Vyrážka z hodinek

Od: odpovědí: 19 změna:
Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat, zda se da něco dělat s alergií na hodinky?
Prvních 14 dní od koupě se nic nedělo, vše bylo v pořádku, ale za poslední cca týden a půl se mi najednou začala dělat vyrážka pod cifernikem i pod řemínkem ze silikonu.
Jsou to chytré za pomalu 10tis,takže žádný levný čínský šmejd... Opravdu mě to mrzí, protože je úplně prodávat nechci a mám z nich velkou radost, ale tohle není úplně v pořádku...
Zkoušel jsem je již i desinfikovat, ale nepomohlo... Omývám je každý den v teplé vodě a desinfekci. Vyrážka se stejně stále tvoří... Divné je, ze tech cca 14 dni od koupě se nic takoveho nedělo.

Vyrážka z hodinek
Vyrážka z hodinek #2
19 odpovědí na otázku

 

 


2x

Vypadá to na alergii na kov.Ta se nedá léčit.Dá se jenom výhýbat těm druhům kovů,které způsobují alergii.

 


2x
avatar kartaginec

A vyměnit řemínek za kožený? S odložkou, která kryje vlastní těli hodinek (ciferníkú?

 


2x

Kůži se prostě na těch hodinkách něco nelíbí, i když jsou bůhví jak drahé. Prostě se vám objevila alergie na kov, zapínání bude také asi z kovu.. Je to vidět oboustranně. Alergie se zbavíte, když odstraníte příčinu.

 


1x

Pot asi reaguje s nějakou látkou co je na hodinkách . Jak píše ,,lex" asi zbyde jen odstranit příčinu ,blbý je to že stáli takový prachy.

 


0x
avatar jethro

Je to pod silikonem, takže alergie na kov to nebude. Spíš si myslím, že se ta kůže pod silikonem potí a nemůže dýchat. Zkuste vyměnit řemínek za kožený nebo nerez.

Má to i z vrchu ruky, píše to i poslal fotku, z obou stran, koukni.

Je otázka, zda je to pod silikonem a ne pod kovovou přezkou.


100% silikon, přezku mám na druhé straně a tam není nic, přitom ta přezka ma stejný materiál jako cifernik pod kterym to mám

 


0x
avatar ekr

Měl jsem to taky z levných hodinek z ali. Byy mne jeblo, kdyby to byli hodinky za desítku, moje stály pětikilo, ale i tak

Nevím jak ty ale já je nosím i v práci a má občas ruce jak čuně a i se v nich koupu a to byl ten problém, mám perforovaný řemínek zustávala tam vlhkost a zbytky šamponu a to mi podráždilo pokožku.Byl jsem s tim i na kožním, po doléčení, hodinky zase nosím.

Měl bych výhrady i s tím čištěním i když zředěnou desinfekcí vodu, jakákoli chemie která e dostatečně nevymyje může zůstat v materiálu hodinek a dráždit kůži, vím to z vlastní zkušenosti z práce, dělám s chemikáliemi,benzol, fenol, dehet a jiné mňamky, pomáhá mi se neustále mýt a krémovat.


Něco na tom bude, prvních 14 dni od koupě jsem měl dovolenou v práci a vyrážka se začala tvořit az po nastupu zpět do práce. Dělám elektrotechnika v oblasti tištěných spojů, takže sama chemie apod.
Hodinky nosím 24/7 i se v nich koupu, takže je možné, že to může být důvodem.

 


Hodinky jsou kovove, hádám nerez barevný na černo. Jsou vodeodolne. Pri pohledu na prvni fotku je videt, ze vyrazka od ciferniku je pouze z jeho okoli, prostřední kruh, který snímá tep apod je plastový a tam se vyrazka netvoří, ale pod silikonem na reminku ano... Přitom silikon je taky v podstatě plast, ne?
Řemínek asi zkusím jiný.

 


0x

I silikon může někomu vadit, alergie na něj celkem vzácně existuje. Už žádné desinfekce, ty jsou na bacily. Hodinkám i Tvojí kůži to může vadit..

Dej si hodinky dočasně na druhou ruku, při koupání a na noc si je sundavej! Pak vyjde najevo, jestli to bylo zapařením, nebo alergií. Asi bych flek potírala jablečným octem. Nemydlit. Určitě ne Framykoin. Ten je na bakterie.To případně až kožař rozhodne.

 


0x

Zkuste střídat ruce.

 


0x
Když se před lety objevily digitálky, tak jsme s nima na ruce i spali. Výsledek byl flek dusící se kůže pod cifernikem. Hnědá odumirající kůže. Na tohle asi řada výrobců zapomíná.
Existují mniši meditující celé dny ponoření do vody. Patří k tomu i cenná informace, že po 3 dnech ponoření do vody (takže bez vzduchu), kůže začne odumírat. Tak je nutné z vody vylézt dříve. To je nutné dodržet i u hodinek. U hodinek by se vyplatilo nekoupat se s nima, kůži nechat dobře vysušit, každý den malinko změnit místo, kde budou na kůži přitisknuté.
Ale vy jste to popsal dokonale přesně tak, že to asi bude hlavně ta alergie. Na dýchání kůže později myslete také.
Ještě je další možnost. Kov narozdíl od měkkého silikonu kůži víc stlačí a odírá ji víc. Přezka i okraj ciferníku je z hrubšího materiálu a při pohybu kůži odřel. To, měkčí silikon neudělal.

 

 


0x

Dobrý den,

Podařilo se Vám problém vyřešit? O jaké typ hodinek se prosím jednalo? Momentálně toto téma řešíme u hodinek Garmin Viviactive 3, tak by Vám to třeba toto řešení mohl pomoci.

také by mě zajímalo, jestli došlo k nějakému řešení. U mne se po několika dnech mi také objevila vyrážka z řemínku silikon - garmin vivomove 3s - a to i přes přendávání na rukou - nejprve svědivé jakoby "potničky", nyní je vyrážka čím dál horší, přešla ve velký flek a to na obou rukou - hledám cestu jak z toho ven- vím, že mám alergii na kov, hledala jsem ocelové řemínky, ale ty nejsou, jsou zase jen silikonové náhradní...

Dobrý den, také by mě to zajímalo. Mám také alegrii na nikl, ale nemyslela jsem si, že budu mít i na silikon. Zakoupila jsem si samsung galaxy fit - a po dvou dnech nošení .. přesně jako klasika u niklu.. potničky, svědění .. alergie. Akorát u niklu to mám tak to do hodiny, tady to trvalo déle. Dívala jsem se na ali a tam mají kovové, ale nevím zda si pomůžu, když mám alergii na nikl :)) ha ha no. Pokud jste někdo vyřešil nebo třeba změnil typ hodinek prosím napište mi na mail aliki@seznam.cz nebo sem budu ráda.

 


0x
avatar figurek

Nemáte ani opruzeninu, ani vyrážku, ani alergii, ale opar. Normální Herpes, který vám zalezl do kůže. Skočte do lékárny, ať vám dají nějakou medecínu proti oparu.

Dezinfekce hodinek problém neřeší.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]