brambory, plátek citrónu. Stálo to všechno 4,20 a bylo toho až až. Jako studentský oběd to nemělo chybu. K tomu limča a oběd se vešel do 5 Kčs.

Běžná jídla v restauraci 3. skupiny byly zhruba od 6 do 10 Kčs. Lepší - třeba biftek, opečené brambory /hranolky se tehdy ještě nenabízely/ a obloha - 17 Kčs. Jestli se mi to podaří najít zkusím sem dát jídelní lístek z jedné restaurace, který jsem si schovala z piety.:) Jaga.

Roční povinné ručení na os. auto 144 Kčs. Nerozlišoval se typ či kubatura. Benzín stál 2,10 a pak ke konci 70. let najednou přes noc stoupl na 4,20. Lidé moc nadávali.

Ceny v 80. letech (kčs)?
Ceny v 80. letech (kčs)? #2

Dobrý den. Ještě přihodím zmrzliny Čoko a Rollo za 1,60,- a Dueto za 8,-. To byla taková dvoubarevná cihla, vanilkovo- čokoládová. A to Eskymo bez klacku za 0,50 bylo vynikající. Myslím, že to bylo v takovém modro- bílém voskovém papíru. Jinak také Aro-kola za 1,60 a pamatuji se i Ovonu, něco kolem 1,50 a mošt. Ten stál 2,55. To není překlep.

 

smode*
hodnocení

4x
Jen dodám že ceny byly obecně cca desetinové než jsou dnes (samozřejmě jak co, ale velmi zhruba to lze říci). Ovšem je nezbytné také vědět, že byly zhruba desetinové i platy. Všechny ceny v Kčs si vynásobte deseti a dostanete přibližnou představu o tom jak co bylo "drahé".

Jenže ten desetinásobek se dá zhruba počítat u nižších platů.

Nyní ti co berou statisíce , tak takové pozice v té době neexistovaly.

slavo, kolik korun bral krajský tajemník KSČ?

Střelím od boku 4500kčs?

Trochu přitlač - násobně víc. Znal se řezníka, co se kasal že bere měsíčne můj roční plat. Asi přeháněl, ale stejně.

Jo řezník možná bokem ale ne oficiálně,stejně jako zelináři,veksláci,pinglové...)Jinak tu sumu napálím jen tak od pasu ale díky tomu co hovořil o svém tatíkovi kolega a ...ale nebyl krasjký ale jen okresní. Navíc v té době nebyli až tak závratné rozdíly ve mzdách

 

hodnocení

3x

Mohu přidat ceny orintační ceny v pohostinství kde jsem se pohyboval

Gothaj cs cibulí a octem 4,40 kč

Smažený sýro,brambor.tat.omáčka 7,80 kč

Madarský guláš 6.60 kč

Znojemská pečeně knedlík 8,90

Vepřo,knedlo zelo 8,20

Minutky kolem 11-12 kč

Káva 2,50-3 kč

Pivo 2-3 Kč

Krásná doba...jídlo obyčejné prosté vše se vařilo extra v restauraci. Žádné balené,dovážené,mražené, CHEMIKÁLIE,BARVIVA,ECKA UMĚLÁ DOCHUCOVADLA.

dobrou chtu

asd1

Myslíš že kdyby měli náhražky tak by je tam nedali? Spíš naopak... A ty ceny se musí brát v poměru k platům tj. dnes je prakticky všechno levnější než dřív. Kdo tu dobu tak vychvaluje, tak bych ho vyexpedoval zpátky ať si jí užije...

asd1, opět si zasloužíte 1* a *palec*

A ono zase za komunistů bylo hromada věcí levnější zase než ve středověku... Asi je to tím, že se vše celou dobu společnost vyvíjela... Třeba by se mohlo poukazovat že za komunistů nikdo neměl třeba mobil a 178cm velkou televizi... Ale v té době to neměl nikdo...! :)

Ale pravdou je, že v současné době výrobky jsou zpravidla levnější...

