OSVČ - provozovna v bytě

Od: odpovědí: 4 změna:
Přečetla jsem spoustu článků, informace jsou rozporuplné. Plánuji si udělat ŽL (vedlejší činnost, přivýdělek k ČID), jednalo by se o výrobu drobných dekorativních předmětů. Tyto bych prodávala přes net (pro začátek bez e-shopu), přes sociální sítě atd., příležitostně po jarmarcích. K výrobě mi v podstatě stačí stolek v obýváku. O co mi jde - musim mít na tuto činnost provozovnu, případně jak ji zřídit v bytě 2+1? (Žiji zde s manželem a dcerou, byt je v mém osobním vlastnictvi). Děkuji, Klára
4 odpovědi na otázku

2x

vyčerpávající odpověď dostanete na živnostenském úřadě, ale domnívám se že ano, že se bude shodovat s místem trvalého bydliště

2x

Žádnou provozovnu zřizovat nemusíte, stačí vaše adresa trvalého pobytu.

To není tak docela pravda, protože výrobky bude zhotovovat doma, stejně tak balit atd. Nicméně já bych radila to nepřehánět a teprve po výzvě nějakého orgána z živnostenského úřadu se omluvit a provozovnu zřídit. Zní to hrozně, ale není to dlouho, co jsem narazila na neřáda, který mě nutil dokonce si i přehlásit část elektřiny na "podnikání" a vyčlenit v kuchyni místo s počítačem jako nebytový prostor. Někdy se dějí absurdní věci.

Právě si v tak malém bytě neumím představit ještě členit nějaké místo (nevešlo by se sem). Navíc mi k výrobě opravdu stačí např. stůl v kuchyni (který jinak samozřejmě používáme na jídlo). Navíc výdělek by byl opravdu pár tisícovek.Určitě se zeptám na ŽÚ, zatím hledám na netu informace a každý si ty zákony vysvětluje jinak :(

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]