Co mam spraviť

Od: odpovědí: 7 změna:
Prosím vás, stala sa my taká vec, keď som mala cca 12/13 rokov, som mala kvázi "obdobie problémov" twda rezala som sa, utekala s domu a pod. , zajtra mám 15.. A mám veľké problémy s rodičmi, lebo včera som šla za priateľom lebo sme sa pohádali za môjho sprostého kamaráta... A potrebovala som si to vyriešiť je pravda napriek maminmu zákazu som šla aj tak na Podhájsku. Mala som byť doma o 20:00 ale prisahám že prvý lrát po fakt dlhom čase som mamku oklamala a došla domov neskoro.. Lebo som si to fakt potrebovala vyriešiť, keď som došla domov, snažila som sa im to vysvetliť aj som mamke písala na messenger aby sa nehnevala... a proste chcem odísť s domu hneď jak zajtra dostanem do ruky občiansky preukaz, lenže hlavne zato chcem odísť lebo v mojej rodine prevládajú furt problémy a hlavne ja mám zle... Lebo ide o to my sme boli riešený aj sociálkou... Lenže tatko sa chová hrozne... A keď nás ukončili tak sa to zhoršilo o 360°, teda furt mám zle za mladších súrodencov, spravia niečo zle a ja mám s toho problémy, hrám sa na slúžku doma, furt upratujem ja a to mám staršiu sestru a mamu... A skoro my vôbec nepomáhajú a to je to že ma to už nebaví a zato že som včera došla domov ozaj neskoro po dlhom čase a nie naschvál...(šak potrebovala som si to vyriešiť), tak my rodičia zakázali tento vzťah čo mám a to je to že ja o svojho priateľa nechcem prísť, prosím poraďte my niekto... fakt neviem čo mám robiť
7 odpovědí na otázku

 

 


4x
avatar ringo

V 15 letech nemůžeš sama odejít z domu. Rodiče jsou za tebe zodpovědní až do 18. Nic se nejí tak horké jak se to uvaří.

 


2x

Upokoj sa, sú v živote horšie veci. Teraz máš iba také teľacie roky, neskôr z nich vyrastieš. V tvojom veku má väčšina detí podobné problémy. K matke sa správaj slušne, máš len jednu. A priateľ? Takých ešte bude ...*hej*

 


Práveže snažím sa, správam sa slušne ale tu doma to je max na psychiatriu a raz som tam už bola a znovu už nechcem..

 


0x

Máš velké problémy s rodiči, nebo oni s tebou? A myslíš, že v dětském domově by ti bylo lépe? Jinak nejsi plnoletá a nemůžeš odejít z domu a courat jen tak po světě, bez domova, bez financí. Sociálka s Policiií by tě stejně zajistila a umístění by v tomto případě bylo do horšího ústavu. Když ti doporučí máma být doma do 8 hodiny večerní, tak to s tebou asi nemyslí tak zle. Nebo myslíš, že je normální,aby dítě ve čtrnácti chodilo večer někde ve tmě. A jestli si chceš něco dovyřizovat, tak v tvém případě jedině někdy ve dne.

 


0x
avatar blesik

To, co prožíváš, má za sebou většina lidí, když procházeli pubertou. Budeš to muset zvládnout, podřídit se, jako všichni. Zatím za Tebe zodpovídají rodiče, tak to je. Nechceš přeci, aby Tě domů přivedli policajti a nebo riskovat, že skončíš v nápravném zařízení?

 


0x

Ty děláš průšvihy a ještě se divíš rodičům?

Přeji ti, aby se ti útěk z domova podařil. Čím se chceš živit, co u míš? Jen mě napadá prostituce. Dále ti přeji, aby tě brzo policajti našli a nedovedli tě do tak hrozného domova, ale umístili tě v nápravném zařízení. Tam ti bude lépe.

 


0x
To, co jsi popsala na mne působí, že sis už dříve s různými problémy nevěděla rady, a tak jsi před problémy vždycky nějak utíkala. Já jsem ve 12 letech v sobě musela najít velký klid, pocit bezpečí, lásku a sílu, abych vyřešila své problémy. Pak nebyl důvod utíkat před problémy. Ale důležité bylo pracovat na sobě, aby mi můj strach a bolest nebraly sílu se problémům postavit. Díky mému novému postoji se moje neřešitelné problémy vyřešily nakonec úplně snadno samy.
Ono totiž platí, že když změníme sebe, tak přestaneme přitahovat určité situace i reakce lidí. Naše okolí se změní také. I když to zní divně.
S mámou bych se pokusila za čas si o kamarádovi promluvit. Neměla by odsuzovat někoho, koho nezná. Nejspíše to vnímá, že ani on není spolehlivý. Nebo že jste příliš mladí.
A za průšvihy je normální děti občas potrestat

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]