Manžel se nechce odstěhovat

Od: odpovědí: 35 změna:
Už víc jak dva roky spolu nefungujeme jako manželé a nekomunikujeme ani ohledně dětí.Našla jsem si přítele,za kterým jezdím na víkendy.Přiznala jsem to jemu i dětem a od té doby,zažívám peklo.Sprosté sms zprávy,nadavky,pronasledovani,když jdu na vlak a jedu za přítelem.Jede za mnou autem a nadává,čekal dokonce i na perone dokud neodjedu.Problem je v tom,že neni ochotný odejit.Se svým platem si nemůžu dovolit právníka a ani nemám na ten rozvod peníze.Už jsem zoufalá a psychicky na dně.Dům jsem dostala darem od otce.Poradite někdo,co s tím?Děkuji Marina
35 odpovědí na otázku

 

 


11x

Trvalé bydliště žádné právo nezakládá, ale zásadní je, že je manžel. Manžel má ze zákona (NOZ § 744) právo s vámi bydlet. Pokud ho jen tak vyhodíte, tak jak to radí @dabel, dopustíte se trestného činu (TZ § 208 (2)). Výkázání na 10 dní je sice možné, ale pokud nedošlo na násilí, policie to nejspíš neudělá.

Pokud se ho chcete zbavit, musíte se rozvést. Udělejte to co nejdřív, než manžela napadne, že si třeba vezme půjčku, za kterou vy budete ručit! Takže místo pár tisíc za právníka budete splácet statisíce z jeho dluhu.

 


3x
avatar kapkanadeje

Nedivte se, že se manžel nechce odstěhovat. Jste pořád manželé. Takže se rozveďte, vypořádejte si SJM, dohodněte se na péči o děti (pokud jsou nezletilé). Bez toho se nehnete z místa. Rozvést se můžete i bez právníka. Promluvte si o tomto řešení s manželem a hledejte prostor pro dohodu. Ušetříte si čas, peníze a hlavně nervy.


Děkuji za reakci,o tohle už jsem se pokoušela,ale žádný výsledek.Nedá se s ním normálně mluvit,natož domluvit.Děti máme dvě,dcera ta už je dospělá a syn má patnáct.Ten se dost uzavřel,moc nekomunikuje a raději je venku,než doma.

 


2x
avatar stir
Dům je sice váš, ale za těch X let, co jste spolu si dům žádal nějaké investice a ty byly společné. Taktéž možná manžel nepřišel z holou prdelí. A nakonec existuje pojem inflace. Ten dům měl před dvaceti lety jinou hodnotu, než dnes. Takže mu musíte nabídnout tolik, kolik mu bude stačit na odchod. Na druhou stranu rozvod a vypořádání majetku stojí ohromné peníze a mnoho času, takže je jen na vás, jestli je dáte pravnikum, soudu a odhadcum nebo vlastnímu muži. Za rozvod můžete vy tou svou nevěrou a on to ještě může zdržovat a chtít mladšího syna do své péče.

Chcete příklad jeho investic?Dostal peníze od rodičů.Všichni si mysleli,že koupíme nová okna..A co udělal manžel?Koupil si 4kolku,že mi na nějaká okna s..e.Samozřejmě,pokud by investoval má plné právo chtít vyplatit.Ale takhle?
Mariano vy to nechápete. Zjistěte si cenu domu v době, kdy jste ho dostala darem a cenu domu v době, kdy podáte návrh na rozvod a rozdělení sjm. Rozdíl se rozdělí dvěma a tolik si vás manžel odnese.

@stir: proč by měla porovnávat cenu domu tehdy a dnes? Cena domů roste sama, pokud má jen elementární údržbu.

 


0x
avatar dabel
Svěřte se policii ta ma možnost vašeho manžela vykázat z domu až na 10 dní
Pokud je dum pouze váš a manžel neni veden na katastru jako spolumajitel neměl by bejt problém ho s toho domu vystěhovat
Domluvte se s přítelem vyměnte u baraku zamky a sbalte mu věci
Pokud vás napadne okamžitě informujte policii

Děkuji,tohle mne napadlo už několikrát,vždy, když jsimne napadl,třeba jen slovně.Snažím se ušetřit děti těchto extrémů.Ale pokud mne opět napadne,určitě zavolám na policii.V katastru zapsany určitě není,ale když tady má trvalé bydliště,nemůžu mu jen tak zamezit přístup do domu,nebo snad se pletu?

