Schválí mi půjčku?

Od: odpovědí: 41 změna:
Zdravím vás, chci se zeptat dřív než půjdu do banky čistě z mé zvědavosti zda mi půjčku schválí. Potřebuji 280k, účelový úvěr na auto. Jsem bez závazků, bydlím u matky, žádné další dluhy ani záznamy v registrech třeba za pozdní splátky nemám. Tohle bude můj první úvěr. Mám z toho trošku strach přece jen. Pracuji v zahraničí 30k/měsíčně čistého. V zaměstnání jsem 3 měsíc ovšem ten první kdy jsem nastoupil v polovině mi byla vyplacena polovina z 30k. Takže na účtě v historii mám dvakrát 30k a jednou 10k. Byl by to problém? Jednou jsem měl firemní tarif, platil bez problémů. Také bych byl rád s Vašimi zkusenostmi kde Vy máte úvěr? Děkuji za odpověď Ondra. A smlouva na dobu neurčitou.
41 odpovědí na otázku

 

 


Je mi 20 let.

 


0x
avatar jenyk
Nemáme úvěr, proč taky, že?
Ale tohle ti nikdo nepoví. To záleží na ouřadovi v bance. Blbě se vyspí a nebude nic. Zajdi tam a uvidíš.

Chtěl jsem se prvně zeptat někoho kdo tomu rozumí jestli nebude vadit těch 2x 30k a 1x po 10k. Že nejsou ty tři výplaty celé. Já vás chápu, jen jsem se chtěl poradit ;)

 


0x

Pokud máte osobní účet u banky dlouhodobě, tak tam máte historii Vašich příjmů a výdajů. Některá banka Vám potom sama nabízí kreditku, půjčky atd. do určité výše. Já jsem si sama zkoušela jenom blbou kreditku, kdyby náhodou ji mít v záloze, a systém přepočítává. Ačkoliv mi tam chodí peníze již moc a moc dlouho, a chtěla jsem 15 000, tak mi dovolil /prý počít. program/ pouze 9 000.

Takže si myslím, že ne, že Vám to neprojde.

Vlastně Vás tak chrání, abyste byl schopen splácet a nedostat se do potíží, dluhů a exekuce.


Dlouhodobě účet mám u fio. Pokud vím oni úvěry neposkytují. Asi jen podnikatelské.

 


0x

Dvojnásobně poruším pravidlo Z3, ale nemohu si pomoci: Vykašlete se na banku a vezměte si půjčku u Zonek. Až vám to Kellnerovi lidé schválí (jako že jistě), dejte mně echo. Reference se mně zamlouvají, bůra vám přihraju. *smich*


To myslíte zamlouvají jako vám investorovi ne? :-D chci bankovní půjčku. Zonky opravdu ne.

Za úvahu to rozhodně stojí. Kdyby vám v bance ukázali vztyčený prostředníček, víte, kam jít. Bylo by opravdu k popukání, kdybyste se ucházel o půjčku v Air Bank - to je ta reklama s tlusťochem, co na něj padá zelená stěna. Air Bank totiž patří Kellnerovi také. *vezen*


Teď vážně. Úvěr od Zonky je dobrý nápad? Můžete mi říct o tom něco víc? Já do teď myslel, že je to lichva jak prase. Něco jako provident. Chtěl jsem airbank, ale mám tušení, že neberou příjem ze zahraničí. Než tam půjdu chci si něco zjistit. Ovšem na netu o tom není zmínka.

 


0x
avatar jmlc

Přikláním se k variantě úvěru od stávající banky. Při úvěru na vůz od bazaru budete jen držitel, majitelem bude úvěrovka. To není první problém, ale je jich víc...

Co se týče vašeho aktuálního stavu - hlavní bod bude, jestli máte v pracovní smlouvě zkušební dobu 6 měsíců, jak je v Německu zvykem, případně pracujete v jiné zemi a máte smlouvu nebo pracujete přes pers. agenturu. Každá firma pak má svoje postupy. Většina však člověka ve zkušební době zamítne.

Vezměte si tedy kompletní pracovní smlouvu s případnými dodatky a jděte ke své vlastní bance, na kterou chodí příjem. Ta vám nabídne jistě levnější úvěr než je někde na bazaru.

Dalším faktorem u např. Zonky a podobných je i věk a úvěrová historie - jste v nejrizikovější skupině. Budete mít u takových společností velmi vysoký úrok.

A přisadím si - jste si jist, že službu toho auta neudělá jiné za 50.000,-Kč? Zamyslete se nad "chci x potřebuji".


doplněno 04.11.19 18:27:

Tak se vrátím k poslední větě - chcete nebo musíte mít vůz v dané sumě?

A zpět k úvěru- schválí vás více úvěrovek. Stačí mít čisté registry (ty máte), pracovní smlouvu bez zkušební doby a doklady o příjmu za poslední 3 měsíce.

Pak už jen záleží na vašem rozumu, jestli podepíšete všechno bez čtení, jen aby bylo to ojeté auto "vaše".


doplněno 04.11.19 18:43:

Takže ještě jednou a naposledy!

Potřebujete opravdu 280tis korun českých?

Jedná se o částku na ojetý vůz - tj. i zde budou náklady na servis, předpoklad opotřebení...

Pokud musíte mít takto drahé auto, zamyslete se nad operativním leasingem.

