Dražby - podíly - praxe

Od: Datum: 07.11.12 13:14 odpovědí: 2 změna: 07.11.12 14:40

Dobrý den,

pokud se draží nemovistost, její určitý podíl, např. 1/3, znamená to, že pokud tento podíl koupím, budu vlastnit 1/3 nemovitosti a 2/3 někdo jiný. Jakým způsobem je ale nemovitost fyzicky rozdělena na třetiny? Je mi jasné, že každému nepřísluší 1/3 pokoje, 1/3 záchodu ... Je nutno se s majiteli dalších podílů domluvit? Co když to k žádnému výsledku nepovede? Jsou na to pevná pravidla? Jak to je ve skutečnosti?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.11.12 14:35
avatar

Pokud budete VLASTNIT tzv. ideální polovinu (třetinu, čtvrtinu...) nemovitosti, tak skutečně vlastníte část každého pokoje, záchodu, cihly či tašky na střeše. Jak se se spoluvlastníky dohodnete na UŽÍVÁNÍ nemovitosti, to je jiná pohádka. A máte pravdu, že spoluvlastnictví je nejčastější zdroj obtížně řešitelných problémů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.12 14:40

vlastníte "ideální podíl" na věci..

ano, budete se muset domluvit s ostatními spoluvlastníky (z pohledu menšinového spoluvlastníka bude vaše pozice logicky obtížnější)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.