Podle statistické ročenky z roku 1985 stál televizní přijímač na 2 programy 4500.- Kčs

majklchris

Nevím, ale měl jsem, telku 8 kanálovými voliči -1. čt,. 2- čt , 3. ORF 1 a 4. ORF 2. Koupil jsem ji od kolegy za pár korun.když jsem dostal byt a on se stěhoval do jiného města, tak vícero věcí prodával aby se s nim,a nemusel tahat .

. Ledaže by bylo myšleno na DVA ČESKÉ programy neboť víc jich nebylo!

Pamatuji si, jak jsem do televizoru hádám začátkem 80. let bastlil konvertor, aby přijímal nejen 1. program - druhý program vysílal na vyšší frekvenci, kterou náš televizor neuměl.

majklchris

Nom nevím co jste měl za telku-ale víc programů asi 8 programů,které ale nebyly, uměla i první československá barevná televize Tesla Color někdy v cca 1975.,která tehdy stála kolem 12 000kčs.

 

host
hodnocení

2x

Telefonní hovor z budky byl pouze místní! Meziměsto se mohlo volat jen z pošty, nebo z domova, většinou přes spojovatelku (ústřednu) a teprve později i s automatickou volbou.

Hovorné z budky bylo někdy v padesátých letech 25 haléřů (což bylo ve své době docela dost), byla to mince " pětadvacetník" platné ještě dlouho i do socialismu ale po úpravách cen se zvedla cena jízdného v tramvaji a autobusech ze 60 haléřů na 1 Kčs a hovorné z telefonní budky z 25 haléřů na 50 haléřů a někdy v sedmdesátých letech na 1 Kčs.

Na jedno zaplacení hovoru bylo možné hovořit libovolně dlouho, dokud na vás fronta u budky (na fotografii Jovana Dezorta - výstava ještě pokračuje, stojí za to ji vidět) nezačala bušit a nadávat, že chtějí také telefonovat. I z bytových stanic se dalo telefonovat dlouho, dlouho, třeba celé hodiny, za jedno hovorné.

Milovníci historie si najdou i tak zvané " telefonní mince" , které se házely do kasičky v budce, a ty se kupovaly na poště. Nejen u nás, ale ve většině zemí, kde byly veřejné telefonní budky.

 

figurek*
05.02.20 13:13
hodnocení

1x

 

petrm
hodnocení

1x

Barevná televize Tesla Color v 70.letech 12 000 Kčs, což bylo 10 platů.

V 80.letech 12-18 000 Kčs, což bylo 6 platů.

jenda22

V roce 1985 jsem kupoval po vystání fronty Tesla Color ST za 15200 Kč. Plat byl vee fabrice 1700 Kčs. Vše na novomanželskou půjču, jinak bych televizi asi nikdy nekoupil. Dnes je vše v přepočtu levnější.

Máslo 1. jakost stálo 10 Kčs, což při dnešních cenách bylo tehdy hodně drahé. Za ubytovnu jsem platil 450 Kčs a pak v roce 1988 to zvedli na 700 Kčs. To byl plat už asi 2400 Kčs.

 

hodnocení

0x
avatar diesel

Tlf nevím neměl jsem potřebu a nebylo komu.

Snad v c elém ČSSR v každém stálo MHD 1kčs

Známka tuším 60haléřů

Oběd do dvaceti Kčs

Vlak z Prahy do Brna nwn, jezdil jsem občas Pha-PV,cenu nepamatuji,pamatuji ale přesně cenu vlaku Z JH do PV či zpět ta mne stála 56kčs + 3kčs linka z PV do Mostkovic,jeden čas to pak byla MHD za 1kčs + v JH za městskou (pokuud jsem využil tak opět 1kčs.

Bus na 100km nevím jezdil jsem cca200km a ten stál méně než 100kč,sumu nwn - CB-JI-OL přes PV a jiná linka starší s přestupem v Brně stála 56kčs,stejně jako vlak!