Osobně jezdím posledních 22 let pouze v autech starších 10 let. Nyní vozem z roku 2004 třetím rokem - servis jen ten běžný. Auto jsem koupil za 42000,-Kč, k tomu zimáky za 2000,- a dále už jen nafta, oleje, filtry, brzdové destičky.. běžný servis.

Že má auto 300tis km za sebou a je poškrábané? Aspoň mne další škrábanec získaný na parkovištích v Brně netrápí. Auto mi vždy nastartovalo, vždy mne dovezlo, kam jsem potřeboval. A našetřil jsem si bez půjčky!


Dlouhodobě účet mám u Fio a tam pokud vím není možné si vzít úvěr, ale pouze hypo. Mám po zkušební době kdy v Rakousku je jeden měsíc. Kdyby byla možnost u Fia budu rád, mám tam dobrou historii (příjem Kč), ale to mi je beztak k ničemu.

Majitelé Fio (Petr Marsa & Romuald Kopún) jsou ještě tajemnější než Kellner. Nikdo pořádně neví, jak vlastně vypadají. Přitom Forbes prvního odhaduje na 4,6 mld Kč, druhého ještě o sto míčů více. *nevi*


Není to krok bez uvážení. Auto potřebuji, abych mohl fungovat a jezdit do práce. Mé staré se rozpadá. Nabídku mám velmi dobrou, nový vůz z rodiny od strýce. Samozřejmě mám strach proto zjišťuji. Ještě jsem nikde nebyl. 3x měsíční plat.. 2x po 30k a 1x 10k. Jelikož jsem nastoupil v polovině měsíce.

 


0x
Nemyslim si te to jen tak schvali. A to co na me zkouseli posledne... Ve finale rpsn tak 2x tolik co nabizeji. Hnus. To bych radeji na to auto nasetril. Si kup starsi

 


0x

Určitě neschválí, nemáš žádnou bankovní historii a jsi velmi krátkou dobou v zaměstnání...

280K je moc peněz... Když už, tak odhaduji půjčku tak do 100K... Ale zkus to, jeden nikdy neví...

Úvěrových společností je mnoho, podmínky se stále upravují, nároky na dokladovost snižuje, ... Pokud nemáte dnešní novinky od svého zaměstnavatele-banky, pak nemáte pravdu.

Limity "výše úvěru pro rizikové žadatele" jsou 300-500 tis podle firem... 100K je tak 10 let zpět.


Bankovní historii mám u Fio, velký tok Kč než jsem nastoupil do Rajchu. U nich úvěr nejde tak je mi to zřejmě k ničemu.

bankovní historie je něco jiného než úvěrová historie... bankovní nikdo z okolí nevidí, evidují se centrálně v BRKI - NRKI jenom půjčky a úvěry všech možných typů, třeba kontokorent. Takže pokud nemáte půjčku třeba na mobil 10x10% nebo kontokorent, historii pro tyto účely nemáte žádnou.

To není podmínkou, ale často je to důvod další dokladovosti.

Záleží také na vaší akontaci v případě auto-úvěru.

 


0x

280 000 si půjčit na plech,který za chvíli zrezne?Na to se dá říci jen jedno-Znáš přísloví o nadnášení Mudr.Štrossmajera?*modla*To by fakt sedlo!Přijde doba,kdy budeš takové hlouposti velice litovat,ale už bude pozdě mlátit hlavou o zeď.Kord když se dá dnes sehnat schopné auto za pár tísícovek.Člověk plánuje,Bůh se mu směje a plány mu totálně změní,až se z toho pose...


doplněno 04.11.19 20:55:

Mě spíš připadá,že strýc bude pěkně vykutálený nebo totálně neschopný,když Ti chce prodat auto za 280t.Nechce se spíš toho auta zbavit nebo potřebuje peníze na něco jiného.Já bych vlastnímu synovcovi takou pitomost nikdy neporadil


To auto je úplně nové, má 5 let záruku.. Z 490k mi ho prodá za 280k. Nevidím na tom nic tak špatného jak tu píšete. Sám řekl ať si ho vemu než platit více Kč za nové a nebo brát starou plecku za těch pár tisícovek a vyrážet do toho za opravy... A on si koupí jiné nové.

Tak já bych se tady asi zamyslel... strýc chce peníze, protože je potřebuje. Koupí si zase nové. Toto skoro nové prodává za 2/3 ceny.

Není to náhodou tak, že má auto na úvěr a chce vytáhnout prachy, ale běžný člověk si peníze hlídá a auto nechá prověřit, takže najde Lamu-synovce, který nepotřebuje přepis, techničák nebo je mu jedno, že je to na úvěr... tj. blokované.

Abyste nakonec nezůstal bez auta a s dluhem, který se platit prostě musí...

Nebojte se - není to ojedinělý případ. Můj strýc už je po smrti, ale něco podobného svého času dělal. Babička s dědou platili...

No životní zkušenosti jsou nutné, ale mít takové zrovna na začátku života, to bych tedy nechtěl.

Ještě jednou si všechno pořádně rozmyslete!

a co když Tě vyhodí z práce,úraz a jiné?Schopné auto se dá sehnat za pár korun.Lehce nabyl,lehce ztratil

 


0x
avatar stir
280tis s urokama přes 400tis za auto. A to se vyplatí. Než ho splatis, bude to křáp a zase si pujcis na další. Spolehlivé auto se dá koupit daleko levněji.

 

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]