Nejste přihlášen/a.
Když jsem chodívala k lékaři , vždy jsem se radila a on mi řekl- pokud na to máte abyste si nějaké doplňky kupovala kupte si je , já tomu nefandím...Člověk by měl přirozeně získat vitamíny ze stravy. Ani moje nynější doktorka k tomu nemá nijak kladný postoj - vše je jen o penězích pokud chcete podporovat tyto věci je to vaše volba.
Já tedy nic takového neužívám a nemyslím, že moje tělo je o něco ochuzené.
Víc Vám pomůže, Když budete pravidelně jíst zelenou petržel, mandle, česnek, melasu, kvasnice, ryby, kyselé zelí, sušené švestky. ovesné vločky, mák, kefír, olivový olej, hlívu, různou zeleninu, ovoce a cereálie.
Omezte cukr, mouku, margariny, sladké tyčinky, crossanty, paštiky, levné uzeniny, sáčkové polévky, chipsy, colu, energet.nápoje a umělé barvené potraviny s konzervanty. Prostě stravujte se jednoduše a zdravě, hodně kousejte a často pijte čistou vodu...
Pak nemusíte nic kupovat.
Hořčík je např.v kakau, ořechách, celozrnném pečivu, sušeném ovoci, banánech...
Pokud minerály kupovat, tak raději v lékárně. Z obchodů ještě tak Drogerie DM. Jinak v těch hypermarketech nemají tu kvalitu ani obsah požadované látky.
Zinek je především protizánětlivý a hodně důležitý pro játra, plodnost, zrak...Ten zas je nejvíc v plodech moře, dýňových semínkách, cibuli, ořechách, játrech, cereálíích, mase ...A zase je lepší ve stravě, protože každý minerál potřebuje při vstřebáváni nějaký vitamín / zinek A,C a jiné minerály../.
Únavou trpí třeba ti, co mají málo železa. Je pro znovuobnovování krvinek. Kdo žije hlavně na mléčné stravě, tak ho má málo. Zdroje Fe: melasa, játra, listová zelenina, suš.švestky, ořechy, klíčky, ryby, maso., celozrnné pečivo...
Občas si nějaký doplněk koupím, ne systematicky, ale když jsem taková "vycuclá", koupím B-komplex, hlavně v létě na odhánění klíštat a občas ten hořčík.
Vyzkoušel jsem všechno možné. Nejsem si jist zda to mělo nějaký efekt. Mám problém ten že mi připadá jako bych byl pořád v horečce. Přitom mám teplotu normální.
Ještě se chystám vyzkoušet starý dobrý Spofavit. V mládí mi zabíral, uvidíme.
Na železo se prodávalo (možná ještě prodává) tzv. Železité víno v Drogerii. Ovšem obsahuje alkohol.
Také nevím jak si pomoci. Tělo jakoby nechtělo přijímat nic. Možná je to subjektivní pocit daný stárnutím. Je mi 63 let.
Nejvíc železa v přírodní formě má melasa /ze zdr. výživy/.
Frane 56, já bych zašla obvoďákovi a nechala si zkontrolovat krevní obraz /cukr/, štítnou žlázu, krevní tlak. Mohou se tak také ozývat zatížená játra tuky, alkoholem? K tomu stavu přispívá psychika i stav hormonální hladiny...Ze Spofavitu většinu nepotřebujete, na co se zatěžovat. Ještě tak zkusit na Váš problém hořčík. Někdy tohle horko zvládne homeopatie /nejspíš Phosphorus/. To ale s odborníkem, kvůli ředění a dávkování..A dostatečně pijte čistou vodu.
Nepiju alkohol již 11 let a to ani pivo. Před třemi roky jsem přestal kouřit - úplně. K doktorovi chodím na kontrolu každého půl roku. Prodělal jsem rakovinu nosohltanu, takže odběry krve neustále. Obvodní mi před 3 měsíci udělala odběry a tlak. Mírně zvýšený cholesterol. Trochu problém s močením (urol. čaj). Jinak tlak 85/130. Tak to vypadá v pořádku, jenže se tak vůbec necítím.
Smůla. Nevím.
Možná stačí opravdu jen ten hořčík. A ten krevní tlak byl doufám obráceně Asi i ten věk, a úbytek hormonů.../?/
Jestli se necítíte, a byl jste onko-pacient, zajděte k lékaři navzdory všem předchozím odběrům. Jsou diagnozy, kde je potřeba přijít včas. Takhle můj příbuzný prošvihl léčbu boreliozy. /Měl ji i bez klíštěte,asi od jiného hmyzu./
Jo, a hodně pijte.