Limču a lahváče jsem nekupoval,občas v armě kofolu,ale točený 12°regent stál 2,80kčs po úpravě ceny pak 5,80 na desítku jsem spíše výjímečně tak stála tuším 1,70,-

Dobrý den. Jen doplním, že MHD za 1,- Kčs platilo na neomezenou dobu, resp. dokud jste neopustil přepravní prostor metra, nebo nevystoupil z autobusu nebo tramvaje. Přestupní nebo časové jízdenky pro jednotlivou jízdu neexistovaly. Pokud jste tedy přestoupil z metra na tramvaj, musela být nová jízdenka. Byly ale také předplacenky.

anna*

pokud si pamatuji tak jízdenka na tramvaj byla za 1Kčs, jak to bylo s nočním jízdným po Praze prosím...

 

 

hodnocení

0x

Už si ty ceny moc nepamatuju. Za socialismu byla tzv. velkoobchodní cena a tzv. maloobchodní cena. Ceny byly stejné v celé ČSSR. Např. si pamatuju, že láhev limonády stála 2 Kč. Poštovní známka na dopis stávala myslím 1 Kč, na pohled 0,50 Kč. Telefonní hovor z budky stál 1 Kč nezávisle na délce hovoru. Kolik stály meziměstské hovory, to nevím. Litr benzínu stál 8 Kč.

Tady je odkaz na stránku, kde jsou ceny potravin

Např. cena rohlíku byla 0,30 Kč , ale koncem 80 let byl zdražen na 0,40 Kč.

zakomunistu.cz/...


doplněno 05.02.20 13:15:

Pamatuju si např., že balíček cigaret start (byly bez filtru)stál 4 Kč, balíček cigaret marski 5,50 Kč.

Jízdenka v MHD stála 1 Kč. Ale nebylo to časově omezené. Na jízdence byly číselné plíčka a ve vozidlech MHD byly označovače, takže v konkrétním vozidle byla konkrétní kombinace čísel. Takže když někdo chtěl jet zpět a počkal na stejné vozidlo, tak mohl jet na stejný lístek. Kombinace byly měněny jen občas.

Tady je odkaz na stránku, kde je to popsáno.

prazsketramvaje.cz/...

Tady jsou odkazy na další stránky, kde je srovnání cen

fondik.cz/...

lifee.cz/...

extra.cz/...

Pamatuju si např., že balíček cigaret start (byly bez filtru)stál 4 Kč, balíček cigaret marski 5,50 Kč.


doplněno 05.02.20 13:19:

Oprava: na jízdence byly číselné políčka

Malá oprava cigarety Start bez filtru-až někdy do roku 1995+- stáliy 4,-kčs,cigarety Mars,s filtrem rovných 5,-kčs a cigaraety Sparta vždy stáli ať tvrdé tak měkké 8kčs!

etana*

ovšem na ty tvrdé Sparty jste musel mít známou trafikantku:)

majklchris

Takj asi jsem byl výjímka.Když jsem je chtěl a měli je tak jsem je koupil jinak jen měkkéty měli normálně.Měkké jsem dokonce občas kupoval i jako učeň. jen nesměl být nikdo jiný v trafice,a koukat do výlohy,ale měli je vždy.V tomto příload+ě jsem nikdy neměl problém-možná kouzlo osobnosti?!

Podle statistické ročenky 1l benzínu speciál v létech 1981-1984 stál 8.- Kčs, v roce 1980 stál 6.50 Kčs a v roce 1975 to bylo 4.30 Kčs.

Cigarety Start stály po celou dobu 4.- Kčs.
Cigarety Sparta v letech 1982-1984 stály 14.- Kčs, v létech 1975-1981 stála 8.- Kčs.

Měkké Sparty byly ze Slovenska a taky kvůli nim jsem přestal kouřit.

Tak já pamatuji v 70 tých letech benzin za 2,10Kčs/litr, pak někdy v 80 tých letech šel na 4 Kčs a těsně před 89 na 8 Kčs. A ještě byl systěm, že nějaké litry se daly koupit za 4 Kčs s tím, že se to zapisovalo do techničáku a co bylo nad limit, tak bylo za vyšší cenu. Studentský vlak/rychlík Č. Budějovice -Praha 20,50 Kčs.

 

hodnocení

0x

Lístek MHD v Praze stál 1 Kčs, ale byl nepřestupní.

Autobus Praha - Brno stál necelých 80 Kčs.

