Mohu přemístit urnu?

Od: ® odpovědí: 15 změna:

Mohu přemístit urnu kde nechtěl být přítel do mého hrobu?

avatar
kapkanadeje uzavřel tuto otázku
15 odpovědí na otázku

 

 


8x
avatar lidus

Zavináči a kdo ho umístil na místo kde být nechtěl? Jeho příbuzní? Dohoda s nimi je nemožná? Nemůžete, to by byla krádež. Nemyslíte, že mrtvému je to jedno?


Ale mi to není jedno! respektuji přání zemřelého.A dejte mi už pokoj vy vždycky špatně radíte tedy aspoň mi.

Zavinac - Můžete prozradit, v čem Vám Liduš špatně poradila? Její odpověď je naprosto správná a není její vina, že Vy chcete číst něco jiného.

 


7x

O umístění urny rozhodnou přímí pozůstalí společně s nájemcem hrobového místa. Bez dohody s nimi a jejich souhlasu ji nelze přemístit.

 


2x
avatar milancukrar

Ano, můžete. Ale měl by o tom vědět správce hřbitova, což je často obec.

Pane Milane. Pokud se nedohodla s příbuznými co ho tam uložili, NEMŮŽE a správce hřbitova nemá žádnou pravomoc ji toto umožnit.

Nepochopil jsem správně tazatelku, že chce uložit cizí urnu do svého hrobu, bez vědomí vlastníků urny.

Omlouvám se za nepochopení tazatelky.

 


2x

Tak jestli znáte jeho příbuzné, domluvit se s nimi, že si váš přítel přál byl pochován na vašem hrobě a jestli by mu tedy mohli splnit jeho poslední přání. Jiného nemůže už nic dělat. Spíše ale příbuzní nechtějí, nemívají zájem měnit místo.

 


0x

Sice nechápu odkud kam ji chcete přemisťovat, ale můžete, pouze se u toho musíte chovat pietně.


je to komplikované.nejde to snad ani vypsat.BUdu tam chodit za ním jen já.Výslovně si přál,aby tam nebyl uložen.Proto bych ho chtěla dát do hrobu k naší rodině .Děti se k němu nehlásí,,,Už se o tom nebudu rozepidovat,,,,,a jak se mám chovat --to snad vím!

Tak znovu. NE, není to váš majetek a vás budou stíhat za krádež. Vztahy máte s příbuzenstvem asi vyhrocené, když se nedokážete dohodnout a v tom případě, bych já po strátě urny jistě šla na PČR a za možného pachatele označila vás.


liduš...nepište tady nějaké vaše bludy -nevíte oč se jedná Tak zadržte !

avatar
Upozornění od sys milancukrar 06. 11. 2019 17:28:38
Mírněte svůj hněv, Liduš (a další) radí správně a dobře.

 


0x

Když si nechcete dát poradit a nejste ochoten připustit žádnou radu, tak vám poradím já. Neotravujte rádce dotazy na které nechcete slyšet radu a neotravujte zde. Je to sice tvrdá rada, ale s vámi to jinak nejde, pěkný večer

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]