Nejste přihlášen/a.
Záležý na tom, jaké bi to mělo bít práce. Fizycká, třeba kopáňý výkopů těžko. Kdyby tě ale někdo pusťyl za bar v nonstopu, tak bis to zvládnul, akorát bis asi mněl problém přy vyůčtováňý tržbi...
Myslím si, že práce v hotelu by se takto zvládnout dala.
Jestli je takové rozvržení pracovní doby dlouhodoběji v souladu se zákoníkem práce, to nevím. Možná že zaměstnavatel by to udělal (nebo to dělá) tak, že by uváděl jiné obsazení směn, než jaké skutečné bylo. Nebo by to možná vyřešil tak, že část odpracovaných hodin by byla na hlavní pracovní poměr a část odpracovaných hodin třeba na dohodu o provedení práce. Hlavně ale záleží na tom, aby zaplatil všechny odpracované hodiny.
Taky je otázka, jak jsou (by byly) vyřešeny přestávky.
V zákoníku práce je uvedeno např.-
---
Délka směny nesmí přesáhnout 12 hodin.
Zaměstnavatel je povinen rozvrhnout pracovní dobu tak, aby zaměstnanec měl mezi koncem jedné směny a začátkem následující směny nepřetržitý odpočinek po dobu alespoň 11 hodin, zaměstnanec mladší 18 let po dobu alespoň 12 hodin během 24 hodin po sobě jdoucích.
---
Ale je tam taky např. uvedeno -
---
Délka stanovené týdenní pracovní doby činí 40 hodin týdně.
Celkový rozsah práce přesčas nesmí činit v průměru více než 8 hodin týdně v období, které může činit nejvýše 26 týdnů po sobě jdoucích.
Konto pracovní doby je způsob rozvržení pracovní doby, který smí zavést jen kolektivní smlouva nebo vnitřní předpis u zaměstnavatele, u kterého nepůsobí odborová organizace.
Jestliže je uplatněno konto pracovní doby, nemůže vyrovnávací období přesáhnout 26 týdnů po sobě jdoucích. Jen kolektivní smlouva však může vymezit toto období nejvýše na 52 týdnů po sobě jdoucích.
----
Nevím, přesně, jak je počítába práce přesčas. V některých zaměstnáních jsou čtyři dvanáctihodinové směny po sobě (dvě denní, dvě noční) a následně čtyři dny volna. Např. v hypermarketech bývají tři dvanáctihodinové směny po sobě (bývá tam tzv. krátký a dlouhý týden, přičemž v dlouhém týdnu je pět dvanáctihodinových směn).
Bylo by dobrý, zeptat se na to v nějaké právní poradně, která je zdarma. Stačí do googlu zadat např. - právní poradna zdarma
Jestli se to dá zvládnout, respektive jestli vy to zvládnete, netuším. Ale podobný dotaz ohledně zákonnosti s podrobně vysvětlující odpovědí zde bozpinfo.cz/...
Dobrý den. Synovec pracoval v potravinářské laboratoři, směnoval jak píšete, zvládal v pohodě a ve volném týdnu bral dobrovolně směny za nemocné. To dáte, zkuste to. Zákoník práce je jedna věc a to jaká je praxe je věc naprosto odlišná. Dnes kdy práci hledáte, si hubu neotvíráte a makáte co vydržíte.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.