 

bruter*
hodnocení

0x

Já ještě přidám takovou dělnickou korunku, sýr ROMADUR opravdu český 0,90 kčs potom za 1,0kčs,ale to byl opravdu sýr a ne taková sračka jako se prodává dnes za 21.90 někde za 29,00 kč.Fuj nekupuji.

No on ten romadur je stále český výrobek, ale změnili recepturu a přidávají do toho svinstva, protože chtějí co nejvíc vydělat. Tenkrát ten romadur opravdu uzrál tak, že se dal na chleba namazat a byl výborný. Tak ať čeští výrobci nekecají, že my máme prasečí chutě. Jak je o rteda možné, že dříve jsme ty chutě měli správné? Dnes ten romadůr a ani "olomoucké syrečky" neuzrají nikdy, vyschne to, ztuhne to a zesklovatí a stane se z toho naprosto nepoživatelná podivná věc. Zrovna tak jako ty slavné naše hermelíny, kde je doslova napásno "zrající" sýr. Nikdy k tomu dozrání nedojde, protože v tom je na.ráno takových konzervantů, že to nemá možnost nijak uzrát. Je to hnusné a abych sýr, který je tučný sám o sobě ještě nakládala do oleje a bylinek, aby se to dalo vůbec nějak jíst, tak na to se mám příliš ráda, než abych si takovou divnou "pochoutkou" kazila zdraví. Vím, že tady je oblíbený ten hermelín na gril a lidé ho vlastně nechají roztavit horkem a jedí ho teplý, protože jakmile vystydne, tak je z něho divná guma. Tak to teda také nejím, protože mám ráda dobré sýry.

 

hodnocení

0x

Ono srovnávat samostaně npř.potravin neni zrovna fér. Je nutno společně s potravinami porovnávat i ostatní nezbytné náklaby na život - existenci. Např. nájem v nájemním bytě 2 1 byl cca 150,- až 250,- Kč., srovněj s dneškem.Mán takový dojem, že se tehdy neplatilo vodné a stočné, bylo sačástí nájemného. Pokutu za nesprávné parkování jsem platil 10,- Kč V padesátých letech jsem dostal pokutu za rušení nočního klidu 4,- Kč. Léky byly bez poplatku. Atd. Vždy nebylo dostatek prostředků na rozmařilosti.

Při tomto celkovém srovnání nezbytných výdajů na existenci, vyjde poté výsledný názor pravdivěji - korektněji.

Zdravím - miro

etana*

Jo, nájem byl třeba 150, ale domy nebyly nikdy opravovány. Ten na Letné, kde jsme bydleli od doby, kdy byl postaven přišel o klempířské prvky, komplet fasádu, všude mokro, ve sklepě čtvrtmetrová vrstva bahna, voda jen na pavlači...to jen tak k upřesnění.

Tak po pravdě - ono to srovnání je víceméně i nemožné. Nutné potřeby dnes a tenkrát byly velmi odlišné. Nebyly mobilní telefony, pokud bych porovnával PC či elektroniku, tak za socialismu byla extrémní bída, pokud budu porovnávat pouze vodné/stočné, tak za socialismu bylo království nebeské. Prostě je pravdou, že spektrum "nutných" položek se v čase změnilo a např co se týče dovolených či požadavky či potřeby dětí, tak zde se změnila situace velmi razantně.

 

hodnocení

0x
avatar rumicek

Mám před sebou Statistickou ročenku z roku 1985, která obsahuje ceny z roku 1984.

Telefon - je tu jen místní hovor za 1.- Kčs
Tramvaj v Praze 1.- Kčs
Dopis 1.- Kčs
Oběd v restauraci III. cenové skupiny 15.10 Kčs
Rychlík 300 km stál 56.- Kčs
Autobus 10 km za 3.- Kčs
Tuzemský rum 40% 1l stál 100.- Kčr

rumíčku, ten rum máš nějak drahej, né? 0,5 litrovka byla 34,50 Kčs (myslim okolo toho 85.roku). Hodně drahá byla vodka Stoličnaja – 85 Kčs.

