Nejste přihlášen/a.
Trochu odbočím.
Můj známý se loni oženil s věřící dívkou. Svatbu měli v kostele a tu přípravu absolvovali. Zda byla placená, nevím, ale jednalo se skutečně o jakýsi kurs. Vyhlídky do budoucna vypadaly nádherně. Ovšem v současné době se rozvádí.
Uvádím to proto, abyste důkladně zvážil své rozhodnutí a další postup, protože z vašeho dotazu je zřejmé, že jste ateista.
Nežeňte se!
Pokud už dnes přemýšlíte, jak to bude při rozvodu, rozhodně neřešte svatbu v kostele. Prostě se rozejdete s partnerkou (která jako věřící má už z principu hledat mezi věřícími).
Příprava pro svatbu má zaláskované lidi trochu připravit na potíže a problémy, které s sebou nese život. Má také ukázat, a to jak vám, tak partnerce, jestli jste na vztah zralí. Sexovat můžete od 15ti a někdy je to u lidí to hlavní... u věřících je hlavní (nebo by měla být) láska a pokora.
Už zaznělo - příprava je zdarma, jedná se v podstatě o kurz - velmi individuální a soukromý - vysoce otevřený mezi vámi třemi. Vše vám nejlépe vysvětlí farář.
Ony úžasné pindy, že kostel si to od vás vybere - není to pravdou. Pokud nechcete, nedáte ani korunu. Je to všechno čistě o dobrovolném daru.
Pokud se nepletu, tak civilní rozvod má jasně navrch. Že si rozházíte církev, to už je jen o vašem vlastním svědomí. Ale církevní sňatek nemá na případný rozvod žádný vliv.
Církevní sňatek ruší pouze úmrtí jednoho z manželů. Když uzavřete církevní sňatek a později se rozvedete (u normálního soudu), jste úředně rozvedeni. Ale ne před Bohem. Jako rozvedený pak můžete uzavírat další sňatky a rozvádět se, ale případný další církevní sňatek byste mohl uzavřít až po úmrtí manželky, se kterou jste byl sezdán církevním sňatkem.
A opačně - po uzavření civilního sňatku se rozvedete. Další sňatek může být církevní, protože z církevního hlediska se to první manželství nepočítá. Církevní sňatek tedy může uzavřít osoba svobodná, rozvedená za předpokladu, že se jednalo o sňatek civilní, a ovdovělá.
Z historie je známo pár případů, kdy panovníci i šlechta úspěšně žádali o zrušení církevního sňatku papeže. Ale na to se určitě neptáte.
Nezlobte se na me, ale vyberte si kostel, zajdete za fararem a vse Vam rad rekne za 10min. Kazdy to bude mit asi jinak. Take jsou ruzne cirkve...
Svatba v kostele neb na úřadě je v životě člověka tak významná událost, že by bylo škoda něco propásnout, zvláště u té méně obvyklé, církevní. I když půjdete pro informaci do jiného kostela, ale vašeho vyznání, tak tam také dostanete plno informací. Tady vám může někdo chybně poradit a to bude nepříjemné. Jak píšu, svatba je významná událost. To bych radši zajela i přímo do toho vzdáleného kostela, kde se bude svatba konat.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.