Kam investovat?

Od: ® odpovědí: 9 změna:
Zdravím, má někdo z vás zkušenosti s investováním s nižším kapitálem?
Kam své peníze dát aby je nepožrala inflace? Víno, veterán, obrazy nebo snad nějaké sběratelské předměty? A jaké? Zbraně, známky, nábytek? Nebo spíš kousek pozemku či chatku?
Budu rád za vaše názory a nápady, díky
9 odpovědí na otázku

 

 


3x
Čemu rozumíš a jak velké riziko jsi ochoten podstoupit?

 


2x
avatar jmlc

Já bych koupil hrobku. To je dobrá investice. A jistá!

 


0x
Drahé kovy ...platina, zlato, stříbro

 


0x

Pokud neuvedete částku kterou mužete uvolnit lze težko radit..Starožitnosti momentálne nedoporučuji trh stagnuje a padá.Objevilo se strašně padělku,O obyčejné starožitnosti není prostě zájem.Pak jsou samozřejmě špičkové věci ale ty jsou o jiné finační investici.

Jak říkám nevíme Vaší částku ale šel bych do nemovitosti...garáž,pozemek,byt atd...

 


0x

beskydbenk.cz

 


0x
avatar ferax

Lukrativní pozemky.

 


0x
avatar babkazov

Já si myslím a nejspíše se mýlím, ale nemá cenu investovat do čehokoliv, když tomu člověk nerozumí. Neví co koupit, neví kdy a kde prodat, aby na tom vydělal. *zmateny* Možná, že vycházím z toho, kdy jsem poznala mnoho starých lidí, kteří bydlí na ubytovnách. Někdo z nich také investoval, ale své bydlení si jaksi zapomněli zajistit.

 


0x
avatar klera

Zlato vytrvale roste (až na výchylky), pozemek někde poblíž Prahy by se vám nejspíš vyplatil, znám člověka, co si vydělal pár milionů koupením a po delší době rozprodáním obrazů od známějšího českého malíře.

Já osobně bych si koupila domek někde na pěkném místě jako chatu- je to investice a ještě to můžete využívat.

 


0x
avatar stir
S nižším kapitálem? Stovky tisíc? Nižší jednotky mil? Nebo desítky tisíc? I s tím se dá investovat na burze a doporučuju české dividendové akcie větších společností Nemusíte nic dělat, 7-12% ročně to hodí. České akcie proto, protože nehrozí měnové riziko. Zlato určitě ne, nevšiml jsem si, že by rostlo, jinak bych ho měl taky. Zlato nenese ani žádný úrok, ani dividendu a hlavně je třeba se zajistit měnově a to je další náklad. To už raději pronajímat byt,ale vzhledem k cenám nemovitostí budete rád, když to hodí na inflaci. Obrazům nerozumím a pozemky?... , pokud nemáte info z první ruky o změně orné půdy na stavební parcely, tak je to o ničem. Takové už stejně na prodej nebudou. Na ostatních můžete pěstovat konopí, to by si možná něco vydělalo.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]