Nejste přihlášen/a.
Pěkný den,
jedině,že byste šla s dcerou na paragraf,než se trochu srovná. Příspěvek na péči má určité okruhy,dá se to najít na netu a lidem s duš.onemocněním bohužel většinou přiznán není. Pokud je dcera schopná sama jít na toaletu,zavázat si tkaničky a tak podobně,tak na něj s vysokou pravděpodobností nedosáhne. Nárok na něj většinou u duš.nemocných mají jen lidé s výraznější retardací,autisté atp...Ale u panické poruchy dost těžko. Je to diskriminační,vím,ale nenaděláte nic.
I u duševní nemoci si můžete o příspěvek na péči zažádat, záleží na tom, co dcera zvládá bez pomoci. Píšete, že chodí do školy, sice ji vozíte ale v hodinách je sama a bez asistence, to si nemyslím, že na příspěvek dosáhnete ale zkuste oslovit soc. odbor, jistě poradí. Lékařská zpráva říká co?
Je třeba zažádat o příspěvek při péči o nemocnou osobu. Dříve bylo příspěvků více, např sociální příplatek, ale nevím, jak je to teď. Za minulého režimu Vám příslušná komise vydala rozhodnutí, že nemáte nárok. Toho si nevšímejte, podáte odvolání. Já jsem s žádostmi dávala odvolání a jednou to dospělo až k soudu. Zkuste, na co všechno máte nárok a hlavně nepodléhat komisím.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.