Bolest páteře

Od: Datum: 03.12.12 21:20 odpovědí: 9 změna: 04.12.12 17:47
Již dlouhou dobu se necítím nějak dobře. Trápí mě bolest páteře. Sice hodně sedím, ale snažím se to omezit a více se hýbat, problém je, že kvůli povinostem to vždycky nejde.
Navíc mě často bolí hlava (skoro každý den). Cítím sevření v krku, někdy sevření hrudě a špatné dýchání. V leže cítim tlak pod žebry na obou stranách (více vlevo), což mi nejvíc vadí při ležení na druhém boku. K tomu ještě úzkosti a psych. problémy.
Nejvíc mi dělá obavy to, že mám v třísle zvětšenou uzlinu a mám strach, aby nešlo o rakovinu (navíc bolest páteře by mohla signalizovat metastázy atd.) Byl jsem s ní u lékaře, ale doktorka to kromě ultrazvuku nijak neřešila. Tím mám obavy ještě větší. Poslední dobou mám pocit, že se z toho akorát zblázním.
Nevím už co dělat. Už ani nevím, jestli jsem hypochondr zralý na psychiatra, nebo mám s něčím vážně problém.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.12.12 21:41

Chce to vyhledat jiného lékaře , svěřit se se svými obavami. Jinak se těch psychických problémů nezbavíte. Pomohly by vám masáže a dobré cvičení na tu páteř a pak by se vše pěkně uvolnilo ...

Bolesti páteře , a vše ostatní co popisujete spolu velmi souvisí . Boleti hrudi opět mohou být od páteře .

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.12.12 21:56

nemyslete hned na nejhorší. Ono ve skutečnosti muže jít o něco banálního. Objednejte se u specialisty řekněte mu všechny vaše potíže a uvidíte . Taky jsem v životě měla zdravotní potíže , které svým specifikem odpovídaly vážné chorobě a nakonec to bohu dík nebylo pozitivní.člověk má strach samozřejmě ale jak se říká strach má velké oči. Musíte pro vlastní klid se nechat vyšetřit. Držím palce a ozvěte se jak vám to dopadlo . ...Korina

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.12.12 00:20
avatar

Nechtěl bych dopadnout v budoucnosti nějak podobně jak vy. Proto se snažím o svoje tělo a mysl a pečovat. Nemám zas tak náročnou práci, tak si to můžu dovolit Zhruba před pů rokem jsem začal se sebou něco konečně dělat. Začal jsem jíst více zdravou stravu. Cítím to, že se je mi líp. Žádné problémy jako nedostatek vitamínů, bolesti břicha, nemoci .. prostě bez problému. To se mi předtím tak nestávalo, byl jsem nemocný každou chvili. Dále dělám jógu, je to dobrý protažení těla, celého těla. Před spaním mě to celkem unaví a usnu v pohodě. Navíc tím čistím i svou mysl, nemám téměř žádný stres, problémy, zatím se mi vše daří. Snažím se předcházet všemu špatnému, a zatím se mi to vede.

doplněno 04.12.12 00:22:

Psal jsem to narychlo, tak se omlouvám za chyby v textu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tonnyk
Datum: 04.12.12 12:40
Co se týká zdravé stravy, tak nad tím delší dobu uvažuji, ale čím víc se o to zajímám, tím mám v tom větší zmatek. Někde je považováno např. maso za nezdravé, jinde je na masu a tucích postavena celá strava (paleo). Někde se mléko považuje za zdravé, jinde zase ne atd. Navíc mám pak problém, že nevím vůbec co jíst, když ze stravy vyhážu některé potraviny (třeba pečivo které se nedoporučuje atd.). Prostě nevím který směr je ten správný a co je vůbec zdravé.
V tomto mám sám zmatek.
Datum: 04.12.12 17:47
avatar

Maso kuřecí, rybí a hovězi je určitě zdravé. Vepřové maso ne, ale menším dávkách vám to nic neudělá. Vyhýbejte se tučným jídlám, protože jsou těžce stravitelné. Mléčné výrobky jsou také zdravé, akorát v nadměrném množství hlavně v sýrech obsahují taky tuk, ale ne zas moc. Pečivo to zas tak moc neřeším, ale určitě lepší je celozrné (tmavé). Hlavně jezte každý den ovoce a zeleninu. To je základ všech vitamínů a antioxidantů proti nemocem. Na internetu je dost návodů jak zdravě jíst. Zkuste to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 04.12.12 06:04

Dobrý den.

