Pěstounstvi a adopce

Od: odpovědí: 2 změna:
zdeavim,
s manzelem bychom chteli adoptovat ci pestounskou peci (abychom to financne unesli ne ze bychom nebyli zajisteny jen nevim jak bychom byli schopny se starat i o dite aniz bychom se neuskromnili) nejsem plodna takze vlastni dite mit nemuzeme ale moc bychom se chteli o nekoho starat myslela jsem ze kocka či dve pomuzou ale stale bych chtela dite..
jediny problem ze chodime k psychiatričce tudiz mame nejakou tu diagnozu, ma otazka je zda je mosnost nejake adopce ci te pece i presto. dwkuji za odpovedi
2 odpovědi na otázku

 

 


1x

Zkuste to nejdřív třeba tady http://www.rpp.cz/ tady hledamerodice.cz/... nebo tady duhovasklenenka.cz/... - měli by vám umět odpovědět zda a jaké možnosti pro vás přicházejí v úvahu.

 


1x

Pokud máte dítě ať v jakékoliv péči, i vlastní, budete se muset ukromňovat. Nejen finančně, ale hlavně ve svých potřebách. Každý rodič totiž upřednostní dítě před svými potřebami. Tedy správný rodič. Vůbec nechápu, jak si múžete takovou otázku klást, pokud po dítěti opravdu toužíte. Kočka a pes není dítě, dají se zavřít do pokoje, odejít od nich na nějakou dobu, přizpůsobit péči o ně svým potřebám. Dítě je něco úplně jiného, je to 24 hodin péče. Neodložíte ho, když vás omrzí nebo na něj není nálada. Samozřejmě, že pokud máte nějakou psych, diagnozu, bude se zvažovat, zda se o dítě vůbec můžete starat a zda se vám to tím nezhorší. Pěstounská péče je dotována finančně, ale ve chvíli, kdy se přihlásí jeho rodiče, musíte dítě dát jim zpět, třeba po 10 letech soužití. Adopce je osvojení a je to jen na vás, všechna péče i finance.Ale dítě je vaše a už vám ho nikdo nevezme.Asi se budete muset nejprve dát do pořádku psychicky apk řešit tohle všechno.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]