Je to hloupost, dokud jste manželé, tak jej nemůžete vyhodit, je to trestné.

Dokud nebude vyřízené rozdělení majetku, může tam bohužel pořád bydlet.

 


0x

Dobrý den,

ve vašem případě se bude jednat o tak zvaný sporný rozvod, ale jde to vcelku dobře Mrkněte sem justice.cz/... .

J.


Děkuji,určitě se podívám.

 


0x
avatar etana

Bodejť by se chtěl stěhovat, je to váš manžel, vy mu zahejbáte, nejspíš doma moc nefungujete, on se na vašem baráku nadřel a teď vás přestal bavit a tak ať vypadne s holým zadkem? To jste dobrá.


Samozřejmě,jsem ta největší stvůra.Nevíte nic víc,než co jsem napsala,žádné podrobnosti,co se u nás doma dělo a děje,už roky.Zkuste si představit,že vás někdo psychyicky deptá,vyhrožuje.Vina je na obou stranách a že jsem si našla přítele.Nikdo mne za to soudit nemůže.Děti jsou u mne na prvním místě a i manžel to tak má.Ale zkuste si žít v jedné místnosti,celé hodiny,jen aby jste se vyhla,či vyhl...nadavkam a vzteku,od člověka,kterého jste prosila ať to vše zachranite a zkusite znovu.Prosby,pozvanky na večeři,víkend jen ve dvou..A nic jen urážky a nezájem.Ano,jsem vdana,ale čekala jsem víc jak dva roky a opravdu se nehodlám zahrabat.Chci žít a na to mám právo,takže po vic jak dvou letech poznat někoho,kdo se ma vás usměje,pohladi,obejme..Manžel se na baráku moc nepredrel,nikdy to tady neměl rád a že by dům za ty roky stoupl na ceně díky jeho investicim,promiňte,ale nevíte nic.

Ale pořád jste to vy, která zapříčinila rozpadu manželství, a soud to bude také tak brát. Takže je možné, že soud pověří opatrováním vašeho syna vašeho ještě stále manžela. Pokud to bude sporný rozvod, jakože bude, tak moc nevěřím tomu, že byste se nějak rozumně domluvili na svěření dítěte do péče. Ano, možná jste nebyla v manželství spokojená, ale to se dá řešit i jinak, než rovnou najitím si milence. Psycholog, manželský poradce... Ano, vaše manželství nebylo podle vašich slov ideální, ale chybu jste udělala vy, protože jste si našla milence ještě před rozvodem, přítelem můžete svého partnera nazývat až budete mít status "rozvedená", doteď je vašeho milence bude právem soud nazývat milencem. A tím zapříčinila rozpad manželství.

Mariano vy se prostě chováte, jak všechny ženy, které se rozvádí. Když jsou problémy v manželství, žádná to neřeší rozvodem, ale začne si hledat jiného. Teprve až ho najde, začne plánovat rozvod. A ještě dodám, abyste se nedivila. Spousta z nich si myslí, že po rozvodu s nimi ten milenec zůstane. Pak zjistí, že nemají ani manžela, ani milence a teprve potom jsou v koncích.

 


0x

Není to asi jenom tak, v tomto věku někam vyletět. Zkuste mu najít bydlení vy. Pořád jste manželé a je u vás přihlášen k pobytu. On vás má pořád za manželku, tak tam v domě holt setrvává. Asi to bere tak, že on vás za tím druhým neposílal a vy ho nemáte co vyhánět. Kdyby bylo už po rozvodu, je to už jiná. To byste ho mohla odhlásit z trvalého pobytu, pak vyměnit zámky.


To ne,není to jen tak,začít znova.Sehnala jsem mu garsonku,ale bohužel.Byla jsem poslana do patřičných míst.Ja se svým platem 14500,- si vážně nemůžu vyskakovat.:(

Potom by byl opravdu rozvod co nejrychlejší, to nejlepší.

Pokud byste dostala do péče syna Vy /měl by se syn k tomu vyjádřit, s kým chce být/, manžel bude na něj příspívat alimenty, které soud stanoví a naopak. Potom teprve budete rozvedeni.

A poslední nepřijemné bude vypořádání majetkových poměrů. Nic z toho není příjemné a čekají Vás stresující /dlouhodobé/ chvilky.

Já Vám i Vašemu ještě manželovi přeji, abyste toto vše zvládli bez zátěže pro Vašeho syna v klidu. Proč, protože náš kousek soused se rozváděl a syn byl tak proti, tak nešťastný, že si vzal život /15-16 let/. A řeknu Vám, že nikdo a nikdy už není po takové tragédii šťasten a ač jsou rozvedeni, tak už to nejsou ti lidé, co byli před tím.