Doporučuji navštívit znovu lékaře, třeba i jiného a nechat se řídně vyšetřit. Po vyloučení fyzických obtíží se zaměřte na obtíže psychické. Ty dovedou často potrápit více než bolest čehokoliv. Máte strach, pozorujete se více, než je zdrávo. Zkuste trošku cvičit, více se pohybovat. Jem přesvědčena, že vhodný lék na zklidnění od lékaře Vám může pomoci. Držím palce. Bude lépe, uvidíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.12 07:01
avatar

Jak jste starý, jakou práci děláte? *hej*Jirka vám pám píše co začal děla on, vy byste se měl nad sebou zamyslet a změnit svůj přístup k sobě samému. Z toho, v kolik hodin toto píšete usuzuji, že nemůžete usnout nebo že vymýšlíte činnost, abyste nemusel do postele. Umíte odpočívat, udělat si hezkou chvilku, zajímavou činnost? Máte koníčka? Nebo jen pracujete a myslíte na práci? Jestli ano, pak musíte být Vietnamec nebo Japonec. Ti také neumějí nic jiného. Alespoň ti v Česku. Chudáci! *hej*Vy byste si měl uvědomit, že roky letí a že tělo si už nenechá líbit všecko co dříve. Měl byste se zamyslet nad židlí u pc, nad křeslem u televize, nejlépe i s opěrkou pro hlavu, ve kterém přece jenom všichni trávíme dost dlouhou chvíli. Nad tím, že se oplatí zaplatit si bazén a najít dobu, většinou večer, kdy je tam málo lidí. Uplavat si nějakou délku, mnoho bazénů, zrehabilitovat naprosto všechny svaly a klouby a páteř. Podívat se na netu na cvičení na záda, začít cvičit, pohybovat se správně. Není to denně mnoho času, když se to dobře zorganizuje. ;) Je třeba si trošku utřídit žebříček hodnot a přestat se mordovat nad něčím, co za to nestojí. Stresy se totiž projeví nejvíce a nejrychleji na krku. Je potřeba najít si pár uvolňovacích cviků na krk, položit si při lelaxu hlavu, namotat na krk teplou šálu. A hlavně, nestresovat se s něčím, co za to nestojí! Přestane vás bolet hlava a páteř. Profesionální rehabilitace jsou jen na nějaký čas. Vy potřebujete změnit systém. Já vím, že tělo má jít do hrobu úplně zhuntované, ale teď ještě ne! Změňte svůj přístu k sobě samému!:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tonnyk
Datum: 04.12.12 16:29
Právě že mi moc není - 22.
Studuji.
Ve volném čase se snažím na sobě pracovat a makat na tom, abych mohl jednou podnikat. Snažím se zlepšovat a získávat reference. Sice se zlepšuji, ale stále to není nic extra a zatím mi to nevydělává. Navíc se jedná o tvořivou činnost a pokud se mi nedaří a nemám nápad tak mě to dost stresuje a i to napětí a dýchání se zhoršuje, což je fakt. Takže možná stres bude zásadní problém. Poslední dobou mě už ani samotná činnost nebere tak, jak na začátku.
Jako koníčka se učím dělat hudbu, což mě na jednu stranu baví, zajímá a dává mi to smysl, protože hudba pro mě znamená hodně. Ale na druhou stranu mě to stresuje, protože se mi nedaří a nejde mi to jak bych chtěl, takže mám obavy, že na to vůbec nemám (věnuji se tomu ale zatím krátce). Další koníček by mohla být angličtina, kterou se jako samouk doučuji i kvůli potřebě a budoucnosti. Jinak hodně čtu a snažím se sportovat, ale to se mi teď v zimě moc nedaří, protože tréninky (kvůli typu sportu je potřeba tělocvična nebo jiný krytý prostor v teple) se mi kryjí se školou, takže mi to časově nevychází.
Jinak spát chodím tak po 23, protože moc nestíhám.
Možná když nad tím tak přemýšlím, tak by to všechno mohlo mít vliv na ty bolesti a problémy. Ale co ty uzliny? Ty s tím asi nebudou souviset. To mi dělá pořád starosti.
Datum: 04.12.12 16:36
avatar

Modlitba sv Františka: Pane, dej mi sílu přijmout to, co nemohu změnit. Odvahu změnit to, co změnit mohu a moudrost odlišit jedno od druhého. ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.