Po 30 leté praxi minimální mzda

Od: Datum: 03.03.13 18:50 odpovědí: 18 změna: 04.03.13 13:54

Dobrý den,pracuji v podniku víc jak 30 let jko stříhačka textilu a plat mám stále 9000 čistého.Když se ptám proč odpovědí je málo práce a není peněz.Při dnešní drahotě a státním měsíčním pruměru 24000kč se mi chce plakat.Pracuji na 7.5 hodin denně.Nemohu změnit zaměstnání ,mám 3 roky do duchodu starobního a jsem po operaci kyčelního kloubu.Proto mě nikdo jiný už nezaměstná.Dovede mi někdo odpovědět jak je to možné ,že lidem platí zaměstnavatel tak málo jestli to nenína hranici s otroctvím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: artik*
Datum: 03.03.13 19:06

platí tak málo , protože na víc nemá . každej chce více. Na průměr nekoukejte protože tím se nenajíte . Když já budu mít 60tis. a váš plat bude 10 tis. máme průměrně 35tis. a to už máte docela slušnej plat .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.13 19:13
avatar

Plati tak malo, protoze na vic nema? Jak to vis? Naopak. Dneska je takova doba , ze zamestnavatele maji penize, ale proc davat zamestanncum vice, kdyz mu staci co mu davat musim. A kdyz se mu to nelibi at tahne, najdu si jineho. Cloveku nic nezbyva. Firmy, dnes doslova vykoristovatele, na dotaz ke zvyseni platu chodi a breci jak se maji spatne, jak je stat ozebracuje a pak si sednou do sve nove Audi, a odjede domu do sve vily. ;) jsou sice vyjimky, ale ty se daji poznat. A lidi u takovych pak radi pracuji.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: artik*
Datum: 03.03.13 19:39

Bral jsem to podle sebe.Ale je pravda, že si za to každej může sám . Lidi za tak málo prostě dělat nemaj

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jirbar*
Datum: 04.03.13 13:01

I za cenu ztrát mít svoji vlastní hrdost. Jediný názor který schvaluji. A vězte, že i na těchto stránkách nediskutují jen důchodci, ale i podnikatelé (či dobře zašití zaměstnanci) kteří mají dost času, ale třeba je taky moc nezajímají Ti jejich zaměstnanci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.13 19:10
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.13 19:15
avatar

30let u jednoho podniku obdivuhodná výdrž kterou by měl zaměstnavatel ocenit bohužel doba je taková že to zaměstnavatele nezajímá a slušné a pracovité lidi nedovede ocenit natož si jich vážit a hřeší na to že je práce málo a lidi radši budou držet pusu aby náhodou o tu práci nepřišli zvláště pokud sou starší a ví že by jinou práci hledali jen stěží

bohužel tu platí chceš li přidat musíš si najít jinou práci

sám mám podobné skušenosti a za svůj pracovní život už pár zaměstnání vyměnil mám horkou hlavu a nejsem tak ůplně levej tak sem pár zaměstnavatelů poslal tam kam skutečně patří a vždy šel jinam

co vám poradit skuste se neptat podejte oficiální cestou písemnou žádost o zvýšení platu uvedte na sebe všechna pozitiva i délku doby jenž ste zaměstnána a doufejte že to vyjde -takto sem uspěl já

nebo skuste v práci založit odbory a pak tlačit na vedení podniku

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 03.03.13 19:29

No, jak se říká, ke každému si zaměstnavatel dovolí jen tolik, kolik si dotyčný nechá líbit. Obávám se, že ve tvé situaci už toho moc nenaděláš. Sám jsem vydržel nejdéle 6 let, jinak co 3 roky jiný zaměstnavatel a z 90% kvůli lepšímu platu. Prostě, když si mě jeden neváží, aby přeplatil druhého, jdu o dům dál. Chodím do práce, abych uživil rodinu a držel nějaký svůj standart, ne kvůli krásnejm očím svého nadřízeného nebo pro lásku k fabrice. Bohžel je horší doba, takže už to není, co to bývalo, ale když je z čeho vybírat, proč si nevybrat to nejlepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.13 20:33
avatar
Uz to vydržte! Líp uz nebude. Je taková doba. Zaměstnavatel pojede radej 5x na dovolenou, koupí si několik aut, bydlení ... ale bude dál tvrdit, ze na víc nemá.
Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 04.03.13 01:26
avatar

Dnes to má však jednu nespornou výhodu. Staňte se ze zaměstnance zaměstnavatelem a jste rázem "za vodou". ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.03.13 07:24
avatar

Nebo počkejte na ten důchod a budete na tom mnohem hůř.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.13 07:35
avatar