majklchris

Rychlík 56 kč/300km taky nestál jak jsem psal výše jako diesel-jezdil jsem JH-přes Brno do PV cca200km a vlak rychlík bez místenky -56kč! a to jak bez tak i spřestupem v Nezamyslicích,v Jihlavě a Brně se ouvexlovávala mašina do JI a BM se vjiždělo a vyjížděl z jednoho smětu navíc v JI se přechazelo na motorovou trakci -na Brejlovce nebo Bardotku ,T478 xxxJo a Stoličná ve vinárně necelých 120kč

Jak jsem psal, tak cituji ze Statistické ročenky Československé socialistické republiky z roku 1985. Rum stál 100.- Kčs/l od roku 1982. V létech 1980-1981 stál 83.- Kčs a v roce 1675 stál 65.- Kčs/l. Kolik stála Stoličná, to netuším.

Rychlík (bez místenky) 300 km stál v roce 1975 58.- Kčs a 1980-1984 stál 56.- Kčs. Kolik stál do Brna, o tom ročenka mlčí.

majklchris

Říkal jsem si Rumíček a nmeznaá jeho cenu-a přitom jsem asi i nejen já přehlédli-100 za LITR ne za půlčák. Tak sorry.Byť si myslím ,že byl o něco levnější ale opravdu nevím nikdy jsem si nekupoval.

 

hodnocení

0x

Autobus Lovosice - Praha (65 km) 18 Kčs, – vlak 12,60

 

hodnocení

0x

Garsonka v Praze 43,- Kčs měsíčně.

etana*

Moje družstevní garsonka v osmdesátých letech devětset korun plus elektřina.

Statistická ročenka z roku 1985 říká, že nájemné ve 2+1 s ústředním topením bylo v roce 1975 302.- Kčs a v letech 1980-1984 bylo 358.- Kčs. Jen podotýkám, že v družstevních bytech je to jinak, tam členové neplatili (a neplatí) nájemné, ale platby do různých fondů.

 

elsa*
hodnocení

0x

A plat 1300 korun. *smich*

Průměrný plat na konci osmdesátých let byl cca 3000 Kčs.

a na začátku 80let?

80% téhož?

 

mak*
hodnocení

0x

- telefon meziměsto z budky - podle déky hovoru a vzdálenosti, místní hovor stál 1.-Kčs bez časového omezení.

- lístek MHD v Praze - v dobách, kdy začínalo metro, tak v něm nebyly lístky, ale vhazovala se mince 1.-Kčs, doba pobytu v metru byla neomezená, později se postupně zdražovalo ale už nevím, zda nebylo až po revoluci

- poštovní známka na dopis - 60 haléřů

- obyčejný oběd v levnější restauraci - do 10.-Kčs se dalo v pohodě najíst (smažený sýr pamatuju kolem 8.-Kčs včetně přílohy)

- vlak z Prahy do Brna (druha trida) - nevím, pamatuju si Praha - Pardubice 16.-Kčs (osovbí vlak, rychlík byl tehdy za příplatek)

- autobus meziměsto 100 km trasa - 100km nevím, ale do školy jsem jezdil asi 15km a obyčejné jízdné stálo 4.-Kčs (já měl žákovskou, levnější)

- lahev limonady - limonáda nevím, sodovka 25 haléřů, pivo 10% 1,90.-Kčs. pivo 12% 2,80.-Kčs od všech pivovarů a jediný Prazdroj stál 3,60.-Kčs

Telefon budka byl hlavně problém že z 90% byl nefunkční.Nebo jste hodil korunu (a to byli nějaký peníze) korunu to "sežralo" a nic...Nebo jste vzal za sluchátko a zustalo Vám v ruce.

Sodovka měla tolik bublinek že jste pak říhal celý den.

Autobus pamatuju když ještě jezdil z vlekem.Tedy za utobusem menší autobus tahnutý tím velkým busem.Jezdil jsem v tom jak kluk strašně rád.Dnes už bych se toho bál.V autobuse pruvodčí.

