IQ- schopnosti

Od: odpovědí: 11 změna:

Dobrý den, je možné aby díťe v 15 letech mělo IQ 110 a přesto bylo velice inteligentní? A může mít v 25letech IQ třeba 140 je to nemožné? Od jakého IQ se může osoba dostat až do vědy?Je pravda, že čím je IQ vyšší tim ma daný člověk větší schopnosti v přírodních vědách

11 odpovědí na otázku

 

 


2x

Pokud je IQ v mezích normálu, pak jeho výše nemá praktický vliv na možnosti uplatnění v běžném životě. IQ hluboko pod normálem znamená obvykle nízkou inteligenci dotyčného, IQ vysoko nad normálem pak svědčí o vysoké inteligenci, ovšem takoví jedinci jsou velice často pro praktický život skoro nepoužitelní.

Testování IQ je sice hezká věc, ale vy se na něj zbytečně upínáte a přisuzujete mu velkou důležitost, což je nesmysl. Nakonec i vaše konstatování, že dítě má IQ 110 a přesto je velice inteligentní svědčí o tom, že to moc nechápete. Jak jste poznal/a, že je dítě "velice inteligentní"? A jakým způsbem bylo jeho IQ testováno? Test pro dospělé v tomto případě nelze použít a výsledky jsou přinejmenším zkreslené.

@zajda888: Dle testů na VŠ v době, kdy mě bylo cca 22 let mám IQ 161. Přesto jsem docela normální člověk a ve vědě bych se nejspíš neuplatnil. A ani bych nechtěl, nebavilo by mě to. A s tou hranicí nadprůměrné inteligence bych byl také opatrnější a podle různých podkladů bych ji zvedl až někam ke125.


doplněno 03.11.19 11:09:

@hdshxbxcbx: A které?


Dělala Mensa testy

To víme, že Mensa dělá testy.

 


2x
avatar ferax

Test IQ je otázka logického myšlení a obrazotvornosti. Někdo to zvládá, jiný ne.

 


1x
avatar houbes
Vysoce inteligentní můžete být i vy a my všichni. Vemte si vyřešit jednoduchý problém. V práci jsme měli jednoho o kterém každý říkal IQ tykve a potom šéfa co měl vysokou školu. IQ tykve uměl vyřešit daný problém lehce co se týkalo zručnosti. Šéf by daný problém vymyslel aby ještě u toho musel být jeden člověk a milión postupů. O kom si myslíte, že dnes říkáme, že je IQ tykve? ;)

 


0x
IQ 110 u dospělého člověka je hranicí nadprůměrné inteligence. U dítěte je uvedená hodnota ještě o level výš.
Hodnota 110 je u dítěte klidně možná a v dospělosti může dosáhnout i na víc než na 140.
Já osobně mám dle testu Mensy hodnotu IQ 144 ale v přírodních vědách mám schopnosti zcela průměrné.

110 je průměr, nicméně stejně to moc nevypovídá, pro život žádná zvláštní schopnost jen z výše iQ nevyplývá. Jinak ty řeči jednoho každého občana ČR, jak má 148 nebo 160 je spíš k smíchu.

... "pro život žádná zvláštní schopnost jen z výše iQ nevyplývá"
S tím bych vcelku souhlasil.
Ovšem nechápu tu narážku v další větě.
Já jen odpovídal na část dotazu tazatele. Ani vyšší IQ mi nepomohlo v tom, abych byl dobrý v přírodních vědách,prostě se to u mě nespárovalo tak, aby výsledkem byl génius :-D
Nepsal jsem příspěvek proto, abych se chlubil hodnotou.
To Vaše rýpnutí jste si mohla odpustit.

 


0x
Ahojte! Nestestim muze byt, kdyz se rodic upne na pocit vyjimecnosti sveho ditete s ambicemi vse radne zuzitkovat... Inteligent - neinteligent, jsou casto i jine velmi velmi dulezite predpoklady pro uspech - vůle, talent, paměť, optimismus, flexibilita. Je snad vhodne poskytnout diteti moznosti se najít tam, kde se citi komfortne. Nekdo s vysokym iq se uplatni lepe v prirodnich vedach, jiny v hudbe, dalsi se neuplatni vubec a tape cely zivot. O tom, zda bude delat vedu, o tom za ditete skutecne nerozhodne rodic... A samotne nadprumerne iq jeste neznamena vubec nic. Sama mam zmereno vysoke iq a protoze jsem nemela ambice jit trnitou cestou dalsiho vzdelavani a jsem pohodlny rodinny typ, ziju jako obycejny clovek, ale velmi spokojeny clovek. Obcas sice narazim v praci, ze mam trosku odlisne uvazovani a reseni veci ve vice variantach, ale tak... Ve vede bych nebyla stastna, sice mi to pali, ale nemam dobrou pamet...

 


0x

Je smutné, že se tak zaměřujete na inteligenci svého dítěte a že od něj máte taková očekávání. Samotné IQ není pro uplatnění ve vědě zcela vypovídající. Nikdy jsem si IQ neměřila, vystudovala jsem vysokou školu, kterou jsem chtěla, pracuji v oboru, mám dostatečný příjem a tak mi to stačí.

K tomu, od jakého IQ se může osoba dostat do vědy - z mých spolužáků z VŠ vím asi o třech, kteří se hlásili na doktorské studium, a všichni se dostali. Nemám pocit, že by mezi ostatními studenty nějak inteligenčně vyčnívali. Sesmolit nějaký vědecký článek nebo udělat menší výzkum dokáže při troše snahy i student s lehce nadrpůměrnou inteligencí, na to není potřeba být Einstein Ve skutečnosti o práci ve vědě není až takový zájem - dělat někde za pár korun, spoléhat na granty a mít částečný úvazek na univerzitě není nic extra lákavého.

 


0x
avatar ringo

Vysoké IQ je prokletí...blahoslavení chudí duchem.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]