Řekla jste si o přidání? Zkuste to. Vysvětlete, že pracujete poctivě, obětavě, neděláte chyby, nevyrábíte zmetky. Vyjmenujte všecko, o čem si myslíte, že umíte a že odevzdáváte. Že byste byla ráda, kdybyste dostala přidáno, protože poslední zvýšení platu jste měla v roce. . . (a co se všechno od té doby dělo s cenami v obchodech, s energiemi, nájmem atd.) Že nejen vzhledem k cenám, ale hlavně že si myslíte, že děláte poctivě svou práci, na kterou nebyly stížnosti. A až nakonec dodejte jedinou krátkou větu, že se vám z tohoto výdělku bude počítat i důchod, se kterým budete muset žít po mnoho let. ;) Udělejte si čas, objednejte se u šéfa, nepanikařte, nekřičte, ani neplačte. Žádné emoce! Ani se nedejte vyprovokovat případnou nablbanou odpovědí. Jen to odříkejte, nepokazte to lítostí nebo naštvaním. Zasloužíte si přidat, neprosíte! Nepalte a nebourejte mosty. Jen jste se zeptala, za to nic nedáte. A pak napište, jak to dopadlo. Hodně štěstí.*palec*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 04.03.13 10:06

@babkazov máte pravdu, každý nemumí šéfovat. A kdo to umí, musí mít větší plat, to je logické a ne zůstat 30 let na jedné pozici a brblat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.03.13 10:12
avatar

To Uska proč? Protože (sám za sebe!) šéfoval kolektivu od 10 do 40 lidí,a jsem rád že toto nemusím.Nejhorší je práce s lidmi věřte tomu.Ne každý to umí vést lidi!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.03.13 09:15
avatar

Zkuste se vžít do pozice vašeho zaměstnavatele a zkuste najít nějaký důvod, proč by zrovna vám měl přidat. A to, že průměr je tolik či tolik, to opravdu není důvod. Kromě toho, co jste za těch uplynulých 30 let udělala pro zvýšení své kvalifikace? Nemůže se za 30 let stát z obyčejné střihačky třeba vrchní střihačka, mistrová, vedoucí dílny, vedoucí provozu...? Je na to 30 let málo času? Nechci aby to vyznělo zle, ale to, že jste 30 let pořád jen obyčejná střihačka, to je ten důvod, proč berete takovýhle plat. Ano, nemůžeme všichni dělat "kariéru", ale stejně tak nemůžeme všichni brát vysoké platy. Každý podle svých schopností...

Mimochodem, znám několik případů, kdy člověk dlouhodobě lamentoval nad výší svého platu, a přitom o něj ani jednou nepožádal...

Ohodnoceno: 3x
 

 

Datum: 04.03.13 10:15
avatar

jethro já zase znám ty co o zvýšení platu požádali, nebo např. doručovatelky protestovali proti nošení letáků a sjednávání smluv na spoření a zaměstnavatel řekl, že mohou jít jelikož na ÚP stojí fronta nezaměstnaných. Být tou paní a mít 3 roky do důchodu tak to vydržím, jelikož když bude kolem sebe kopat tak jí vyhodí a ona ve svém věku už nesežene ani práci uklízečky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.03.13 10:24
avatar

Slušně a věcně požádat je něco jiného, než kolem sebe kopat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 04.03.13 10:21

Jethro ale netvrdí, že by tazatelka měla použít metodu přidej nebo odejdu. Jen naznačil, že si 30 let v klidu stříhala a teď lamentuje na výši platu. Ani se nezmínila kdy naposledy nebo jak často o zvýšení žádá. Mě se stalo, že mi v práci šíleně záviděli, že končím a našel jsem práci se skoro dvojnásobným platem a že oni nic takového nesehnali. Na otázku jak dlouho hledaj mi šest lidí z deseti prozradilo, že nehledaj. Mysleli si, že práce přijde sama. Když jsem jim oznámil, že posledních 11 měsíců jsem jednou až dvakrát týdně jezdil po odpolednách po konkurzech a pohovorech zatímco oni seděli u televize s lahváčem, tak na mě koukali jak blázni.

Prostě jde o to, že mnoho lidí huhlá jak má málo, ale nic pro to nejsou ochotni udělat.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 04.03.13 13:54
avatar
Ono to není s někým vubec jednoduché. Můžeš žádat třikrát týdně o přidÁní, zaměstnavatel slibuje hory doly, těšíš se na výplatní pásku abys zjistil, ze máš pořad stejne. Majitel se ti vyhýbá a abys ho chytnul v kanceláři, musíš za ním jet v devět večer abys zjistil, ze ti slíbí to co tisíckrát předtím. Kdyz jsem chtel po roce zadoneni odejít ihned na dohodu, tak teprve potom dělal, ze má moc prace, ze se to musí udělat, pry to musím udělat já, poněvadž po mě nikdy žádná reklamacka nebyla a ostatní by to tak dobře nezvladli. Na otazku proc uz mam rok nástupní plat, nemam stravenky a mam o hodne min nez ostatní neměl slova. Vzal kalkulacku a uz to začalo, nabízel víc a vic , dokonce bych mel daleko víc než ten zbytek těch lidí a daleko víc, nez mi nabízeli v novém zaměstnání, jen at zůstanu. Pry potřebuje šikovné a samostatné lidi...jenže nevzal jsem to a pres to odešel... Dokud si zaměstnavatel neuvědomí, ze pro udržení dobrých lidí nestačí jen slibovat, asi bych tam dál nemohl pracovat. Těžko by mi do budoucna dobrovolně zase přidal. Nakonec jsem mu ještě pomohl, rozešli se v dobrém po týdnu, člověk nikdy neví, jestli se nevrátí.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.