 

vilik*
hodnocení

0x
Neodpovídám přímo na dotaz, prostě si to nepamatuju.
Jen přidávám odkaz na tabulku vývoje minimální mzdy od roku 1991, kdy byla zavedena.
Ano, na počátku roku 1991 byla mzda 10,80 za hodinu práce, v roce 1999 pak v lednu 18 a v létě 20 korun hrubého za hodinu. Nyní je to 87,30.
To jen pro představu, že cena za zboží a služby je vždy v nějakém poměru vůči příjmu.
Jen pro zajímavost, osobní automobil Škoda Felicia LX 1,3 MPI 50 kW v holém základu bez airbagů nebo rádia stála v roce 1999 neuvěřitelných 200 tisíc korun. To by vztaženo k minimální mzdě bylo dnes okolo milionu.
kurzy.cz/...

 

hm*
hodnocení

0x

Místní telefonní hovor stál korunu na neomezenou dobu, ale ten meziměstský ... nestál 2 Kčs za minutu? Z budky nevím, ale možná byly ceny stejné, jako z domova / z práce (prostě mimo budku).

osobne

V roce 1989 bylo dokončeno kolem 90 000 nových bytů a RD. Ani jeden rok z posledních 30-ti let blahobytu se nepodařilo tomuto číslu alespon zdaleka přiblížit. Nejvíce nových bytů bylo postaveno 2016 a sice kolem 50 000. V druhé polovině 80. let dával stát NEVRATNÉ dotace 150 000 Kčs (tj. jako dnes cca 1,5 milionu !)na výstavbu nových RD, podmínka byla manželství a dokončení v termínu. V červenci 1990 (po volbách) nový ministr financí jistý Václav Klaus tuto velmi zlou socialiatickou dotaci okamžitě zrušil a milionovými a miliardovými dotacemi (privatizacemi) se začaly podporovat vyvolení úspěšní podnikatelé typu V. Koženého atd. A velmi zlé "komunistické králikárny" se začaly prodávat za mnohamilionové sumy za byt. Ale zase máme levnou elektroniku, banány, ale nevím jak, jak se v tomto zboží dá bydlet...

 

1pawell
hodnocení

0x

- meziměstský telefon z budky mohl jít většinou uskutečnit jen na účet volaného. Původně byly telefonní automaty na 25ti haléř, potom na 50tník, nakonec na korunu. Délka hovoru nebyla omezena. Za jednu minci hovor třeba 2 hodiny. Systém automatu šel ale vcelku lehce "obelstít" - třeba mincí na režné niti - po hovoru se dala zase stejnou cestou vytáhnout. Anebo speciálním hliníkovým žetonem (byl takový fialové barvy. Na ten se zavolalo a po ukončení hovoru zase vypadl ven podobně jako u neuskutečněného hovoru.

- lístek MHD Praha - nejdříve za 60 haléřů, pak za korunu, poloviční za půlku. Přestupní lístek se dal u starých tramvají koupit jen u průvodčího ve vlečňáku; v motorových vozech byl jen "automat" z průhledem na vhozené mince. Takže kontrola množství mincí jen po dobu cca 5x zatáhnout za páku. Kdž jsme jako mládež chtěli "ušetřit" - šlohli jsme pár lístků z držáku u automatu v autobuse a na ten se dalo ještě 2x "přestoupit" - třeba na tramvaj, autobus, či trolejbs. Těch ale jezdilo pak už jen pár - vzpomínám např na linku 51 z Náměstí Míru dolů Žitnou.

- poštovní známka na dopis - podobně jako MHD - nejdříve 60 hal, pak korunu, pak ...

- oběd (klasicky guláš, "svíčková", ... od Kč 8 do Kč 15, hodně záleželo na "cenové skupině" , tj. I až IV. Ve čtyřce stál třeba řízek s bramborem Kč 12.

- vlak z Prahy do Brna nevím. Ale pamatuji si, že jsem v r. 1976 z Prahy do Brna (z Ruzyně do Tuřan) na služebku letěl JAKem za Kč 115 a byly v tom i bonbóny proti zalehnutí uší.

- limonáda - záleželo na barvě. Žlutá za 0,50, červená 0,70, kofola 0,90, aro-kola 1,0, citro-kola 1,10, ovona 1,20, jablečný sirup 1ltr 3Kčs + 1Kčs záloha.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]