Takže myslete na syna, je ve špatném věku a s manželem se ptejte, co se stalo, že jste v takové situaci, v jaké jste a co by se dalo udělat, aby to syna zasáhlo co nejméně. Řešení ukáže, jaká jste matka a manžel otec.

No, tak to se ho asi jenom tak nezbavíte. Leda, že by vám přítel pomohl s rozvodem, finančně. Ale manžel zase nemusí s rozvodem souhlasit.

 


0x
Nenechte se deptat temi radami, ze jste vinna, ze mate milence... To pisou chlapi z roku raz dva. Jste jen clovek a manzel je predevsim partner. Kdyz negunguje, nema cenu marmit cas. Nebyla bych z manzelem jen kvuli jakemusi uz jen formalnimu svazku, paklize by se choval jako hovado a jinak bu nas uz nic z ucelu manzelstvi nespojovalo. Ale budte uprimna sama k sobe. Abyste jednou nelitovala, ze jste to neukoncila dustojne a ferove. Muj blizky se takto rozesel s zenou, odesel z jejiho domu s taskou veci a za par let se obesil. Nemel uz nic, zustal s holou zadnici. Promyslete treba i s novym pritelem, jaka jsou reseni, pripravte i sve deti na mozmy scenar. Ja bych trvala na rozvodu, to kazdopadne. Dneska soudu do tech duvodu nic neni, pokud se dohodnete. Hlavne se nenechte deptat, na to je zivot moc vzacny. Kolikrat vzacnejsi nez dum.

Vždyť o dům až tak nejde.Je v dost hroznem stavu a já to stejně sama se svým platem neutahnu.Jde o psychiku,která je dost narušena neustálým tlakem a dusnem.Přemýšlím o prodeji,jenomže není to tak jednoduche.Děti se stěhovat nechtějí.Ať ai myslí kdo chce,co chce v prvé řadě myslím na to jak co nejméně ublížit dětem.Podat žádost o rozvod,je to nejmenší.Ovšem to,co se stane potom,už bude mnohem horší.Chtěla jsem se s ním domluvit ohledně rozvodu a všeho,ovšem to by musel být schopen normálně si promluvit.Na to,abych mu teď dala nějaké finanční vyrovnání,opravdu nemám finance.Prosba aby odešel na čas alespoň k rodičům se taky nějak nelibila..Když někdo neni schopen normálně si promluvit,potom je vše mnohem těžší.
Mluvila byste s ním normálně, kdybyste byla na jeho místě? Kdyby on měl dům a vás podváděl?

Určitě bych ho neurazela a nedrzela pod krkem.

 

 


0x

@mariana - Přemýšlím o prodeji,jenomže není to tak jednoduche.
To není - prodejem byste si jen zadělala na další potíže:

NOZ § 747

(1) Má-li alespoň jeden z manželů právo nakládat domem nebo bytem, ve kterém se nachází rodinná domácnost manželů nebo rodiny, a tohoto domu nebo bytu je k bydlení manželů nebo rodiny nezbytně třeba, musí se zdržet všeho a předejít všemu, co může bydlení znemožnit nebo ohrozit. Manžel zejména nesmí bez souhlasu druhého manžela takový dům nebo byt zcizit nebo k domu, jeho části nebo k celému bytu zřídit právo, jehož výkon je neslučitelný s bydlením manželů nebo rodiny, ledaže zajistí manželovi nebo rodině po všech stránkách obdobné bydlení s bydlením dosavadním.

(2) Jedná-li manžel bez souhlasu druhého manžela v rozporu s odstavcem 1, může se tento manžel dovolat neplatnosti takového právního jednání.

Prostě dokud nebudete rozvedená, manžela z domu nedostanete, když nebude sám chtít - a i potom vám to může komplikovat.


Možností tedy moc nemám a už vážně nevím,jak dál.Snad abych se na čas odstehovala já..

Mějte zadokladováno, /u rozvodového soudu vždycky bude k dobrému ve vhodný čas na to upozornit/, že jste manželovi sehnala samostatné bydlení, protože společné soužití vedlo k neustálému slovnímu napadání a vyhrožování ze strany manžela.

Manžel v takovém případě může klidně argumentovat tím, že samostatné bydlení mu manželka našla proto, aby měla prostor pro svoji nevěru ;)

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]