Vítamíny bych Vám opravdu radila jíst ve stravě, pokud máte zdravý zažívací trakt. Pokud ne, pak Vám radím i ty vitamíny. Jinak je hodně prospěšné si kupovat magnézium a to takové, které je s B6. Pomáhá to kuřákům a nemocným, co mají problémy se žílami, cévami a podobně, zahání to i noční křeče. Hořčík je zkrátka životobudič. 1 tableta denně Vám nesmírně v tomto věku už prospěje. A nějaký ten čaj také není marný - Ostropestřec Mariánský na játra...
Zinek není na unavu, na tu je právě ten hořčík, ale nic jím nezkazíte, zvláště pokud trpíte nějakým ekzémem.
vsechny ty doplnky stravy je jen super byznys a treba u takoveho horciku neni vubec jiste ze ho vase telo bude umet vstrebat z te tablety, pokud doplnovat horcik tak se jednoduse domluvit s doktorem a pichat injekci, tam je jistota ze pokud vam pichne 1000mg tak mate 1000mg, pokud by to doktor nechtel davat z pojistovny tak si to muzete zaplatit , myslim ze 10 davek stalo neco kolem 200,-
I to, co vám píchne můžete vyčurat, když to tělo nevezme, protože je nastavené na určitou hladinu.
no tak jasne, pokud uz ma clovek horciku dost tak ho vycura, jde spis o to ze kdyz si vezmete tabletu treba 375mg tak se muze stat ze mate malo horciku a z te tablety se vam vstreba velke nic, u injekce je jistota ze pokud mate nedostatek tak ta davku dostanete do tela , injekce je jistota a navic nezatezuje zaludek
Ve vlastnostech hořčíku se lze dočíst, že pokud berete hořčík a dostanete průjem, musíte ho hned přestat brát aspon na 3 dny. Protože to znamená předávkování. On Vám neublíží, přebytek se dostane ven z těla, ale následek to má právě v tom průjmu, že tak ho dostává z těla, když ho nepotřebuje. A to nevtipkuju, řekl mi to doktor a já se pak na google podívala, že měl pravdu.
to neni zadna novinka, jenze neni pravda ze kdyz ho ma clovek dostatek tak se z nej podela, klidne si zajdi na krev at ti zmeri horcik, na 90% ho budes mit malo, pak si vem 3 tabletky a podelas se hned, zajdi si na krev a stejne ho budes mit porad malo
Je to vše jen farmako byznys a hloupost lidí, co podporují a předhánějí se v nákupech, užívání, zjišťování apod.
Věřím, že v zimě je dobré trochu zvýšit vit. C na odolnost, ale jinak pestrou stravu , ovoce, zelenina a další. Není třeba cpát se tabletkama, pokud přímo neurčí -nedoporučí lékař.
Před časem mě jeden zdravotník varoval, abych se náhodou nenechala nachytat a tyto vitamíny a minerály v lékárně nekupovala. Ze všeho nejvíc mě varoval před potravinovými doplňky typu všechno v jedné tabletce. Prý snad jedině koenzym Q10 má smysl občas brát. Tak se tím řídím, stravu mám pestrou a kromě kyčle, za který asi mohou geny a rok mého narození (ještě se novorozencům nekontrolovaly klouby), to bez lékárenských doplňků stravy celkem jde.
Pokud máte zahrádku, nebo chodíte do čisté přírody, natrhejte si třeba nějaký plevel a divoké byliny. V obchodech je ovoce a zeleniny více než dost, ale málokdo ví, že systémem dnešního pěstování je obsah vitamínů a nerostných látek velmi snížen, též ty dovozy z ciziny se na kvalitě ovo-zel projeví..
Šťovík, šípky, smetánka lékařská květy, listy, ty chlupaté stonky nejdříve umýt, hložinky, trnky, kopřiva, květy fialek, popenec, květy a lístky sedmikrásky, lichořeřišnicové listy jsou velice dobré, nyní je i pěkná šrucha zelná, známý to plevel po většině republiky, zamícháte do rajčatového salátu, nebo jen tak na chleba se sádlem, nebo máslem, atd...
receptnajidlo.cz/... - například, ale odkazů najdete více.
Jinak občas si dejte malou Plzničku.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.